بازسازی تجاری

خدمات بازسازی ملک تجاری
خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی ملک تجاری

تجارت امروزی به گونه‌ای است که فاکتور‌های مهمی در پیشرفت آن دخیل هستند. در فضای کسب‌وکار، به‌دلیل درگیر بودن با مشتری و مراجعین حضوری، دکوراسیون یکی از عوامل بسیار موثر در امر فروش است. از این رو هر از چندگاهی تجار و کسبه به بازسازی ملک تجاری خود مجبور می‌شوند و به ناچار نیازمند مراجعه به ارائه دهندگان این خدمات خواهند بود.

در «جهت»، خدمات بازسازی تجاری بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی واحد تجاری

در این مطلب می‌خوانید:

نیازسنجی خدمات بازسازی تجاری

خدمات بازسازی تجاری

تجارت امروزی به گونه‌ای است که فاکتور‌های مهمی در پیشرفت آن دخیل هستند. در فضای کسب‌وکار، به‌دلیل درگیر بودن با مشتری و مراجعین حضوری، دکوراسیون یکی از عوامل بسیار موثر در امر فروش است. از این رو هر از چندگاهی تجار و کسبه به بازسازی ملک تجاری خود مجبور می‌شوند و به ناچار نیازمند مراجعه به ارائه دهندگان این خدمات خواهند بود.

از سوی دیگر، سطح اطلاعات مردم بیشتر از قبل شده و رسانه‌ها اطلاعات گسترده‌ای را در اختیار افراد قرار می‌دهند. همین مسئله موجب شده تا مهارت، تخصص و کیفیت خدمات یا محصولات به تنهایی برای انتخاب توسط مشتریان هدف کافی نباشد و در اغلب مواقع، دیزاین محیط و تمیز و به روز بودن آن نیز در این انتخاب تاثیرگذار باشد. از این رو هر کسب‌وکاری، فارغ از فروشگاهی یا خدماتی بودن آن، نیاز به خدمات بازسازی و ایجاد فضایی با طراحی حرفه‌ای است.

رشد روز افزون مراکز خرید و پاساژهای با دیزاین جذاب و چشم‌نواز نیز مزید بر علت شده تا سلیقه عموم مردم تحت تاثیر قرار بگیرد. دیگر مدت‌هاست که سطح توقع اغلب مشتریان از دیزاین مراکز تجاری بیشتر شده و خرید از مغازه‌های سنتی با دیزاین معمولی برایشان چندان رضایت‌بخش نیست. این موضوع تنها به مراکز خرید و فروشگاه‌ها محدود نشده و شامل بازسازی کلینیک، بازسازی مطب و بازسازی مطب دندانپزشکی نیز می‌شود. با ما همراه باشید تا درباره خدمات بازسازی تجاری اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

شروع بازسازی ملک تجاری

بازسازی ساختمان تجاری

تغییر وضعیت زندگی و دکوراسیون محل زندگی و کار، در حقیقت تزریق خون جدید در رگ زندگی است. ماندن در جایی که همیشه به یک شکل است و سالیان سال هیچ تغییری نمی‌کند، سبب ایجاد کسالت و کسادی کار خواهد شد. تجار هم مانند دیگر افراد، پس از مدتی کارکردن در یک محیط خسته کننده، کسل می‌شوند و دست و دل این افراد به کار نمی‌رود. در این‌چنین شرایطی فقط با ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی تجاری، هر چند به مقدار کم، می‌توان روح زندگی را به محیط تجاری باز گرداند.

بازسازی تجاری یک روش متداول برای ارتقای کیفیت و طول عمر ساختمان‌ها است که از ان در مواردی می‌توان استفاده کرد که سقف، پی، دیوار‌ها و دیگر اجزای ساختمان سالم باشند. در این فرایند، عملیاتی روی ساختمان انجام می‌شود که در طی آن‌ها، تمام ایرادات ساختمان برطرف خواهد شد و نمای داخلی و بیرونی آن، شکلی جدید به خود می‌گیرند.

برای شروع بازسازی ملک تجاری، ابتدا به‌منظور برآورد هزینه، بایستی به سراغ تهیه یک لیست جامع از قسمت‌هایی که می‌خواهید بازسازی در آن‌ها انجام شود، بروید. شما با تهیه این لیست می‌توانید تا حدودی هزینه خدمات مورد نظر خود را برآورد نمایید.

چرا بازسازی تجاری مهم است؟

اهمیت بازسازی تجاری

بازسازی تجاری مهم است؛ زیرا:

 • جذابیت ظاهری فضای تجاری در جلب توجه و جذب مشتریان اهمیت دارد.
 • زیبایی فضای تجاری در بهبود سطح رضایت مشتریان از خدمات و کاربری تاثیر دارد.
 • در ایجاد حس اطمینان خاطر به مشتری تاثیرگذار است. محیط زیبا، تمیز و به روز افراد بیشتری را نسبت به افزایش مدت زمان حضور در محل و خرید از مجموعه ترغیب می‌کند.
 • همانند سایر خدمات مشابه، با بازسازی تجاری می‌توان اقدامات امنیتی انجام که حفاظت بیشتری را در ملک تجاری ایجاد می‌نماید.
 • با بازسازی ساختمان تجاری صحیح و مناسب، از شلوغی محیط فروشگاه جلوگیری می‌شود. علاوه بر این، به بهتر دیده شدن محصولات و اجناس کمک می‌کند که این امر افزایش آمار فروش را به دنبال دارد.
 • با این کار می‌توان ساختمانی بی نقص را برای فعالیت تجاری همراه با آرامش ایجاد کرد.
 • با بازسازی واحد تجاری می‌توان طراحی به روز و یک‌پارچه را در محیط کار ایجاد نمود.

نقش بازسازی تجاری در افزایش فروش

افزایش فروش با بازسازی تجاری

تغییر دکوراسیون و چیدمان ملک تجاری، در جذب مشتری  و معرفی محصولات به او، تعیین کننده است. اکنون به بررسی نقش بخش‌های مختلف یک ملک تجاری پس از بازسازی می‌پردازیم:

طراحی ویترین شیک برای فروشگاه

طراحی ویترین شیک برای فروشگاه

ویترین، در حقیقت درب ورودی فروشگاه و به نوعی نشان دهنده سلیقه شماست. اجناس داخل آن نیز اولین رابط شما و مشتری خواهد بود. پس برای داشتن یک ویترین دعوت کننده باید به بازسازی و تغییر دکوراسیون ویترین بپردازید.

طراحی ورودی شیک

طراحی ورودی شیک

دومین گام در جذب مشتری، ایجاد یک ورودی زیبا و مدرن است. ورودی، نقش بسیار مهمی در جلب مشتری دارد. در بازسازی تجاری باید سعی نمایید ورودی فروشگاه به گونه‌ای باشد که مشتری به راحتی از دنیای بیرون به دل فروشگاه منتقل شود.

طراحی مسیر‌های دلنشین در فروشگاه

طراحی مسیر در فروشگاه

مسیر‌های عبور مشتری را باید به گونه‌ای طراحی نمایید که نه تنها مشتری هیچ منعی برای عبور و مرور نداشته باشد، بلکه نسبت به ورود به فروشگاه نیز ترغیب شود.

ترغیب مشتری برای سر زدن به تمامی بخش‌های فروشگاه

بازسازی تجاری برای ترغیب مشتری

با تغییر دکوراسیون داخلی، فضا برای مشتریان شما جذاب‌تر خواهد شد و در نتیجه زمان بیشتری را برای گشت‌وگذار در آن صرف خواهند کرد. هر چه زمان حضور مشتری در فروشگاه را افزایش دهید، می‌توانید که روی فروش کالا‌های خود نیز بیشتر حساب کنید.

طراحی برای کاهش سرعت حرکت مشتری

همه ما تجربه حضور در فروشگاه‌هایی را داریم که از بدو ورود، فروشنده در کنار ما حضور یافته و با پرسیدن سوالاتی مثل «چه کالایی مدنظر شماست؟» یا «چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟» مانع از گشت‌وگذار صبورانه و باحوصله در فروشگاه، بررسی دقیق تمام محصولات و لمس جنس آن‌ها می‌شود. اگرچه این فرد قصدی جز کمک به مشتریان و راهنمایی بهتر آن‌ها ندارد، اما این موضوع می‌تواند برای گروهی از مشتریان آزاردهنده باشد.

با طراحی اصولی فضای تجاری می‌توان محیطی جذاب ایجاد کرد که مشتریان به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و بتوانند با دریافت اطلاعات مورد نظر خود بدون هیچ واسطه‌ای، خرید لذت‌بخشی را تجربه کنند. برای این کار می‌توانید اطلاعات مربوط به هر محصول را در کنار آن یادداشت کرده و توضیحاتی را نیز درباره آن ارائه دهید. همچنین با حضور چندین فروشنده در بخش‌های مختلف، به سوالات مشتریان پاسخ دهید.

به یاد داشته باشید که با طراحی هوشمندانه باید سعی کنید که مشتری تامل بیشتری برای مشاهده کالا‌هایتان در مسیر حرکت داشته باشد. با این کار، فرد زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری درباره خرید محصولات شما خواهد داشت و از طرف دیگر، چیدمان محیط می‌تواند تاثیر بیشتر و بهتری روی او داشته باشد.

طراحی محیط دلپذیر و آرام

طراحی محیط آرام با بازسازی تجاری

ایجاد آرامش در محیط خرید، احساس بهتری به مشتریان می‌دهد و آن‌‎ها را به خرید بیش‌تر ترغیب می‌نماید.

طراحی مناسب برای جای صندوق

راحتی خریدار برای پرداخت وجه، از دلایل بسیار مهم برای حضور در فروشگاه است. با طراحی مناسب جای صندوق و حرکت راحت مشتری برای خروج از فروشگاه می‌توانید به بهبود آمار فروش خود کمک کنید.

طراحی مناسب پیشخوان

طراحی پیشخوان در بازسازی تجاری

در بسیاری از فروشگاه‌ها، مشتریان مایلند کیف و وسایل خود را به صورت موقت، روی پیشخوان قرار دهند. به‌عبارتی طراحی مناسب برای پیشخوان یک فروشگاه، به فروش شما کمک خواهد کرد.

تغییر دائمی دکوراسیون در بازه‌های زمانی

همه افراد تغییرات جدید را دوست دارند. بهترین کار این است که به طور دائم در راستای تغییرات هر چند کوچک برای تغییر دکوراسیون، اقدام نمایید. به این ترتیب، مشتریان قدیمی شما نیز با دیدن تغییرات، تمایل بیشتری برای ورود به فروشگاه خواهند داشت و در نتیجه محصولات جدید شما برای افراد بیشتری به نمایش گذاشته می‌شود.

بهترین بازه زمانی برای این تغییرات، همزمان با تغییرات فصلی است که علاوه بر همسو کردن حال‌وهوای مغازه با احوالات مردم در هر فصل، حس پویایی و تنوع خوبی برای فروشگاه ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌شود حتی اگر امکان ایجاد تغییرات بنیادی در فضای کلی فروشگاه ندارید، حداقل دیزاین ویترین را در هر فصل تغییر دهید.

چند نکته مهم

نکات مهم بازسازی ملک تجاری

اگر شما هم تصمیم دارید دنیای کاری خود را با بازسازی تغییر دهید، لازم است به نکات زیر توجه نمایید:

 • اولین نکته در شروع بازسازی تجاری، برنامه‌ریزی دقیق است.
 • از طریق تماس با شرکت بازسازی معماران جهت، ضمن صحبت با مشاوران این مجموعه می‌توانید یک جلسه بازدید رایگان هماهنگ کنید که بر اساس آن، برآورد هزینه تقریبی و پیشنهادات اولیه انجام می‌شود. پس از آن می‌توانید کار بازسازی تجاری را تمام و کمال و با خیال راحت به متخصصان این مجموعه بسپارید. از کار با شرکت‌های متوسط و ضعیف جداً بپرهیزید؛ زیرا پول و وقتتان به طور کامل، هدر خواهد رفت.
 • پس از تهیه لیست تغییرات و گفتگو با مشاوران شرکت معماران جهت، در جریان هزینه انجام کار با دقت بالای ۸۰% قرار خواهید گرفت.
 • طی چند جلسه گفتگو و انجام تغییرات مورد نظر شما روی طرح آماده شده، طرح نهایی آماده می‌شود. در صورت بالا بودن هزینه نسبت به بودجه در دسترس شما، بخش‌هایی را حذف کرده و روی بازسازی اصولی بخش‌های مهم‌تر هزینه نمایید.
 • عقد قرارداد رسمی با شرکت بازسازی، یکی از نکات کلیدی در بازسازی تجاری است. در شرکت معماران جهت، پس از توافق روی تمام جوانب، با عقد قرارداد رسمی در زمان معین، کار شروع و در بازه زمانی معین، به پایان خواهد رسید.
 • سعی کنید تا می‌توانید از نظر مشاورین حرفه‌ای مجموعه استفاده نمایید و از نظرات سنتی خود در بازسازی استفاده نکنید.

اجرای بازسازی تجاری

مهم‌ترین قسمت بازسازی، اجرای آن است. ذهن شما موارد متعددی را در نظر می‌گیرد که فکر می‌کنید عالی هستند، اما عجله نکنید! زیرا در اجرای فانتزی‌های ذهنی خود، سخت پشیمان خواهید شد! این‌جاست که باید در بازسازی به صورت زیر عمل نمایید:

 • در اجرای بازسازی تجاری حتماً لازم است که به بهترین شرکت بازسازی اعتماد نمایید تا با تکیه بر تجارب افراد متخصص، بتوانید شاهد بهترین طراحی و اجرا باشید. در این راستا لازم است فانتزی‌های ذهنی خود را با متخصصان معماران جهت در میان بگذارید. هر یک از این ایده‌ها به‌شرطی که از نظر متخصصان مناسب باشند، حتماً با اجرای موفقیت‌آمیز روبه‌رو خواهند شد.
 • توصیه اکید ما این است که با خرید بهترین متریال و تجهیزات، کار بازسازی تجاری خود را آغاز نمایید. بهتر است که خرید متریال و تجهیزات، زیر نظر شما ولی توسط کارشناسان شرکت معماران جهت انجام گیرد.

روش‌ های بازسازی تجاری

روش‌ های بازسازی تجاری

بازسازی و نوسازی در املاک تجاری به دو صورت حفاظتی و سبکی انجام می‌پذیرد. البته لازم به توضیح است که هزینه بازسازی این دو روش، تقریباً به یک میزان خواهد بود. در ادامه به معرفی این دو روش بازسازی املاک تجاری می‌پردازیم:

بازسازی حفاظتی

در این روش، به بازسازی و حفاظت کلی از ساختمان پرداخته می‌شود. با روش بازسازی حفاظتی، کلیات بنا و تاسیسات آن مورد بازسازی قرار می‌گیرد. هنگام بازسازی به این روش، ابتدا مطالعه جامع و کاملی روی تمامی ویژگی‌های ساختمان انجام می‌شود. این مطالعه جامع، به منظور هر چه بهتر انجام شدن بازسازی صورت می‌گیرد تا بازسازی به صورت کامل و صحیح انجام شود.

بازسازی سبکی

در این روش بازسازی، فقط تکه‌های جدید، جایگزین قسمت‌های فرسوده و قدیمی می‌شود. در بازسازی سبکی، طرح اولیه ساختمان دست نخورده باقی می‌ماند و اغلب دکوراسیون آن به نحوی طراحی می‌شود که از سبک و سیاق خاص متناسب با نیازهای مجموعه پیروی کند.

نمای ساختمان تجاری

نمای ساختمان تجاری

یکی از ویژگی‌های بارز برای یک ساختمان تجاری موفق، نمای آن است. در بسیاری از موارد، این نما است که نظر کاربر را جلب می‌نماید تا به ساختمان وارد شود! وقتی صحبت از بازسازی ساختمان تجاری است، کلیتی مطرح می‌شود که خود به اجزایی تقسیم خواهد شد و نما یکی از اجزای بسیار مهم در این کلیت به شمار می‌آید.

معمولاً نماهای تجاری به انواع نما‌ی مغازه، نمای فروشگاه، نمای پاساژ و نمای مجتمع تجاری تقسیم می‌شود. اگر دقت کرده باشید، بیشتر ساختمان‌های تجاری مطرح در کنار گذرگاه‌های اصلی قرار گرفته‌اند؛ زیرا میزان استقبال کاربران این ساختمان‌ها به موقعیت پروژه، طراحی ساختمان و نما و نورپردازی آن بستگی دارد.

عوامل موثر در نمای ساختمان تجاری

در نمای ساختمان تجاری، عواملی موثر هستند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • نوع متریال به کار رفته در ساخت نما
 • نوع سبک به کار رفته شده در طراحی نمای ساختمان تجاری
 • نورپردازی نما
 • نوع کاربری ساختمان تجاری

مهم‌ترین عامل موثر در نمای ساختمان تجاری، نورپردازی این نوع ساختمان‌ها است.

انواع نمای ساختمان تجاری

بسیاری از ساختمان‌های تجاری را در گوشه و کنار شهر می‌بینیم که به واسطه نما، قابل شناسایی هستند؛ زیرا نمای این ساختمان‌ها، مختص خودشان طراحی و اجرا شده است. انواع نمای ساختمان‌های تجاری را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

نمای تجاری شیشه

شیشه به دلیل شعاع دید بالا، از متریال‌های مهم در طراحی و اجرای نمای ساختمان‌های تجاری مطرح به شمار می‌رود. به عنوان نمونه، از ساختمان‌های با نمای شیشه مشهور می‌توان به باغ کتاب تهران اشاره کرد.

نمای تجاری سنگی

این نوع نما از دیرباز تا کنون از طرفداران پروپا قرصی بهره‌مند است. نمای تجاری سنگی به دو صورت ملاتی و خشک قابل اجرا خواهد بود. در بسیاری از موارد، می‌توان نمای سنگی را با ترکیب شیشه، کامپوزیت، سرامیک و … به کار برد.

نمای تجاری کامپوزیت

کامپوزیت از متریال‌های جدید در اجرای نما به شمار می‌رود و از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. از این رو در ساخت نماهای پیچیده از آن استفاده می‌شود. در اجرای نما با کامپوزیت، حتماً باید طراحی مناسب و اصولی صورت بگیرد؛ در غیر این صورت، احتمال به بار آمدن خسارات فراوان وجود خواهد داشت.

نمای تجاری سنگ تراورتن (نمای رومی کلاسیک)

سنگ تراورتن با تنوع رنگی و قیمت‌های متنوع نیز از متریال‌های مناسب برای نمای ساختمان‌های تجاری است.

نمای تجاری مدرن

در این نما، از جدیدترین تکنولوژی‌های معماری و متریال‌هایی مانند فلز، شیشه، آجر، سیمان، سرامیک و … استفاده می‌شود. در طراحی این نوع از نما، خلاقیت حرف اول را می‌زند.

اشتباهات رایج در بازسازي ساختمان تجاري

اشتباهات بازسازی ساختمان تجاری

در بازسازی ملک تجاری اگر کار را به کسانی بسپارید که کاردان نیستند، اشتباهات زیادی رخ می‌دهد؛ به عنوان مثال:

 • اصرار بر استفاده از طرح‌های قدیمی و به‌روز نشده
 • سپردن کار به افراد غیرکارآمد
 • عدم برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب
 • استفاده از متریال و مصالح نامناسب و ضعیف
 • شروع کار بدون تحقیق و بررسی
 • عدم توجه به معماری اصلی ساختمان
 • عدم توجه به نکات ایمنی

با مشورت با متخصصان شرکت معماران جهت، نگران وقوع چنین اشتباهاتی نخواهید بود.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان تجاری

هزینه خدمات بازسازی تجاری

هزینه خدمات بازسازی ساختمان‌های تجاری شامل موارد زیر است:

 • درجه بازسازی می‌تواند حداقل، متوسط و زیاد باشد. بسته به این درجات، هزینه متفاوت خواهد بود.
 • مشابه بازسازی مسکونی، متراژ محل بازسازی می‌تواند در هزینه بازسازي تغيير ايجاد نمايد.
 • انواع آیتم‌های درخواستی توسط کارفرما می‌تواند در هزینه بازسازی تاثیر به‌سزایی داشته باشد.
 • استفاده از نوع متریال در هزینه تمام شده کار، موثر خواهد بود.

مدت زمان انجام کار

عواملی که روی مدت زمان اجرای خدمات بازسازی ساختمان تجاری موثر است عبارتند از:

 • مدت زمان لازم برای اخذ مجوزها و مرمت ساختمان‌های تجاری قدیمی
 • شرایط آب و هوایی منطقه‌ای
 • قدمت ساختمان و میزان بخش‌های فرسوده
 • تعداد افراد تیم مسئول بازسازی ساختمان تجاری
 • میزان نظم و قدرت سامان‌دهی مدیر تیم مسئول
 • میزان نظم کارگران موظف به انجام کار
 • حجم کار بازسازی ساختمان تجاری
 • زمان انجام پروژه (در فصل مناسب برای بازسازی، کار سریع‌تر پیش خواهد رفت)
 • رویارویی با موارد پیش بینی نشده در کار
 • ایجاد تغییر در طرح بازسازی ساختمان تجاري

بازسازی ملک تجاری با معماران جهت

خدمات بازسازی تجاری معماران جهت

اگر تصمیم به بازسازی گرفته‌اید، كافيست از طریق تماس با شرکت معماران جهت به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های دکوراسیون داخلی از دید مشتریان، پروژه بازسازی خانه و محل تجاری خود را به كارشناسان حرفه‌اي اين مجموعه بسپاريد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام هماهنگی‌های لازم برای بازدید از محل و ارائه مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم