طراحی دکوراسیون داخلی آبی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در این مقاله می‌خوانید:

اگر به دور و اطراف خود نگاهی بیندازید، می‌بینید اکثر افراد برخلاف گذشته، در فضاهای محدود و غیرمتنوعی اوقات خود را سپری می‌کنند. شاید در کل هفته فقط در مسیر دفتر کار و بازگشت به خانه دیده شوند و با ذهنی خسته و سرشار از استرس، روز خود را به پایان برسانند. حتی ممکن است در تعطیلات برای استراحت ترجیح دهند کل روز را در خانه بمانند، به جای اینکه در شلوغی شهر برای طبیعت‌گردی آماده شوند.

 

طراحی داخلی خانه برای اتاق خواب

 

خانه شما، محیطی است که اکثر اوقاتتان را در آن سپری می‌کنید؛ پناهگاهی امن بعد از یک روز شلوغ که می‌تواند به دوست‌‌داشتنی‌ترین فضا برای شما تبدیل شود. با توجه به اهمیت این فضا، چطور می‌توان چنین تجربه‌ای را خلق کرد؟ اگر شما هم نیاز به این تغییر را در درون خود احساس می‌کنید و به سلامت روان خود و اعضای خانواده اهمیت می‌دهید، ایجاد فضایی دلنشین در آغوش گرم خانه و عزیزانتان را در اولویت‌ها قرار دهید تا شاهد تاثیر شگفت‌انگیز آن باشید.

 

طراحی دکوراسیون منزل قهوه‌ای

 

مراحل دکوراسیون داخلی خانه، از طراحی تا اجرا

مراحل دکوراسیون داخلی خانه

 

اگر از اهمیت و تاثیر محیط زندگی خود آگاهی دارید و می‌خواهید قدم‌های مطمئن و بلندی در مسیر تغییر بردارید، گام به گام در کنار شما هستیم. این مراحل ممکن است در هر شرکت با کمی تغییر انجام شود. در تیم طراحی معماران جهت مراحل دکوراسیون داخلی خانه را می‌توان به دو گام کلی طراحی و اجرا تقسیم کرد.

 

چگونه طراحی داخلی خانه انجام می‌شود؟

 

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی خانه

  1. انتخاب بهترین شرکت طراحی داخلی خانه
  2. بازدید رایگان از محل جهت مشاوره حضوری، تهیه نقشه منزل، عکس‌برداری و ثبت اطلاعات و نیازهای کارفرما
  3. بررسی و آنالیز اولویت‌های شما
  4. جلسه پرزنت پیش طرح و مشاوره دکوراسیون داخلی در محل شرکت
  5. طراحی دکوراسیون داخلی منزل و تولید تصاویر سه بعدی
  6. ارائه طراحی و ویرایش آن تا رسیدن به نسخه نهایی
  7. آماده سازی نقشه‌های اجرایی

 

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی خانه مدرن

 

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی خانه

در مرحله اجرا، این پروسه بسته به سطح اقدامات مورد نیاز به دو شکل انجام می‌گیرد:

  • در صورتی که اقدامات زیاد باشند و موارد گسترده‌ای را شامل شود، نیاز به تخلیه کامل ساختمان و تحویل آن بدون هیچ وسیله‌ای خواهد بود.
  • در صورتی که اقدامات اجرای دکوراسیون مسکونی فراگیر نباشد، تنها بخش مورد نظر از خانه در اختیار تیم قرار می‌گیرد.

 

طراحی داخلی اشپزخانه

 

مهم ترین عناصر در اجرای دکوراسیون منزل

مهم‌ترین عناصر در طراحی داخلی خانه

 

فضا در دکوراسیون خانه

فضا می‌تواند به عنوان مهم‌ترین عنصر دکوراسیون خانه، در صدر این لیست قرار بگیرد. این عامل شامل “فضای مثبت” و “فضای منفی” است که نسبت آن‌ها باید به گونه‌ای مدیریت شود که محیط را خیلی شلوغ و یا خیلی خالی نشان ندهد. طراحی داخلی (open concept) به عنوان طراحی وسواس‌گونه نسبت به تعادل این دو فضا شناخته می‌شود.

اهمیت فضا در طراحی داخلی

 

خطوط در طراحی دکوراسیون منزل

خطوط افقی، عمودی و داینامیکی در شکل‌دهی فضا نقش دارند و مسیر دید شما را هدایت می‌کنند. خطوط افقی القا‌کننده ثبات و تعادل هستند؛ در حالی که خطوط عمودی حس آزادی و قدرت را برمی‌انگیزند و خطوط داینامیکی حرکت و انرژی را به دنبال دارند.

 

خطوط در طراحی و معماری

 

عناصر شکلی در دکوراسیون داخلی منزل

عناصر شکلی در طراحی داخلی به اشیاء موجود در فضا اشاره دارند که از ترکیب خطوط افقی، عمودی و داینامیک به وجود می‌آیند. این شکل‌ها می‌توانند زاویه‌دار یا خمیده باشند و متناسب با سبک دکوراسیون انتخاب شده، حس و حال متفاوتی را در ما ایجاد کنند.

نور در خانه یا خانه‌ای در آفتاب  

شما از آن دسته افرادی هستید که به محض بیدار شدن، پرده‌ها را کنار می‌کشید تا با لمس آفتاب بر صورتتان گرما را در وجودتان احساس کنید یا ترجیح می‌دهید در نور کمتری به فعالیت خود بپردازید و با روشنایی زیاد میانه خوبی ندارید؟

 

اهمیت نور طیبیعی در طراحی داخلی منزل

 

 چه نور طبیعی و چه مصنوعی، از جمله عناصر حیاتی در هر فضا محسوب می‌شوند. استفاده از نور طبیعی در طراحی داخلی می‌تواند القا‌کننده گرما و صمیمیت ساکنان باشد؛ درحالی که استفاده از نور مصنوعی نامناسب، خانه شما را کسل‌کننده و بی‌روح نشان می‌دهد.

 

نور در طراحی داخلی

 

رنگ، تجسمی متفاوت از خانه

اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون منزل بر کسی پوشیده نیست. گاهی افراد حتی قبل از انتخاب سبک طراحی دکوراسیون، رنگ دیوار و سایر اجزای خانه را در ذهن خود تجسم می‌کنند. آن‌ها می‌توانند حس و حال یک فضا را تا حد زیادی تغییر دهند و تاثیر مهمی بر درک افراد از اندازه فضا داشته باشند.

اهمیت عنصر رنگ در خانه

 

قبل از طراحی دکوراسیون داخلی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

دکواسیون مدرن

 

برای اینکه بتوانید واقع‌بینانه‌‌ درباره نتیجه کار فکر کنید، لازم است محدودیت‌ها و فرصت‌ها را شناسایی و با توجه به این عوامل، انتظارات خود را ساماندهی کنید.

متراژ منزل در دکوراسیون داخلی

متراژ و اندازه محیط می‌تواند مسیر طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما را تغییر دهد. درست است که یک طراح حرفه‌ای با طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می‌تواند بخشی از چالش‌های ناشی از محدودیت فضا در خانه‌های کوچک را حل کند، اما توجه داشته باشید که متراژ خانه شما تغییر نخواهد کرد؛ بنابراین باید انتظارات غیرمنطقی را کنار بگذارید.

نوع لوازم دکوراسیون منزل

آیا از آن دسته افرادی هستید که وقتی وارد بازار می‌شوید، هرآنچه نظرتان را جلب کند می‌خرید؟ متاسفانه احتمالا شما در مسیر طراحی باید بسیاری از لوازم منزلتان را به انباری منتقل کنید! اگر به دنبال طراحی اصولی هستید، در نظر داشته باشید یکی از مهم‌ترین نکات در این مسیر، رعایت هارمونی و هماهنگی بین سبک دکوراسیون داخلی و اثانیه خانه شما است.

 

لوازم دکوراسیون کلاسیک منزل

 

تصور کنید بنا بر خواسته فردی، سبک مینیمال برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه انتخاب شود؛ در حالی ‌که  چیدمان قبلی مجهز به مبلمان سنتی، لوسترهای بزرگ و اثاثیه‌ای با نقوش ایرانی بوده و مالک مایل به تعویض اثاثیه نباشد. با تجسم این ترکیب، مشاهده می‌کنیم بدون رعایت حرفه‌ای اصل تناسب و هماهنگی اجزا، معنای هنرمندانه و حرفه‌ای دکوراسیون منزل از بین می‌رود و هیچ تغییری جلوه‌ای نخواهد داشت.

 

دکوراسیون مدرن خانه

 

بنابراین اثاثیه و لوازم خانه‌ شما می‌تواند عاملی تعیین‌کننده در انتخاب سبک دکوراسیون منزل شما باشد؛ به عنوان مثال، اگر مبلمان خانه شما استیل و با طرحی کلاسیک است، می‌تواند الهام‌بخش چیدمانی کلاسیک در تمام فضا باشد.

در مقابل، اگر سبک مبلمان، مدرن و ساده است، طراحی کلی منزل باید منعکس‌کننده این خصوصیات باشد و شاید به سمت دکوراسیونی مینیمالیستی سوق داده شود. این انتخاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا فضایی هماهنگ و دلنشین ایجاد کنید که بیانگر سلیقه و شخصیت شماست.

 

نمونه طراحی داخلی خانه

 

دکوراسیون داخلی خانه متناسب با شرایط جوی محیط

شرایط خاص جوی، محدودیت‌هایی را در سبک زندگی ساکنین هر منطقه به دنبال دارد. دکوراسیون داخلی خانه که با شرایط جوی محیط هماهنگ شده است، نه تنها زیبایی بصری فضا را افزایش می‌دهد، بلکه به ایجاد فضایی راحت‌تر و کارآمدتر نیز کمک می‌کند.

سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل

انواع سبک طراحی داخلی دکوراسیون

 

‌سبک دکوراسیون خانه شما، سبک زندگی شما است. یک طراحی دکوراسیون منزل خاص، طرحی است که بتواند راوی شخصیت، روحیات و نگاه افراد باشد. بنابراین باید در انتخاب راوی داستان خود، حساس و دقیق عمل کنید. هر فرد و هر فرهنگ در سرتاسر دنیا می‌تواند سبک منحصر‌به‌فردی را خلق کند.

بنابراین دنیای سبک‌های طراحی دکوراسیون، بسیار گسترده و متنوع است. آشنایی با انواع سبک‌ها و نمونه‌ها، راهنمای خوبی برای انتخاب سبک مناسب خانه و روحیه شما خواهد بود. در ادامه به صورت مختصر برخی از سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل را معرفی می‌کنیم:

دکوراسیون مینیمال؛ ذهن خود را خلوت کنید!

سبک زندگی مینیمالیست به معنای حذف تمامی موارد غیرضروری است و در دکوراسیون خانه نیز این اصل رعایت می‌شود. این سبک پرطرفدار، بر اصل سادگی استوار است و تمرکز اصلی آن، استفاده از عناصر اساسی و کاربردی است. در این سبک برای ایجاد فضاهای باز و خلوت، معمولاً از رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش، به خصوص سفید و طوسی، استفاده می‌شود.

 

اتاق سبک مدرن

 

طراحی داخلی مدرن سفید

 

Minimal decoration style

 

شابی شیک؛ سبکی در مبارزه با تجمل

استفاده از وسایل تجملاتی و مدرن در اینجا ممنوع است! قانون اصلی سبک شابی شیک، استفاده از وسایل قدیمی با ظاهری فرسوده و کهنه‌کاری شده است. رنگ‌های روشن و پاستلی، پارچه‌های گلدار و وسایل دست‌ساز چوبی با رنگ‌های ملایم و کمی رنگ‌پریدگی از عناصر اصلی این سبک هستند. سبک شابی شما را از فضای تجملی مدرن دور نگه می‌دارد و آرامش را به قلب شما می‌بخشد.

 

سبک شابی در طراحی داخلی

 

سبک شاپی صورتی طراحی داخلی خانه

 

سبک اسکاندیناویایی؛ سادگی از جنس طبیعت

 سبک اسکاندیناویایی به سادگی، کاربردی بودن و راحتی معروف است. سبکی پرلایه که به همراه عناصر طبیعی طراحی می‌شود. فضایی روشن و آرام با تأکید بر نور طبیعی از خصوصیات این سبک است. در این سبک، رنگ‌های خنثی و به ویژه سفید و مشکی کاربرد بیشتری دارند و به جای فرش، استفاده از کف‌پوش‌های چوبی ارجهیت پیدا می‌کند.

 

scandinavian-style-decor

 

سبک اسکاندیناوی دکوراسیون داخلی منزل

 

سبک طراحی مدیترانه‌ای

این سبک الهام‌گرفته از کشورهای اطراف دریای مدیترانه مانند ایتالیا، یونان و اسپانیا است. استفاده از رنگ‌های گرم، کاشی‌های رنگارنگ و مبلمان چوبی سنگین از ویژگی‌های این سبک است.

 

دکوراسیون سبک مدیترانه‌ای کنار ساحل

 

سبک مدیترانه‌ای طراحی داهلی منزل

 

سبک دکوراسیون ایرانی سنتی

خانه‌های سنتی برای ما ایرانیان یادآور فرش‌های دستبافت قرمز، ترمه‌های یزد، پنجره‌های مشبکی شکل، احساس گرمای نور در سرتاسر خانه و… است. سبک سنتی برگرفته از فرهنگ بومی هر منطقه می‌تواند متفاوت باشد؛ اما اصل مشترک تمامی آن‌ها، داشتن ویژگی‌های بومی و اصیل فرهنگی است.

 

طراحی داخلی خانه‌های سنتی ایرانی

 

سبک ایرانی طراحی داخلی خانه

 

سبک روستیک، الهامی از طبیعت

سبک روستیک الهام گرفته از خانه‌های روستایی و طبیعت است. این سبک تاکید زیادی بر استفاده از مواد طبیعی و خام مانند چوب، سنگ و فلز دارد و غالباً از وسایل دست‌ساز و بافت‌های طبیعی استفاده می‌شود.

 

طراحی دکوراسیون روستیک در منزل

 

سبک روستیک در طراحی داخلی خانه

 

دکوراسیون کلاسیک؛ از اروپای قرن ۱۷ تا ایران قرن ۲۱

سبک دکوراسیون کلاسیک، تجلی از شکوه و زیبایی فرهنگ و هنر معماری اروپایی و آمریکایی قرن ۱۷، ۱۸ و ۱۹ است. در این سبک، جزئیات ظریف و وسایلی با کیفیت بالا، حسی از اصالت و ماندگاری را به بیننده القا می‌کند که معروف‌ترین عناصر آن عبارت است از: مبلمان سلطنتی و آنتیک، دیوارهای پتینه و گچ‌بری‌ها، پرده‌های مخملی و فاخر، لوسترها و تابلوهای اروپایی.

دکوراسیون داخلی کلاسیک خانه

 

طراحی داخلی سبک کلاسیک

 

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی

 

سبک نئو کلاسیک : تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن

سبک نئوکلاسیک یکی از سبک‌های تلفیقی معماری است که در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم شکل گرفت. این سبک به عنوان واکنشی در برابر روکوکو و باروک، که به خاطر تزئینات پیچیده و افراطی‌شان شناخته می‌شوند، به دنبال بازگشت به سادگی، تقارن و زیبایی‌شناسی کلاسیک یونان و روم باستان بود.

سبک نئوکلاسیک با رعایت اصول زیبایی‌شناسی و احیای آرایه‌ها و المان‌های کلاسیک به شکل خلاصه‌ و سبک‌تر، در اکسسوری و مبلمان از آیتم های مدرن نیز استفاده می‌‎کند.

این سبک همچنان محبوبیت خود را در طراحی‌های معاصر حفظ کرده و به عنوان نمادی از زیبایی و اصالت در طراحی دکوراسیون منزل شناخته می‌شود. پروژه مسکونی شیخ بهایی یکی از نمونه‌های این سبک به حساب می‌آید.

 

Neoclassical style home

 

سبک تلفیقی مدرن و کلاسیک

 

سبک نئوکلاسیک برای خانه

 

دکوراسیون داخلی مدرن؛ اولین گزینه برای خانه‌‎های کوچک

 سبک مدرن در طراحی داخلی خانه، با تمرکز بر سادگی، کاربردی بودن و بهره‌گیری از خطوط صاف و بی‌آلایش، به دنبال ایجاد فضایی زیبا، کارآمد و بهینه تاکید می‌کند. این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

 

طراحی داخلی خانه قهوه‌ای برای منزل‌های کوچک

 

دکوراسیون مدرن و طوسی برای خانه کوچک

اهمیت دکوراسیون داخلی برای خانه‌های قدیمی

خانه‌های قدیمی و ساختمان‌هایی که زمان زیادی از قدمت آن‌ها گذشته است، ممکن است با گذشت زمان، ساکنین را دل‌زده کنند. اولین گزینه پیش‌روی مالکان این ساختمان‌ها، بازسازی ساختمان است؛ اما برخی از افراد با در نظر گرفتن هزینه، بودجه و یا زمان مورد نیاز، از تغییر منصرف و ناامید می‌شود.

 اگر شما هم در چنین شرایطی قرار گرفته‌اید، حتما توجه داشته باشید که یک طراح حرفه‌ای با شناخت و رعایت اصول دکوراسیون مناسب، می‌تواند رنگ و روحی باورنکردنی به خانه شما ببخشد و با هزینه‌ای کم‌تر، خانه‌ رویایی شما را محقق سازد.

 

طراحی داخلی و ترمیم ساخمان

اهمیت دکوراسیون داخلی خانه برای خانه های کوچک

هنر طراحی دکوراسیون، چینش هنرمندانه عناصر است که گاهی می‌تواند غیر‌ممکن‌ها را ممکن کند. خیلی از ما خانه‌های کوچکی را دیده‌ایم که اندازه‌ آن بیشتر یا کمتر از چیزی که واقعا بوده، به نظر می‌آمد. تا ‌‌به حال فکر کرده‌اید چه عواملی باعث می‌شود برخی خانه‌ها با متراژ زیر ۶۰ متر، محیطی دلبازتر و بزرگ‌تر از خانه‌های دیگر در این متراژ و حتی متراژهای بالاتر داشته باشند؟

دکوراسیون مناسب خانه‌های کوچک

 از بزرگترین اشتباهات در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک، ایمان نداشتن به نقش قدرتمند رنگ‌ها و نورپردازی در حس و حال و حتی درک محیطی ما است. خانه‌های کوچک به دلیل محدودیت فضا، چالش‌های متعددی برای ساکنان به همراه دارند؛ بنابراین رعایت اصول طراحی دکوراسیون داخلی در خانه‌های کوچک، ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

دکوراسون داخلی خانه سبک مدرن

 

خبر خوب دیگر این است که رعایت این نکات جزئی و ترفندهای طراحی، به معنای محدود شدن شما در انتخاب نخواهد بود؛ بلکه این اصول در کنار سلیقه و شخصیت منحصربه‌فرد شماست که می‌تواند خاص‌ترین‌ها را بیافریند.

 

دکوراسیون داخلی سورمه ای برای خانه کوچک

چرا دکوراسیون داخلی خانه را باید تغییر داد؟

دکوراسیون داخلی خانه به مراتب فراتر از صرف زیبایی و نحوه چیدمان دکوراسیون منزل است. متخصصان این حرفه نه تنها به زیباشناسی، بلکه به سبک زندگی شما و استفاده بهینه از فضا نیز توجه ویژه‌ای دارند تا محیطی دلنشین‌تر برای اقامت فراهم کنند.

درنهایت، دکوراسیون داخلی منزل نیازمند شوق، استعداد و تفکر خلاقانه است تا بتواند به شکل مؤثری خانه شما را به فضایی دلبازتر و دوست‌داشتنی تبدیل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم