طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری
خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

دفاتر کار، دومین فضاهای سرپوشیده ای هستند که بعد از خانه، بیشترین وقت خود را در آن سپری می کنیم. بنابراین بسیار مهم است که زیبا، کاربردی و سالم به نظر برسند! دکوراسیون داخلی اداری هم درست مثل محل سکونت باید مکانی آرامبخش، متناسب و زیبا باشد. به هر حال بیش از یک سوم از زمان هر فردی در محل کار سپری می‌شود.

در «جهت»، طراحی دکوراسیون داخلی اداری بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین اجرای دکوراسیون داخلی به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

در این مطلب می‌خوانید:

دفاتر کار، دومین فضاهای سرپوشیده ای هستند که بعد از خانه، بیشترین وقت خود را در آن سپری می کنیم. بنابراین بسیار مهم است که زیبا، کاربردی و سالم به نظر برسند! دکوراسیون داخلی اداری هم درست مثل محل سکونت باید مکانی آرامبخش، متناسب و زیبا باشد. به هر حال بیش از یک سوم از زمان هر فردی در محل کار سپری می‌شود. از سوی دیگر، ورود ارباب رجوع و مشتری به داخل اداره هم دلیل دیگری است که طراحی داخلی این مکان را، درست مثل دکوراسیون داخلی تجاری، به امری لازم و ضروری تبدیل می‌کند. برای چیدمان داخلی فضای اداری نکات زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها را در ادامه آورده‌ایم.

برای دکوراسیون داخلی اداری چه کارهایی انجام دهیم؟

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

برای داشتن فضای اداری زیبا و لوکس می‌توانید توصیه‌های زیر را اجرا کنید:

اثربخشی فضای اداری

یکی از مهم‌ترین نکات برای چیدمان داخلی اداره‌ها، توجه به ایجاد انرژی و حس و حال خوب در افرادی است که برای اولین بار وارد محیط کار شما می‌شوند. اینکه چه سبکی را برای طراحی داخلی این مرکز استفاده کنید، مهم نیست؛ آنچه اهمیت دارد، استفاده از المان‌هایی است که بیشتر مردم آن را می‌پسندند و تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند.

به یاد داشته باشید که بهترین اتفاق برای هر مجموعه‌ای، این است که طراحی دکوراسیون داخلی اداری فضا با هویت و نوع فعالیت سازمان گره خورده و در زمان ورود، یادآور هویت برند باشد. به عنوان مثال، برای دفتر مرکزی یا دفتر فروش شرکت تولیدکننده موتور یخچال بهتر است از ترکیب رنگ‌های آبی و سفید استفاده شود که تداعی‌گر برف و یخ هستند. همچنین برای تداعی کوه یخ در چنین فضایی بهتر است اشکال زاویه‌دار جایگزین اشکال منحنی و گرد شوند. مجموعه این موارد موجب می‌شود تا در نهایت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منحصر به فرد هر مجموعه‌ای به بهترین نحو ممکن انجام شود.

یکی از راه‌های کلیدی برای جذاب کردن فضاهای اداری، ایجاد تنوع است. برای جذاب‌تر کردن فضاهایی مثل سالن انتظار، بهتر است از طرح‌های خلاقانه استفاده کنید. افرادی که وارد محل کار شما می‌شوند، حداقل برای چند دقیقه در این قسمت منتظر می‌مانند. پس باید در اینجا خلاقیت را به اندازه کافی به کار برده باشید.

استفاده از مبلمان راحت و سالم

مبلمان راحت در دکوراسیون داخلی اداری

یکی دیگر از نکات مهم در دکوراسیون داخلی اداری، استفاده از مبلمان اداری راحت و سالم است. هم کارمندان و هم افرادی که وارد سازمان می‌شوند، باید زمان نشستن بر میز و صندلی یا مبلمان، احساس راحتی داشته باشند. برای کادر اداری باید از صندلی‌های قابل تنظیم استفاده کنید؛ به طوری که کارمندان بعد از اتمام کار دچار خستگی یا درد کمر نشوند.

برای مراجعان نیز، استفاده از مبلمان در سالن انتظار اهمیت زیادی دارد. زیبایی، سالم بودن و راحتی این مبلمان را در اولویت قرار دهید و نباید فکر کنید چون قرار است رفت و آمد زیادی در اداره باشد، نیازی به مبل گران قیمت نیست. برعکس، در چنین مکان‌هایی شما باید از مبلمان محکم و مقاوم استفاده کنید که ظاهر زیبایی به فضای کار شما می‌بخشد و از طرفی تا سال‌ها به تعمیر نیاز نداشته باشد.

استفاده از پارتیشن اداری

یک راه آسان و کاربردی برای استفاده بهینه از فضا و زیباتر کردن نمای داخلی سازمان، استفاده از پارتیشن شیشه‌ای است. شما می‌توانید از پارتیشن‌های دو جداره یا تک جداره برای تقسیم‌بندی فضای کار خود استفاده کنید. این محصولات به دو شکل فریم لس و دارای قاب موجودند و بسته به نیاز و سلیقه خود می‌توانید یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنید. تنوع پارتیشن‌ها آنقدر زیاد است که می‌توانید متناسب با دکوراسیون دفتر کار خود، یکی از بهترین نمونه‌های آن را تهیه کنید؛ اما به طور کلی، پارتیشن شیشه‌ای به دلیل حفظ یکپارچگی فضا، آن را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد و از کوچک یا بسته شدن محیط جلوگیری می‌کند. به همین علت اغلب افراد این مدل پارتیشن را ترجیح می‌دهند.

کارمندان اداره باید فضای اختصاصی برای رسیدگی به امور و انجام وظایف خود داشته باشند. برای داشتن چنین فضایی بدون بازسازی ساختمان، به پارتیشن‌های اداری نیاز دارید.

فضای باز در اداره را بیشتر کنید.

تا جایی که ممکن است وسایل زیادی را از فضای سازمان بردارید. در اداره باید آزادی زیادی برای رفت و آمد پرسنل یا ارباب رجوع وجود داشته باشد. قرار نیست همه جا را با وسایلی مثل کمد، فایل، میز و صندلی پر کنید. آشفتگی در محیط کار می‌تواند نظم امور را به هم بریزد. پرسنل اداره به آرامش نیاز دارند؛ به همین علت طراحان حرفه‌ای و بهترین شرکت‌های دکوراسیون داخلی تاکید زیادی بر حفظ فضای باز دارند. از سوی دیگر معتقدند در کنار داشتن وسایل لوکس، بهتر است فضای ساده و تمیز ایجاد کنید که همه چیز سر جای خودش باشد.

استفاده از درب اتوماتیک در ورودی ساختمان

یکی دیگر از اقدامات در راستای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری، استفاده از درب‌های اتوماتیک در ورودی ساختمان است. هر چند این درب از بیرون ساختمان نمای زیبایی دارد، اما در چیدمان دکوراسیون داخلی اداری و نمای داخلی فضا هم موثر است. به درب‌های قدیمی‌تر نگاه کنید که هنگام باز شدن، یک لنگه درب به سمت داخل باز می‌شد و به همین حالت باقی می‌ماند. بر هم خوردن تعادل دمای محیط داخلی سازمان تنها یکی از معایب این درب‌ها بود. نکته مهم دیگر هم، از بین رفتن زیبایی فضای داخلی اداره بود که استفاده از درب اتوماتیک این مشکل را هم برطرف کرده است.

میزهای ارگونومیک و مرتب تهیه کنید.

پیش از این، اغلب افراد تصور می‌کردند داشتن میز مخصوص برای هر یک از کارکنان، باعث ایجاد احساس مسئولیت و مالکیت بیشتر شده و برقراری بیشتر نظم و جلوگیری از درهم ریختگی را به دنبال دارد. این در حالی است که بسیاری از ادارات بسته به نوع کار خود، به میزهای کار گروهی نیاز دارند که فضایی یکپارچه برای ارتباط بهتر میان اعضای تیم ایجاد می‌کند.

از طرف دیگر، در طراحی‌های مدرن نیز تمایل بیشتری نسبت به استفاده از چنین میزهایی وجود دارد. در این سبک، برای جلوگیری از بی‌نظمی، جداکننده‌های ظریف و کوتاهی وجود دارد که امکان ایجاد فضای اختصاصی برای هر فرد را فراهم می‌کند. برای برقراری نظم و جلوگیری از شلوغ شدن این میزها نیز می‌توان از فایل و کشوهای مستقل برای هر فرد کمک گرفت.

باتوجه به موارد ذکر شده، توصیه می‌شود بسته به نوع فعالیت مجموعه و نیاز آن، نسبت به انتخاب نوع میز اقدام کنید.

از گل و گیاه، هوشمندانه استفاده کنید.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون اداری

همه ما می‌دانیم که استفاده از گل و گیاهان طبیعی به دکوراسیون داخلی اداری کمک زیادی می‌کند. ضمن اینکه در تصفیه هوا و ایجاد هوای مطبوع در محیط کار تاثیر زیادی دارد؛ اما نباید در این کار زیاده‌روی کنید! گیاهان طبیعی به مراقبت کافی نیاز دارند و باید آن‌ها را هر چند وقت یک بار غبارپاشی کنید. همچنین برگ‌ها و شاخه‌های زرد و خشک را جدا کنید و اگر لازم باشد گلدان جدیدی از شاخه‌های بلند درست کنید. گیاهانی نظیر پتوس، سانسوریا و یا برگ قاشقی برای محیط اداری مناسب است؛ البته به شرط اینکه زیاده‌روی نکرده باشید.

از رنگ‌های هوشمندانه استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در چیدمان داخلی اداری، استفاده از رنگ‌های انرژی زاست. برخی از مدیران فکر می‌کنند اگر از رنگ‌های بسیار روشن استفاده کنند، دیوارها خیلی زود کثیف می‌شوند و باید مجدد آن‌ها را رنگ بزنند؛ پس هزینه‌ها افزایش می‌یابد. این در حالی است که برای رنگ‌آمیزی محیط اداری (اگر رفت و آمد زیاد است) می‌توانید از رنگ‌های روغنی مات یا نیمه‌مات استفاده کنید که قابل شستشو هستند و نظافت آن‌ها به سادگی انجام می‌پذیرد.

استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده و کم‌جزئیات هم برای چنین محیط‌هایی توصیه می‌شود. بهتر است به سراغ کاغذ دیواری‌های با طرح شلوغ نروید؛ این سبک مناسب  اجرای دکوراسیون مسکونی و استفاده در اتاق نشیمن یا پذیرایی است و برای فضاهای اداری توصیه نمی‌شود.

نور طبیعی را فراموش نکنید.

نور طبیعی در دکوراسیون داخلی اداری

اگر می‌خواهید محل کار شما همیشه زیبا و باطراوت به نظر برسد، از نقش نور طبیعی غافل نشوید. هر چقدر برای دکوراسیون داخلی اداری تلاش کنید، بدون نور طبیعی تلاش شما بی‌اثر خواهد بود. برای این کار از پرده‌های حریر استفاده کنید تا کارمندان بتوانند از انرژی نور طبیعی بهره‌مند باشند. حتی در مواقعی که پنجره نمای زیبایی داشته باشد، گاهی نیاز به پرده هم نیست.

پنجره‌های از کف تا سقف هم این روزها بسیار رایج شده است که در تأمین نور طبیعی محیط موثر است و در عین حال در زیباتر شدن فضای داخلی اداره هم تاثیر زیادی دارد.

استفاده از نورپردازی‌های نوین در فضای اداری

طراحی و چیدمان داخلی محل کار چندان کار راحتی نیست. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از افراد در چیدمان داخلی این محیط، عدم استفاده از نورپردازی مناسب است. قبل از هر چیز باید نور طبیعی برای کار کردن پرسنل فراهم شود؛ اما برخی فضاها مثل سالن انتظار، اتاق مدیریت، اتاق جلسات و … به نورپردازی مدرن نیاز دارند. استفاده از نور مصنوعی در این محیط‌ها آسیبی به پرسنل وارد نمی‌کند؛ زیرا محل کارشان نیست ولی در عین حال به آن‌جا رفت و آمد دارند.

برای اینکه محل کار خود را به اندازه کافی زیبا کنید، از نورهای رنگی متناسب با پالت رنگی به کار رفته در دکوراسیون کمک بگیرید.

نصب تابلوهای خیره‌کننده

تابلوهای لوکس و زیبا به شما کمک می‌کنند تا دکوراسیون داخلی اداری خود را به نحوی جذاب و خیره‌کننده طراحی کنید. اگر در خانه تابلویی دارید که دیگر قدیمی شده و علاقه‌ای به آن ندارید، برای محل کار خود استفاده نکنید. قرار نیست هر چیز دور ریختنی خانه را در محل کار جمع‌ کنید. در اینجا هم باید به فکر تابلوهای زیبایی باشید که به محیط جلوه متفاوتی ببخشد و هر لحظه از دیدن آن لذت ببرید.

محل قرار دادن این تابلوها باید در محل استراحت کارکنان، اتاق جلسات و یا هر محیط دیگری باشد که باعث حواس‌پرتی پرسنل در زمان کار نشود.

استفاده از وسایل و تجهیزات با ابعاد مناسب

آیا دفتر کار شما بزرگ است؟ آیا وسعت آن به نحوی است که اگر در چیدمان داخلی اداری از وسایلی مثل مانیتور یا میزهای بزرگ استفاده کنید، فضای خالی زیادی باقی می‌ماند؟ در این صورت می‌توانید از وسایلی با ابعاد بزرگ برای محل کار استفاده کنید. در غیر این صورت، هیچ دلیلی برای استفاده از مانیتورهای دسکتاپ با ابعاد بالا وجود ندارد.

کوچک بودن ابعاد وسایل و تجهیزات نمی‌تواند محل کار شما را ارزان‌قیمت نشان دهد. بلکه حتی به نوعی پیروی از سبک مینیمالیستی است که برحسب متراژ محیط، ابعاد وسایل را انتخاب می‌کنید.

استفاده از وسایل دکوراتیو زیبا

نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی اداری، استفاده از وسایلی است که شاید کمتر به چشم بیایند، اما از اهمیت بالایی برخوردارند. برای مثال، فنجان‌هایی که روی میز کارکنان قرار می‌گیرد، باید لوکس و زیبا باشد. همچنین استفاده از ماگ و لیوان‌هایی با لوگو شرکت می‌تواند ایده‌ای مناسب برای نشان دادن توجه شما به جزئیات باشد.

به یاد داشته باشید که لوازم اداری و جزئیات دیگری مثل پانچ، منگنه، جاخودکاری و … نیز باید زیبا و هماهنگ باشند.

طراحی دکوراسیون اداری با معماران جهت

مهم‌ترین نکاتی که برای زیباتر کردن طراحی دکوراسیون داخلی اداری اهمیت دارد، در این مطلب بیان شد. برای آن‌که محیط اداری خود را متناسب با بهترین سبک‌های روز طراحی کنید، بهتر است از شرکت‌های طراح و مجری دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

برای ارتباط با مشاوران این مجموعه با ما تماس بگیرید. همکاران ما راهنمای شما هستند تا پروسه طراحی دکوراسیون داخلی اداری را به بهترین نحو ممکن طی کنید.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۲ امتیاز)

8 دیدگاه برای “طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

 1. سلام وقتتون بخیر
  هزینه دکوراسیون اداری برای دفتر ۱۵۰ متری چقدر میشه؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   برای برآورد هزینه دکوراسیون اداری لطفا تماس بگیرید، کامل شما رو راهنمایی می‌کنند:
   ۰۲۱-۹۱۰۰۹۳۳۰

 2. از وقتی دکوراسیون دفتر کارمون رو تغییر دادیم، به وضوح تغییرات مثبتی رخ داده و علاوه بر مشتریان، همکارانمون هم رضایت بیشتری دارن

  • دقیقا، دکوراسیون اداری عامل مهمی در رضایت افراده که متاسفانه خیلی‌ها از اهمیتش غافلند؛ اما کسانی که به این مسئله توجه داشته باشن، تاثیر مثبتش رو در کارشون می‌بینند

 3. چقدر نمونه کارهاتون حرفه ایه👌

 4. دکوراسیون اداری در تمام حوزه ها انجام میدید؟ از کاراتون خیلی خوشم اومده

  • بله برای طراحی و اجرای کار در تمام حوزه ها در خدمتتون هستیم.

 5. یکی از نمونه کارهاتون رو از نزدیک دیدم
  فوق العاده بود👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم