بازسازی مطب

بازسازی مطب
خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی مطب

تحقیقات نشان داده که تصاویر طبیعت در اتاق انتظار می‌تواند تقاضا برای تزریقات درمانی جهت کاهش درد را به میزان ۷۰٪ کاهش دهد که یعنی فضای مطب، تأثیر مستقیم و مثبتی بر روحیه و احساسات بیماران دارد.

در «جهت»، خدمات بازسازی مطب بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین این کار به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی مطب

در این مطلب می‌خوانید:

شاید جالب باشد که بدانید نوع دکوراسیون و فضای مطب پزشک می‌تواند تأثیر جدی بر روحیه افراد و سلامتی آن‌ها داشته باشد. تحقیقات نشان داده که تصاویر طبیعت در اتاق انتظار می‌تواند تقاضا برای تزریقات درمانی جهت کاهش درد را به میزان ۷۰٪ کاهش دهد که یعنی فضای مطب، تأثیر مستقیم و مثبتی بر روحیه و احساسات بیماران دارد.

این مورد در قالب معماری‌های قدیمی، کسل‌کننده و نامناسب نیز صدق می‌کند؛ از همین رو پیشنهاد می‌شود که بازسازی مطب پزشکان یکی از اولویت‌های اساسی برای جذب بیمار، زیبایی محیط و بالابردن سلامت روحی و جسمی افراد برشمرده شود. با این حال برای آنکه بتوانید هرکدام از تخصص‌ها و الزامات مورد نیاز در بهبود فضای مطب‌ها را دریابید، در ادامه اطلاعات جامع‌تری بیان می‌کنیم.

چرا بازسازی مطب مهم است؟

اهمیت بازسازی مطب

 

بازسازی مطب پزشکان به عنوان یک فرایند مهم، تأثیرات چشمگیری بر کیفیت ارائه خدمات و تجربه بیماران دارد. زیبایی و جذابیت فضا، تمیزی، بهداشت محیط و ایجاد تناسب با نیازهای بیماران، از جمله موارد مهمی است که باید به آن‌ها اشاره کرد.

این موضوع نه تنها به مدرن کردن تجهیزات و کاربردی‌تر شدن فضاهای پزشکی کمک می‌کند، بلکه با ایجاد یک محیط زیبا، آرامش‌بخش و به‌روز، موجب ارتقای روحیه و اعتماد بیماران به درمان‌های ارائه شده هم می‌شود. همچنین، فرایند بازسازی مطب می‌تواند نقش مهمی در جذب بیماران جدید، بهبود تعامل با بیماران فعلی و ارتقای شهرت و اعتبار مطب و پزشکان داشته باشد.

این اقدام به عنوان یک سرمایه‌گذاری در کیفیت خدمات و رضایت بیماران، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نقش بسزایی در تحقق اهداف بهبود سلامت و مراقبت‌های پزشکی دارد. همچنین در این پروسه، نکاتی چون تهویه مناسب، وجود نور کافی در محیط و طراحی جذاب اتاق انتظار برای مراجعه‌کنندگان نیز اهمیت دارند.

برای دستیابی به نتایج حرفه‌ای، تخصص و تجربه در این زمینه ضروری است؛ زیرا بازسازی مطب پزشکی نیازمند توجه به جزئیات و نیازهای خاص محیط پزشکی می‌باشد که صرفاً باید توسط یک گروه حرفه‌ای انجام شود. در مجموع، این فرایند نه‌تنها به بهبود تجربه بیماران و جذب مشتریان کمک می‌کند، بلکه نقش مهمی در ارتقای کیفیت خدمات پزشکی و بهبود روند مراقبت و درمان هم دارد.

مزایای این کار

مزایای بازسازی مطب

 

بازسازی مطب پزشکی نه تنها به جذب بیماران جدید و ارتقای کیفیت سلامت و خدمات کمک می‌کند، بلکه اعتماد بیماران را هم جلب کرده و به ایجاد محیطی آرام، بهداشتی و جذاب کمک می‌کند. به صورت کلی می‌توان مزایای مختلفی برای بازسازی مطب پزشکان عمومی و متخصص در نظر گرفت که در ادامه چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم:

 1. رعایت نکات ایمنی و بهداشت: بهبود مسائل بهداشتی و ایمنی در مطب می‌تواند از رخداد خسارات ناخواسته جلوگیری نماید و به حفظ سلامت بیماران و پرسنل کمک کند.
 2. افزایش زیبایی و حفظ آرامش: ظاهر زیبا و استفاده از رنگ‌های آرامش‌بخش، انرژی محیط را بیشتر کرده و در جذب بیماران و بهبود حال آن‌ها مؤثر است.
 3. افزایش عمر ساختمان: استفاده از مصالح و متریال با کیفیت و زیبا نقش پررنگی در زیبایی و عمر طولانی مطب ایفا می‌کند.
 4. طراحی مناسب برای افراد مختلف: هر مطبی متناسب با تخصص پزشک، برای افراد خاصی مناسب است. برای مثال، مطب‌های مختص کودکان را می‌توان با استفاده از رنگ‌های شاد و طرح های فانتزی، جذاب‌تر کرد.
 5. تهویه و نورپردازی مناسب: تهویه مناسب و استفاده از نور کافی و طبیعی که در بازسازی ساختمان نقش اساسی دارد، می‌تواند به خلق محیطی سالم و روشن کمک کند. خوب است بدانید که عدم رعایت این موضوع، ممکن است باعث اضطراب بیماران شود و نگرانی آن‌ها از انتقال بیماری‌های واگیردار را به دنبال داشته باشد.
 6. تجهیزات و فناوری به‌روز: بازسازی مطب با توجه به تکنولوژی‌های جدید می‌تواند به ارتقای کیفیت خدمات کمک کند. استفاده از تجهیزات، وسایل و مبلمان مناسب مانند یونیت‌های خوب، تجهیزات عکس‌برداری، دستگاه‌های استریل و حتی وسایل رفاهی و سرگرم‌کننده از قبیل نمایشگر، سیستم پخش موزیک و … نقش پررنگی در جذب مشتریان و جلب رضایت آن‌ها ایفا می‌کند.
 7. بهینه‌سازی فضا: بازسازی صحیح و در عین حال چیدمان مناسب می‌تواند فضای مطب را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهد. همچنین با چیدمان دکوراسیون خوب و حرفه‌ای، می‌توان استفاده‌های مفیدتری از فضا برد. ضمن این که توجه به روابط عملکردی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به عنوان مثال، طراحی ورودی مطب و فضایی که بیماران در بدو ورود با آن مواجه می‌شوند، مسیر ورود به اتاق پزشک، نحوه انتقال وسایل و تجهیزات آلوده به اتاق استریل و دور از چشم بیماران، محل حضور منشی به نحوی که به بیماران اشراف کامل داشته باشد و … باید کاملا دقیق و مطابق با نیاز کسب‌وکار شما انجام شود. این موضوع به خصوص در بازسازی اداری نیز دیده شده و مورد رضایت افراد می‌باشد.
 8. تمرکز بر رضایت مراجعه‌کنندگان: خدمات بازسازی ساختمان در جهت حفظ نیازها و تمایلات مراجعه‌کنندگان بوده و سطح رضایت و وفاداری بیماران را افزایش می‌دهد. این موضوع کمک می‌کند تا مطمئن شوید که آن‌ها مجدد به مطب برمی‌گردند و درمان خود را ادامه می‌دهند. همچنین رضایت خاطر آن‌ها از لحاظ روحی و روانی نیز تاثیر مستقیمی بر برندسازی شما و افزایش مراجعه‌کنندگان دعوت‌‌شده از طرف بیماران قدیمی دارد.

انواع خدمات بازسازی مطب

بسته به نوع مطب و خدماتی که در آن ارائه می‌شود، نحوه انجام فرایند بازسازی و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیز متفاوت خواهد بود:

بازسازی مطب پزشکی

بازسازی مطب پزشکی

 

بازسازی مطب پزشکی یک فرایند چندجانبه و مهم است که توجه به جزئیات و اصول متعددی را می‌طلبد. در این فرایند باید به رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، تامین تجهیزات پزشکی به‌روز، طراحی داخلی آرامش‌بخش، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و همچنین راحتی بیماران و کارکنان توجه شود.

در عین حال به خاطر آنکه تغییر این فضاها همچون بازسازی ملک تجاری نیازمند توجه ویژه به تعامل با افراد مختلف می‌باشد، درنتیجه نیاز است که توسط یک تیم خبره و در واقع بهترین شرکت بازسازی انجام شود.

بازسازی مطب دندانپزشکی

بازسازی مطب دندانپزشکی

 

شاید یکی از دلایلی که محیط دندانپزشکی را از سایر مطب‌ها متمایز می‌کند، دردی است که بیمار باید حین جراحی و درمان تحمل کند. معمولاً دمای محیط، توجه به نورپردازی، رنگ کاغذدیواری و… می‌تواند این حس ناخوشایند را کمتر کرده و محیط را بهتر جلوه دهد. در این زمینه باید از تکنولوژی‌های مدرن، دکوراسیون مناسب و مشاوره تخصصی استفاده نمایید تا بتوانید کیفیت کاری خود را بیشتر کنید.

این مورد را می‌توان در بهترین شرکت‌های دکوراسیون داخلی و بازسازی از دید مشتریان، از جمله معماران جهت مشاهده کرد؛ چراکه کارشناسان این شرکت، سال‌ها تجربه عملی و تئوری در این حوزه داشته و می‌توانند از جدیدترین متدهای بازسازی مطب استفاده نمایند تا یک محیط بهداشتی، زیبا و کارآمد برای ارائه خدمات دندانپزشکی فراهم نمایند.

بازسازی مطب چشم‌پزشکی

بازسازی مطب چشم پزشکی

چشم، به عنوان یک ارگان حساس و حیاتی برای انسان، نیازمند مراقبت و درمان دقیق و حرفه‌ای است. به همین خاطر، بازسازی مطب چشم‌پزشکی برای ایجاد یک فضای کاملاً بهداشتی و استریلیزه می‌تواند کمک کند تا از هرگونه عفونت یا خطر ناشی از استفاده از ابزارهای پزشکی جلوگیری شود.

عواملی مانند تجهیزات پزشکی پیشرفته، اطلاعات تخصصی پزشکان، دسترسی آسان بیمار به خدمات تشخیصی و درمانی، فضای کاری آرامش‌بخش با نور مناسب و تهویه کافی، تجهیزات و تکنولوژی‌های مدرن و همچنین ایجاد اطمینان و اعتماد بیماران، از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند بیماران به انتخاب مطب چشم‌پزشکی خاصی ترغیب شوند.

بازسازی مطب و کلینیک زیبایی

بازسازی مطب زیبایی

 

همان‌طور که از اسم چنین مطب‌هایی مشخص است، زیبایی و جذابیت حرف اول را می‌زند. درنتیجه شما باید بازسازی کلینیک زیبایی را جدی گرفته و آن را یکی از گزینه‌های اصلی خود برای برندسازی در نظر بگیرید. همچنین ایجاد یک محیطی آرام و دلپذیر با کمک بازسازی مطب می‌تواند به افزایش رضایت و جذب افراد جدید کمک کند.

با توجه به آنکه استقبال از این مراکز در ایران و شهرهای شلوغی همچون تهران بسیار بالا است، پس شما باید از خدمات بهترین شرکتی که از لحاظ کیفیت خدمات و فاصله مکانی برای کسب و کار شما مناسب‌تر است، استفاده کنید تا مدرن‌ترین و باکیفیت‌ترین خروجی را از بازسازی مطب به دست آورید.

در نهایت این موضوع را نیز در نظر بگیرید که بازسازی و دکوراسیون باید به شکلی هماهنگ با نیازها و ترجیحات بیمار یا مشتری طراحی شوند تا تجربه‌ای راحت و لذت‌بخش از انجام خدمات زیبایی در ذهن خود ثبت کنند.

ایده‌های جدید و کاربردی برای بازسازی مطب

ایده بازسازی مطب

 

بازسازی مطب پزشک را می‌توان یکی از حساس‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین گزینه‌ها برای افزایش کیفیت سلامت و تجربه بیماران به حساب آورد. در این زمینه شما می‌توانید از نوآوری‌های جدیدی برای بهبود فضای خود استفاده نمایید. برای مثال با اعمال تغییرات مناسب در طراحی داخلی، تجهیزات پزشکی، اتاق انتظار و نوبت‌دهی، می‌توان به محیطی مناسب و دلپذیر دست ‌یافت.

همچنین انتخاب تکنولوژی‌های نوین و افزایش هماهنگی با نیازهای بیماران و پزشکان، کیفیت خدمات ارائه شده را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. این تغییرات نه تنها به ارتقای تجربه بیماران و افزایش رضایت آن‌ها کمک می‌کند؛ بلکه می‌تواند کیفیت روش درمانی پزشکان را هم افزایش دهد و آن‌ها را به همکاری‌های بیشتر در حوزه بهداشت و درمان تشویق کند.

از این رو چند ایده خلاقانه را ارائه می‌دهیم که استفاده از آن‌ها می‌تواند برای مطب شما بسیار کاربردی باشد:

 • استفاده از تکنولوژی‌های واقعیت افزوده و هوش مصنوعی به‌خصوص در کلینیک‌های زیبایی
 • نوبت‌دهی آنلاین و توجه به نیاز بیمار برای کاهش زمان انتظار
 • استفاده از خدمات بازسازی ساختمان برای ایجاد محیط‌های خلاقانه همچون اتاق ورزش، استراحت و بازی کودکان
 • ارائه آموزش‌های رایگان در قالب کاتالوگ‌های آنلاین در زمان حضور در اتاق انتظار، متناسب با نوع بیماری هر فرد و به صورت اختصاصی

پیش از انتخاب شرکت بازسازی و طراحی داخلی، حتماً به این نکات توجه کنید!

پیمانکار بازسازی مطب

 

 • شرکت منتخب باید حتما چندین نمونه پروژه موفق از طراحی مطب را در رزومه خود داشته باشد.
 • دقت کنید که شرکت بازسازی، از به‌روزترین تجهیزات و طراحی‌ها استفاده نماید.
 • به منطقه‌ای که مطب در آن قرار دارد، توجه داشته باشید؛ برای مثال، سبک مناسب بازسازی ساختمان در سعادت‌آباد یا بازسازی ساختمان شهرک غرب با دیگر نواحی می‌تواند تفاوت‌های زیادی داشته باشد که به نوع خدمات و مراجعه‌کنندگان وابسته است.
 • از خدمات شرکت پس از بازسازی نهایی کار اطمینان حاصل نمایید تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، آن‌ها را رفع کنید.
 • به جزئیات کوچک توجه کنید؛ مواردی از قبیل میزان روشنایی، نوع کف‌پوش و تزیینات داخلی.
 • در طراحی و بازسازی مطب حتماً به رعایت استانداردهای بهداشتی اهمیت دهید. این موارد شامل طراحی مناسب سیستم تهویه، جلوگیری از تجمع آب و ضدعفونی بودن محیط است.
 • راحتی و رفاه مراجعه‌کنندگان را در اولویت خود قرار دهید. برای این منظور، از طراح بخواهید که دکوراسیون و محصولات انتخابی را متناسب با نیاز بیماران انتخاب نماید.

مشاوره بازسازی مطب

مشاوره بازسازی مطب

 

همان‌طور که گفتیم، بازسازی مطب پزشکان در تخصص‌های مختلف بسیار حائز اهمیت و ضروری است. در این زمینه شما باید بتوانید از یک شرکت معتبر برای بازسازی و تغییر دکوراسیون کمک بگیرید که تجربه بالایی در این حوزه داشته باشد.

مجموعه معماران جهت با آموزش و استخدام کارشناسانی خبره و خلاق، می‌تواند بهترین گزینه شما برای مشاوره در زمینه بازسازی مطب باشد. این مشاوره تخصصی کاملاً رایگان بوده و متناسب با نیاز، سلیقه و محیط مد نظر شما توسط بهترین کارشناسان انجام می‌شود.

همچنین خوب است بدانید که معماران جهت چندین پروژه طراحی مطب و دندانپزشکی را در رزومه خود ثبت کرده و تجربه خوبی در این زمینه دارد که قطعا در نتیجه نهایی و رضایت شما از خروجی کار بی‌تاثیر نیست.

مراحل انجام کار

مراحل بازسازی مطب

 

مراحل درخواست و اجرای بازسازی ساختمان در شرکت معماران جهت به این صورت است که در ابتدا، کارفرما درخواست خود را ثبت کرده و با کارشناسان شرکت ارتباط می‌گیرد. سپس، بازدید رایگان از محل برای بررسی نیازها و اندازه‌گیری‌ها انجام می‌شود.

در مرحله آنالیز اولیه، گزارشی با پیشنهادهای اولیه ارائه شده و جلسه‌ای برای پرزنت پروژه برگزار می‌گردد تا متناسب با نیاز مشتری، بودجه و کیفیت کاری که در نظر دارد، فرایند بازسازی مطب انجام شود. پس از تصویرسازی و ویرایش طراحی، نقشه‌های اجرایی آماده می‌شوند.

در مرحله اجرایی نیز باید در صورت نیاز، تخلیه ساختمان انجام شده و اقدامات اجرایی با هماهنگی مهندس ناظر صورت پذیرد. در پایان، پروژه با انجام کلیه اقدامات و ضمانت‌های پس از اجرا، به کارفرما تحویل داده می‌شود.

مدت زمان انجام کار

زمان بازسازی مطب

مدت زمان اجرای بازسازی مطب به عوامل مختلفی از جمله اندازه و پیچیدگی پروژه، نوع تغییرات مورد نیاز، تجهیزات مورد استفاده و همچنین بودجه تخصیص یافته بستگی دارد. به طور معمول، پروژه‌های بازسازی مطب می‌توانند در بازه زمانی چند هفته تا چند ماه انجام شوند. این مدت‌زمان شامل مراحل طراحی، آماده‌سازی نقشه‌های اجرایی، اخذ مجوزها، انجام اقدامات اجرایی و تجهیز مطب جدید می‌باشد.

اما در صورتی که شما نیاز دارید تا مطب خود را تخلیه نکرده و همچنان مراجعان را پذیرش کنید، شرکت معماران جهت می‌تواند برنامه‌ریزی مناسب و بهینه‌ای انجام دهد تا این مشکل نیز رفع گردد. درهرصورت باید گفت که انعطاف‌پذیری و هماهنگی با کارفرما، یکی از ارکان اصلی این شرکت است؛ چرا که رضایت خاطر مشتریان، هدف اصلی معماران جهت می‌باشد.

هزینه بازسازی مطب

هزینه بازسازی مطب

هزینه بازسازی مطب به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نوع طراحی، میزان بازسازی و تعمیرات، مواد و تجهیزات مورد نیاز، اندازه پروژه و حتی منطقه مد نظر اشاره کرد. با این حال، برای تخمین دقیق‌تر هزینه‌ها، بهتر است با تیم معماری و اجرایی معماران جهت ارتباط برقرار کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

بهترین شرکت بازسازی مطب

شرکت بازسازی مطب

شرکت معماران جهت با تمرکز بر کیفیت، تخصص و تجربه در زمینه بازسازی مطب پزشکان، به عنوان بهترین مجموعه فعال در این حوزه توسط مشتریان شناخته می‌شود. این شرکت با استفاده از تیم متخصص و کارآزموده متشکل از معماران، مهندسان و متخصصان دیگر، توانسته به شرکت‌ها و افرادی که به دنبال تغییرات در محیط کاری خود هستند، خدمات بازسازی ویژه‌ای را ارائه دهد.

از مراحل اولیه مشاوره و طراحی گرفته تا اجرای دقیق و نظارت مستمر، همگی توسط بهترین افراد در این شرکت انجام شده و خروجی کار نیز از بالاترین کیفیت برخوردار است. با تأکید بر ارتقای استانداردهای کیفیت، بهداشت و ایمنی، معماران جهت به مشتریان خود اطمینان می‌دهد که تمامی مراحل را با دقت و منطبق با نیازهای آن‌ها انجام می‌دهد.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم