طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری
خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری مدرن و حرفه‌ای برای هر فروشگاه یا گالری لازم و ضروری است. تجربیات دنیای سرمایه‌داری نشان داده است که هر چقدر هم برای کیفیت تلاش کنید و حتی قیمت محصولات را پایین بیاورید، تا زمانی که بر زیبایی و ظاهر آن کار نکنید، مشتری زیادی به سمت محصول شما نمی‌آید.

در «جهت»، طراحی دکوراسیون داخلی تجاری بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین اجرای دکوراسیون داخلی به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

در این مطلب می‌خوانید:

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری مدرن و حرفه‌ای برای هر فروشگاه یا گالری لازم و ضروری است. تجربیات دنیای سرمایه‌داری نشان داده است که هر چقدر هم برای کیفیت تلاش کنید و حتی قیمت محصولات را پایین بیاورید، تا زمانی که بر زیبایی و ظاهر آن کار نکنید، مشتری زیادی به سمت محصول شما نمی‌آید. این نکته بیانگر اهمیت توجه به ظاهر محصولات و حتی دفتر کار شماست و به همین دلیل طراحی دکوراسیون داخلی محیط‌های تجاری و فروشگاهی بیشتر از گذشته اهمیت پیدا کرده است. از سوی دیگر، رقابت سخت میان تولید‌کنندگان و بازارهای عرضه هم تلاش برای زیباتر کردن محیط تجاری را مهم‌تر می‌کند.

چرا به دکوراسیون داخلی تجاری نیاز دارید؟

اهمیت دکوراسیون داخلی تجاری

وقتی از چیدمان و دکوراسیون داخلی محیط‌های تجاری صحبت می‌کنیم، شامل تمامی فضاهای کاری، فروشگاه‌ها، دفاترکار و گالری‌ها می‌شود. وقتی مصرف‌کننده به طور مستقیم وارد این مراکز می‌شود، باید محیط و دکوراسیون آن به نحوی باشد که بتواند تاثیر زیادی بر ذهنیت او بگذارد. فراموش نکنید یک فضای تجاری لوکس و لاکچری بیشتر از یک مغازه معمولی با اجناس باکیفیت فروش دارد.

اگر فضای فروشگاه گرم، آرام‌بخش و اثرگذار باشد، مشتری تمایل بیشتری دارد که زمان خود را در کنار شما صرف کند و از سایر اجناس دیدن کند. در نهایت هم با کمترین تلاش و تبلیغات شما، تصمیم به خرید می‌گیرد. اما وقتی محیط فروشگاه سرد و بی‌روح باشد، جذابیت چندانی برای او ندارد و احتمالا به محض ورود، آن را ترک می‌کند.

طراحی داخلی تجاری برای چه مکان‌هایی لازم است؟

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

وقتی از چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی تجاری صحبت می‌کنیم، فقط منظور ما سوپرمارکت یا گالری مبل و پرده نیست؛ بلکه شامل تمامی خرده‌فروشی‌ها، دفاتر کار، لابی‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌های عمومی می‌شود که به نوعی با روند خرید و فروش سر و کار دارند.

خوب است بدانید که بخشی از این کار به علم معماری و بخش دیگری هم به گرافیک مربوط می‌شود؛ بسیاری از افراد تصور می‌کنند که هر کسی با سرچ در اینترنت و دیدن تصاویر متعدد می‌تواند از آن‌ها ایده‌ بگیرد و به اجرای دکوراسیون داخلی تجاری بپردازد؛ اما داشتن برنامه، تفکر خلاقانه، مدیریت فضا، توانایی درست کردن برخی عناصر زیبا در محیط و اجرای اصول طراحی داخلی تجاری هم برای این کار اهمیت زیادی دارد. به همین علت گفته می‌شود بهتر است این کار را به بهترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی بسپارید؛ تنها در این صورت می‌توانید از کیفیت چیدمان نهایی و انطباق آن با سلیقه خود اطمینان یابید.

آیا برای چیدمان داخلی تجاری به مهارت نیاز داریم؟

مهارت های لازم برای طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

طراحان حرفه‌ای با مفهوم‌سازی، تناسب و ارتباط رنگ‌ها، هارمونی بین عناصر، برنامه‌ریزی و اجرای طراحی فضای تجاری آشنایی کافی دارند. همچنین با در نظر گرفتن نیازها و خواسته‌های شما و تلفیق آن با سلیقه شخصی‌تان، بهترین طراحی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

در صورتی که قصد دارید این کار را خودتان به تنهایی انجام دهید و یا در این فرایند با مجری دکوراسیون داخلی خود همراه شوید، باید بتوانید:

  • فضای کار را به صورت خام در نظر بگیرید. اگر اکنون وسایل زیادی در آن چیده شده است، برای یک بار آن را خالی کنید و دوباره در ذهن‌تان برای طراحی دکوراسیون آن طرح بریزید. حتی اگر لازم باشد برخی از وسایل را بفروشید و وسایل جدیدتری را خریداری کنید.
  • برای محل کار خود باید اندازه‌گیری ارتفاع، طول و عرض دیوارها و …. را با دقت بالایی انجام دهید. نقشه فروشگاه یا محل کار را روی کاغذ پیاده کنید و مقیاس اندازه‌ها را دقیق بدست بیاورید.
  • در مورد ترکیب رنگ‌ها تحقیق کنید.
  • باید با چند سبک مرتبط با کسب‌وکارتان آشنا شوید. برای مثل یک رستوران‌دار یا کافه‌چی می‌تواند از بین سبک‌های کلاسیک، فرانسوی، سنتی و … یکی را انتخاب کند.
  • قبل از اینکه بخواهید برای خرید وسایل جدید دست به کار شوید و پول زیادی را پرداخت کنید، باید بتوانید طرح و مدل مورد نظر خود را در یک رندر سه بعدی شبیه‌سازی کنید تا از طرح نهایی و مطابقت آن با سلیقه و نیاز خود اطمینان یابید.

در صورتی که تمایل دارید با مراحل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و روند انجام این کار بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌دهیم به صفحه مربوط به این خدمت سری بزنید و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

۵ قانون برای طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

اصول دکوراسیون داخلی تجاری

هر کسب و کاری می‌تواند با وجود شرایط بد اقتصادی و یا وجود رقبای متعدد موفق شود؛ به شرط آنکه با اصول موفقیت آشنا شود و راه آن را از ابتدا طی کند. هیچ‌گاه یک شبه نمی‌توان موفق شد و بدون پیروی از تکنیک‌های علم زیباشناسی و چیدمان داخلی هم چندان موفقیتی نصیبتان نمی‌شود.

برای مثال، اگر فروشگاه شما فرسوده با نور بد و بدون فضای راه رفتن باشد، روی مشتریان تاثیر بدی می‌گذارد. به طوری که رغبتی برای بازدید از اجناس ندارند. در مورد دکوراسیون داخلی اداری، دفاتر و فضاهای کاری هم به همین شکل است و باید محیط به شکلی طراحی شود که حس خوب را هم در مراجعه‌کنندگان و هم در مشتریان بیدار کند.

برای پیاده کردن ایده‌های طراحی خوب می‌توانید از این نکات کمک بگیرید:

همه کاره نگه داشتن ساختارها

وقتی از عناصر ساختاری در فضای داخلی یک مرکز تجاری استفاده می‌شود، آن‌ها را همه کاره نگهدارید. طراحی فضا و بازسازی تجاری باید به شکلی انجام شود که با روند‌های در حال تغییر مطابقت داشته باشد. ساختار جدید می‌تواند شامل عناصر قابل تغییر در طراحی و تکمیل فضای داخلی باشد؛ برای مثل تجهیزات، مبلمان، پارتیشن و … .

در مورد مکان‌هایی مثل سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های خرده فروشی (پوشاک و …)، رستوران‌ها و کافه‌ها می‌توان این طرح را پیاده کرد. این ایده از طراحی فضاهای تجاری در یک فرودگاه الهام گرفته است. اتاقک‌ها در فرودگاه به نحوی از هم فاصله دارند که سفارشی‌سازی آن‌ها را ممکن می‌کند. همچنین می‌توان آن‌ها را بدون دردسر از همدیگر جدا کرد.

در مورد مراکز تجاری دیگر همین ترفند مشابه وجود دارد. شما به عنوان یک طراح باید روش‌های نوآورانه‌ای را در طراحی فضای داخلی محل کارتان بگنجانید تا کارمندان یا مدیران بعدی قادر به تغییر و بازسازی آن برحسب نیاز خود باشند.

تکنولوژی‌های روز را پیاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری مدرن و به روز

قرار نیست به خاطر سادگی، همه چیز را برای دکوراسیون داخلی تجاری قربانی کنید. فناوری در ایجاد فضای داخلی دلنشین نقش مهمی را ایفا می‌کند. کسب‌وکارهای خرده‌فروشی برای ارتباطات، عملکرد و فروش بهتر به فناوری متکی هستند. حالا تکنولوژی می‌تواند برای سهولت طراحی چیدمان موثر واقع شود. البته باید ادغام عناصر زیبایی شناختی با فناوری را به خوبی درک کرده باشید.

برای طراحی دکوراسیون داخلی تجاری، اجرای یکپارچه سیستم‌های تکنولوژیکی ضروری است. بنابراین در زمان طراحی باید از امکانات سیستم‌های مخابراتی مانند شبکه‌های کامپیوتری، تلفن، تلویزیون، پخش‌کننده‌های موزیک و ویدئو و … استفاده کنید. همچنین برای راحتی مشتریان باید به ارتباطات دیجیتال و آنلاین میان نیروی کار و مشتری و یا پرسنل بخش‌های مختلف مرکز تجاری دقت داشته باشید.

برای مثال، وقتی مشتری رستوران می‌خواهد سفارش غذا دهد، می‌تواند این کار را بدون حضور پیشخدمت بر سر میز انجام دهد. یک دستگاه دیجیتال ارتباط با مشتری از روی میز با فرد دریافت کننده سفارشات (از راه دور) برقرار شود. در اینجا یک برنامه سیستماتیک و نصب سیستم‌های کنترل دیجیتال متمرکز یا غیرمتمرکز نیاز است.

زیبایی محیط را تا جایی که می‌توانید بیشتر کنید.

زیبایی یک مفهوم کاملا نسبی است و هر کس درک متفاوتی از آن دارد. ممکن است از نظر یک نفر زیبایی به معنای شلوغ بودن محیط و استفاده از وسایل گرانقیمت و از نفر فرد دیگر استفاده از وسایل کم، جمع و جور و ساده باشد. با این حال برخی از المان‌ها در ذهن همه جای خودشان را باز کرده‌اند و وجودشان در همه مراکز تجاری لازم و ضروری است.

وقتی از زیبایی دکوراسیون داخلی تجاری صحبت می‌کنیم، یعنی پیروی از اصول و استفاده از عناصری که برای همه پذیرفته شده‌اند. مبلمان مدرن و به روز را همه می‌پسندند، فقط ممکن است در انتخاب رنگ و شکل آن با هم تفاوت نظر داشته باشند. با توجه به این نکته، اگر برای طراحی پالت رنگ محدودتری را درنظر بگیرید، طراحی شکل مدرن‌تری به خود خواهد گرفت.

به عنوان مثال، دکوراسیون دفتر کار به داشتن میز و صندلی، اتاق استراحت، اتاق جلسات و … نیاز دارد. برای تبدیل محل کار به محیطی آرام‌بخش و دلنشین می‌توانید از میز و صندلی‌های ارگونومیک، راحت و لوکس استفاده کنید. همچنین می‌توانید اتاق جلسات را با استفاده از نورپردازی، رنگ‌آموزی سقف و دیوار، استفاده از میز جلسات، پارتیشن‌بندی و … زیبا کنید.

یک نمونه دیگر، وجود مانکن‌هایی است که در فروشگاه‌های پوشاک قرار داده می‌شود. لباس‌هایی که مطابق با مد روز بر تن این مانکن‌ها می‌شود، بخش مهمی از چیدمان فضای کار شماست که روی چیدمان داخلی و ویترین فروشگاه تاثیر مثبت می‌گذارد.

خودتان ایده طراحی کنید.

ایده پردازی برای طراحی دکوراسیون داخلی تجاری

قرار نیست برای چیدمان داخلی تجاری منتظر ایده و طرح از سوی بهترین طراحان یا فروشگاه‌های دیگر بمانید. همه صاحب فکر و ایده هستند و می توانند مطابق با سلیقه خود دکوراسیون مرکز تجاری را طراحی کنند. اگرچه طراحان حرفه‌ای و شرکت‌های دکوراسیون داخلی در این زمینه تواناترند، اما مواردی هم هست که به کمی دقت نیاز دارند و به راحتی می‌توانید خودتان اصلاح آن‌ها را بر عهده بگیرید. به عنوان مثال، رستوران و هتل باید جایی باشد که مشتری در آن احساس راحتی داشته باشد. بنابراین پیروی از قواعد و اصول دکوراسیون رایج در همه رستوران‌ها و هتل‌ها ممکن است همیشه هم خوب نباشد. قرار دادن صندلی‌های رستوران در کنار باغ، استخر، رودخانه یا تراس به حس و حال خوشایند‌ مشتری کمک می‌کند اما ممکن است با طراحی مورد نیاز کار شما متناسب نباشد. به هر حال همیشه باید نظر و نیاز مشتری برای چیدمان داخلی فضای تجاری را در اولویت قرار دهید.

به امنیت اهمیت دهید.

به بهای دکوراسیون داخلی تجاری، نباید از امنیت چشم پوشی کنید. کافه‌ای را در نظر بگیرید که برای اینکه مشتریانش بتوانند دید بهتری نسبت به کل فضا داشتن باشند، از قرار دادن ستون در داخل سالن خودداری می‌کند.این در حالی است که طراحی نقشه ساختمان به نحوی انجام شده که وجود ستون برای استحکام ساختمان ضرورت دارد و نبود آن ممکن است حتی ریزش سقف را به دنبال داشته باشد. در چنین شرایطی، اصلاح نقشه ساختمان به شما کمک می‌کند تا زیبایی و امنیت محیط را با هم همراه کنید. به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه نباید بخاطر بحث چیدمان و زیبایی فضا، از امنیت ساختمان غافل شوید.

طراحی دکوراسیون تجاری با معماران جهت

در این مطلب توضیحات کلی و نکاتی مهم در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری و مراکز خرید ارائه کردیم. جزئیات کار بسته به سلیقه شما، شناخت شخصیت مشتریان، بررسی فروشگاه‌های رقیب و الگوبرداری شما بستگی دارد. علاوه بر این، موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که در جلسه بازدید رایگان از محل توسط کارشناسان شرکت معماران جهت، مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد تا کار طراحی دکوراسیون داخلی محیط تجاری شما اصولی و به بهترین نحو ممکن انجام شود. در نهایت، متخصصان و مهندسان ما طی جلسات مشاوره دکوراسیون داخلی به طور مفصل آن‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و بر این اساس نکات اساسی در راستای بهبود چیدمان فضا به شما ارائه می‌دهند.

برای ارتباط با مشاوران این مجموعه با ما تماس بگیرید. همکاران ما راهنمای شما هستند تا پروسه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری را به بهترین نحو ممکن طی کنید.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 دیدگاه برای “طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

  1. دکوراسیون تجاری خیلی مهمه واقعا میتونه روی نظر مشتری تاثیر داشته باشه

    • کاملا درسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم