بازسازی اداری

خدمات بازسازی اداری در معماران جهت
خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی ساختمان اداری

در بسیاری از مواقع، تخریب کامل ساختمان و نوسازی آن امکان‌پذیر نیست. در چنین شرایطی تنها گزینه پيش رو، بازسازی واحد اداری و بهینه سازی آن برای کاربری مورد نظر خواهد بود.

در «جهت»، بازسازی واحد اداری بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی واحد اداری

در این مطلب می‌خوانید:

در گذشته‌های نه‌چندان دور، زیبایی و جذابیت محیط کار یا منزل برای اکثریت افراد از اهمیت زیادی برخوردار نبود؛ اما این روزها، پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن هر آن‌چه در جهان می‌گذرد، سبب شده است تا اکثریت افراد ترجیح ‌دهند در محیط‌های زیبا و جذاب، زندگی و کار کنند. از آن‌جایی‌که در بسیاری از مواقع، تخریب کامل ساختمان و نوسازی آن امکان‌پذیر نیست، تنها گزینه پيش رو، بازسازی ساختمان مسکونی و دفاتر اداری خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا از صفر تا صد بازسازی اداری اطلاعات بیش‌تر کسب نمایید.

بازسازی فضاهای اداری

بسیاری از مدیران و کارمندان پس از مدتی کارکردن در یک محیط خسته کننده، کسل می‌شوند. دست و دل این افراد به کار نمی‌رود و بازده کاری کارمندان چنین اداراتی به مرور زمان کاهش می‌یابد. مدیران فرهیخته می‌دانند با ایجاد تغییراتی در دکوراسیون داخلی اداری در بازه‌های زمانی مشخص، هر چند کوچک اما تاثیرگذار، می‌توانند روح زندگی را به محیط اداری بازگردانند. این مدیران با صرف زمان و هزینه، به بازسازی مي‌پردازند و با ایجاد نشاط، سبب افزایش بازده کاری کارمندان خود می‌شوند.

بازسازی اداری تجاری

بازسازی اداری تجاری

در بسیاری از موارد ممکن است فضای کار شما فارغ از امور اداری، کاربری تجاری نیز داشته باشد و برای بازسازی لازم باشد به نیازهای هر دو این موارد کاربری توجه داشته باشید. در بازسازی تجاری اداری باید هم به استاندارد‌های لازم برای ارائه خدمات مجموعه توجه داشته باشید و هم ایده‌آل‌های افراد را در نظر بگیرید. پس برای طراحی و اجرای کاربردی، جذاب و البته بدون اشتباه، حتماً باید بهترین شرکت بازسازی متناسب با نیاز خود را پیدا و به آن مراجعه کنید.

بازسازی اداری تجاری در دو مرحله انجام می‌شود؛ در مرحله اول باید قسمت‌های ضروری بازسازی شوند که بسیار فرسوده هستند و رسیدگی به آن‌ها در اولویت قرار دارد. پس از انجام این بازسازی‌های ضروری، قسمت‌های دیگر جهت بازسازی در نظر گرفته می‌شوند. در بازسازی اداری تجاری، المان‌ها و تجهیزات باید تغییر یابند؛ از این‌رو با صرف زمان و هزینه بالایی انجام می‌پذیرد.

دلایل و اهداف بازسازی ساختمان اداری

دلایل و اهداف بازسازی اداری

ذهن خلاق آدمی از فرسودگی بیزار است؛ از این رو با اشتیاق به دنبال روش‌هایی برای زدودن فرسودگی است. مشابه بازسازی مطب، بازسازی کلینیک، بازسازی دندانپزشکی یا ایجاد تغییرات در هر محیط کاری دیگر، این کار علاوه بر کمک به رفع فرسودگی ساختمان، اهداف دیگری را هم مد نظر دارد. از جمله مهم‌ترین این اهداف عبارتند از:

 • افزایش روشنایی فضای اداری
 • ایجاد سقف، کمد‌ها و دیوا‌رهای جدید و به‌روز
 • حذف دیوار‌های اضافی برای کسب فضا و زیبایی بیش‌تر در محیط اداری
 • طراحی و ایجاد اتاق‌های جدید
 • طراحی دیوار‌های جدید
 • ایجاد فضاهای کاربردی‌تر در ساختمان اداری

البته اهداف کار بازسازی، تنها به موارد بالا ختم نمی‌شود و بسته به سلایق شخصی، اهداف آن نیز تغییر می‌کند.

جایگاه اصولی فضاها در بازسازی ساختمان اداری

جایگاه اصولی فضاهای اداری

هنگام بازسازی ساختمان‌های اداری باید به جایگاه‌ اصولی فضاها توجه ویژه داشته باشید. به این معنی که قرار گرفتن بخش‌های مختلف در کنار هم، بایستی اصولی و کاربردی باشد. در این راستا اگر اشتباهی صورت گیرد، کارکنان تمرکز لازم برای انجام کار را از دست خواهند داد.

توجه به امنیت و سلامت کارمندان در بازسازی ساختمان‌های اداری در اولویت است. برای این کار، ۵ گروه فضای اصولی طراحی می‌شود:

 • فضاهای اصلی مانند اتاق‌های کارشناسی یک یا چند نفره
 • فضاهای وابسته اصلی مانند سالن اجتماعات
 • فضاهای رفاهی مانند نمازخانه
 • فضاهای پشتیبانی مانند اتاق‌های تاسیسات
 • فضاهای رفت‌و‌آمد مانند راه‌روها

المان‌های بازسازی محیط کاری و اداری

وقتی سخن از بازسازی به‌میان می‌آید، کلیتی مطرح خواهد شد که خود به اجزایی تقسیم می‌شود. در حقیقت می‌توان المان‌هایی مانند سقف، کف، دیوارها و پارتیشن‌ها را به‌صورت جداگانه بررسی نمود و سپس به بازسازی هر بخش به طور مجزا پرداخت.

تغییر کفپوش، دیوارپوش و پوشش سقف

بازسازی کف و دیوارها

در این زمینه می‌توان هر مورد را به صورت زیر مورد بررسی قرار داد:

 • بازسازی سقف ساختمان اداری

بازسازی سقف ساختمان اداری

سقف به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های جذاب در ساختمان‌های اداری محسوب می‌شود. این روز‌ها می‌توان از سقف‌های کاذب زیبا مانند سقف‌های کشسان به‌منظور بازسازی سقف ساختمان‌های اداری استفاده نمود. یکی از سقف‌هایی که امروزه کاربرد وسیعی دارد، سقف کناف است که به‌عنوان انتخابی ساده و رسمی در بسیاری از موارد کاربرد دارد. از ویژگی‌های آن می‌توان به استحکام بالای سقف اشاره کرد؛ ضمن این‌که این نوع متریال عایق صدا نیز هست.

 • بازسازی کف ساختمان‌های اداری

بازسازی کفپوش ساختمان اداری

بازسازی کف، اثر بسیار مطلوبی در روحیه کارمندان و مراجعین دارد. بهترین پوشش کف برای ادارات پر رفت‌و‌آمد، سرامیک است که این روزها کف‌پوشی زیبا و با دوام محسوب می‌شود. اگر مایل به صرف هزینه بالاتری هستید می‌توانید از پارکت استفاده نمایید. البته این نوع کف‌پوش برای مکان‌های پر تردد توصیه نمی‌شود.

 • بازسازی دیوارهای ساختمان‌های اداری

بازسازی دیوارهای واحد اداری

بازسازی دیوارها از مهم‌ترین فاکتورهای بازسازی به‌شمار می‌رود که سبب تغییرات زیادی در محیط ادارات می‌شود. برای دیوارهایی که تصمیم به نگهداری آن‌ها دارید، بهتر است از رنگ‌ و طرح‌های رسمی‌تر استفاده نمایید.

 • بازسازی پارتیشن‌ها در فضاهای اداری

بازسازی پارتیشن اداری

پارتیشن‌های اداری بهترین ابزار جهت تفکیک فضاهای اداری به‌شمار می‌آیند. توصیه می‌شود از پارتیشن‌های شیشه‌ای و کناف برای جدا کردن بخش‌های مختلف استفاده نمایید. شیشه دوجداره و کناف عایق صوت هستند و تمرکز کارکنان را افزایش می‌دهند. برای انجام بازسازی لازم می‌شود گاهی پارتیشن‌های فرسوده را با پارتیشن‌های جدید تعویض نمایید.

انواع پارتیشن‌ها برای بازسازی ساختمان اداری

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن‌های اداری در دو نوع تک جداره و دوجداره به فروش می‌رسند. از جمله انواع این پارتیشن‌ها عبارتند از:

 • پارتیشن شیشه‌ای تک جداره فریم‌لس
 • پارتیشن دوجداره ام‌دی‌اف – شیشه
 • پارتیشن دو جداره آلومینیوم و شیشه سکوریت
 • پارتیشن چوبی

بازسازی نمای ساختمان اداری

بازسازی نمای ساختمان اداری

برای بازسازی نمای ساختمان، بسته به متریال مورد نظر می‌توان از انواع نما برای بازسازی استفاده نمود:

نمای کامپوزیت

این نما از جنس ورق آلومینیوم است که به‌صورت پنل‌های مشخصی با ابعاد طراحی شده، تولید می‌شود. نما‌ی کامپوزیت بسته به ضخامت، نوع آلیاژ آلومینیومی لایه‌ها، نوع رنگ به‌کار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد استفاده شده در لایه میانی، دارای انواع مختلفی است.

نمای ترموود

این نوع، یکی از نما‌های جذاب است که در برابر دما، صدا و آتش‌سوزی عایق خوبی به شمار می‌رود. نمای ترموود را می‌توان همراه با نمای سنگ نیز استفاده نمود.

نمای آجر

این نما یکی از نماهای محبوب بوده که از دیرباز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در این راستا لازم است از آجر‌های نسوز در نمای ساختمان‌های تجاری استفاده شود.

نمای سیمان

نمای سیمانی از دیرباز در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شده است. این روز‌ها نمای سیمانی را به اشکال مختلف و رنگ‌های متنوع برای ساختمان‌ها استفاده می‌کنند و می‌توان آن‌ها را به‌شکل سنگ تراش یا چوب نمایش داد.

نمای سنگ‌

این نوع نما در ساختمان‌های تجاری بسیار دیده می‌شود. از سنگ‌های ورقه‌ای یا سنگ‌های بی‌شکل می‌توان در آن استفاده نمود.

۸ نکته کلیدی بازسازی دفتر اداری

نکات مهم بازسازی اداری

اگر شما هم از دسته مدیرانی هستید که با کارمندان کسل و بی‌انگیزه روبه‌رو شده‌اید، بهتر است هر چه زود‌تر برای بازسازی دفتر کارتان دست به کار شوید! اما قبل از شروع لازم است تا به نکات زیر در بازسازی دفتر اداری توجه نمایید:

 1. اولین نکته در شروع بازسازی اداری، برنامه‌ریزی دقیق است.
 2. با تماس با بهترین شرکت بازسازی، ضمن صحبت با مشاوران حرفه‌ای باید برآورد هزینه نمایید و مطمئن شوید که هزینه لازم برای اجرای کار با بودجه مدنظر شما مطابقت دارد.
 3. یک شرکت معتبر و کاربلد پیدا کنید و کار را تمام وکمال به آن بسپارید؛ ممکن است از کار با شرکت‌های متوسط و ضعیف پشیمان شوید. یادتان باشد در خدمات بازسازی ساختمان، پشیمانی مفهومی ندارد و پول و وقتتان به‌طور کامل به هدر می‌رود.
 4. عقد قرار داد رسمی با شرکت بازسازی، یکی از نکات کلیدی در بازسازی دفتر اداری است که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد.
 5. تا حد امکان سعی کنید از نظر مشاورین حرفه‌ای شرکت استفاده کنید و نظرات سنتی خود را در بازسازی کنار بگذارید.
 6. نکته مهم در بازسازی، در نظر گرفتن مسیر مناسب جهت رفت و آمد کارکنان و مشتریان است که می‌تواند کیفیت نتیجه نهایی کار را به طور چشمگیری تغییر دهد.
 7. استفاده از ترکیب نور طبیعی و مصنوعی برای بازسازی بهترین گزینه خواهد بود.
 8. از رنگ‌های رسمی و جذاب‌تر استفاده نمایید. انتخاب رنگ بر روحیه افراد تاثیر به‌سزایی دارد.

اجرای بازسازی اداری

بازسازی واحد اداری

شاید باورتان نشود اما مهم‌ترین قسمت بازسازی اداری، اجرای آن است. ذهن شما چیز‌های زیادی را در نظر می‌گیرد که فکر می‌کنید عالی هستند؛ اما در اجرا، از همان فانتزی‌های ذهنی خود سخت پشیمان خواهید شد. این‌جاست که باید در بازسازی موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • در این فرایند به شرکت مجری دکوراسیون داخلی و بازسازی اعتماد کنید تا با تکیه بر تجارب متخصصان، بتوانید شاهد بهترین طراحی و اجرا باشید.
 • با خرید بهترین متریال و تجهیزات، کار بازسازی اداری خود را آغاز نمایید. بهتر است که خرید متریال و تجهیزات، زیر نظر شما ولی توسط طراح و سازنده انجام بگیرد.

مراحل انجام کار

اگر تصمیم به بازسازی اداری دارید، باید در ابتدا نیاز فضای خود و توانایی شرکت مورد نظر را بررسی کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. روال انجام کار در هر شرکت بسته به نوع و سطح خدمات آن می‌تواند متغیر باشد، در ادامه به شرح مراحل انجام کار بازسازی در معماران جهت می‌پردازیم:

 1. ثبت درخواست مشتری

پس از برقراری ارتباط با کارشناسان از طریق ثبت درخواست داخل سایت، تماس تلفنی، دایرکت اینستاگرام یا شبکه‌های اجتماعی، توضیحات اولیه توسط کارشناسان معماران جهت به شما ارائه می‌شود.

 1. بازدید از محل

در این مرحله، تیم طراحی معماران جهت برای بازدید رایگان به محل اعزام می‌شوند. این بازدید همراه با عکس‌برداری، ثبت اطلاعات و اندازه‌گیری محیط است. جهت بهبود در طراحی، تمام خواسته‌ها و نیازهای شما جویا و ثبت می‌شوند. همچنین با ارائه توضیحاتی شما را با روند انجام کار آشنا می‌کنند.

 1. آنالیز اولیه پروژه و دعوت به حضور در جلسه

تیم طراحی با آنالیز اولیه پروژه، اقدام به تهیه یک گزارش مقدماتی می‌نمایند. در این پاورپوینت، پروژه شما مورد بررسی قرار گرفته و به تمام مواردی که برایتان اهمیت دارد، اشاره می‌شود. همچنین حاوی راهکارهای کلی و مقدماتی و اقدامات کلی برای پروژه است. در بخشي از اين ارائه، هزينه پروژه بازسازي با دقت ۷۵ درصد تخمین زده شده است. سپس از شما دعوت مي‌شود تا در جلسه‌اي حضور يابيد.

 1. برگزاري جلسه و پرزنت پروژه

طي جلسه حضوري، ضمن معرفي كلي پروژه و بررسي جزئيات آن، پيشنهادات اوليه مطرح و گزارش تخميني هزينه‌ها نيز به شما ارائه مي‌شود. در صورت توافق شما با شركت، قرارداد بازسازی واحد اداری، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری يا هردو منعقد مي‌گردد تا فرآيند انجام كار آغاز شود.

 1. مدلسازی سه بعدی کامپیوتری و طراحي دكوراسيون داخلي ساختمان

در صورت درخواست کارفرما مبنی بر تصویرسازی فضای نهایی، كار طراحي با نرم‌افزار‌هاي تخصصي و مدل‌سازي سه بعدي، به تناسب نياز‌ها و ويژگي‌هاي خواسته شده، شروع مي‌شود. انيميشن پروژه طبق خواسته‌هاي شما ساخته می‌شود و با نمايش آن، شما مي‌توانيد به‌صورت سه بعدي پروژه خود را مشاهده نمایید.

 1. ارائه طراحي و ويرايش آن تا رسيدن به نسخه نهايي

پس از تکمیل تصویرسازی، براي حضور در جلسه دیگری از شما دعوت می‌شود. در اين جلسه اشكالات طرح بررسي و تغييراتي در آن ايجاد مي‌شود. در پایان این جلسه، طرح نهايي به شما ارائه خواهد شد.

 1. آماده سازي نقشه‌هاي اجرايي

در اين مرحله، دو بخش آماده‌سازي نقشه‌هاي اجرايي و تهيه برآورد ريالي دقيق نقشه‌ها، به پروژه اضافه و قرارداد اجرا به شما ارائه مي‌شود. از اين به بعد، با تاييد نسخه نهايي طرح، نقشه‌هاي اجرايي آماده خواهد شد. در نهایت با اندازه‌گيری دقيق مواد و تجهيزات لازم، از هزينه دقیق فاز اجرایی آگاه می‌شوید.

مدت زمان لازم برای طراحی و اجرا

مدت زمان خدمات بازسازی اداری

مدت زمان لازم برای انجام یک پروژه بازسازی، به عواملی نظیر متراژ، آیتم‌های مد نظر کارفرما، شرکت بازسازی و … بستگی دارد. معماران جهت از جمله شرکت‌هایی است که با برنامه منظم و حضور تیم حرفه‌ای در طراحی و اجرای بازسازی، در کوتاه‌ترین زمان به انجام انواع پروژه‎‌های بازسازی می پردازد.

هزینه خدمات بازسازی اداری

هزینه بازسازی واحد اداری

هزینه خدمات بازسازی ساختمان‌های اداری شامل موارد زیر است:

 • درجه بازسازی می‌تواند حداقل، متوسط و یا همراه با تغییرات زیاد باشد. بسته به این درجات هزینه نیز متفاوت خواهد بود.
 • متراژ محل بازسازی می‌تواند در هزینه بازسازي تغيير ايجاد نمايد.
 • انواع آیتم‌های درخواستی توسط کارفرما می‌تواند در هزینه بازسازی تاثیر به‌سزایی داشته باشد.
 • استفاده از نوع متریال به کار رفته و کیفیت آن نیز در هزینه تمام شده بازسازی موثر خواهد بود.

اشتباهات رایج در فرآیند بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان، اگر کار را به کسانی بسپارید که کاردان نیستند، اشتباهات زیادی رقم خواهد خورد. در ادامه به بعضی از این اشتباهات اشاره می‌کنیم:

 • عدم توجه به نیازها و روابط سازمانی منحصر به فرد هر شرکت یا سازمان
 • اشتباه در اختصاص جایگاه اصولی فضاها در بازسازی (به‌عنوان مثال قرار دادن آشپزخانه در کنار اتاق کنفرانس)
 • اصرار به استفاده از طرح‌های قدیمی و به‌روز نشده
 • نسپردن کار به افراد ذی‌صلاح
 • نداشتن برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب
 • استفاده از متریال و مصالح نامناسب و بی‌کیفیت
 • شروع کار بدون تحقیق و بررسی
 • عدم توجه به معماری اصلی ساختمان
 • بی‌توجهی به نکات ایمنی

برای جلوگیری از مشکلات ذکر شده کافی است از ابتدا کار بازسازی ساختمان خود را به تیم حرفه‌ای معماران جهت بسپارید.

شرکت بازسازی اداری

شرکت بازسازی اداري، شركتي است كه با روش‌هاي متداول براي ارتقاي كيفيت، بهبود کاربری و افزایش طول عمر ساختمان‌هاي اداري و تجاري، اقدام به بازسازي آن‌ها مي‌نمايد. در اين مطلب شما را با مراحل انجام کار در شرکت معماران جهت به‌عنوان بهترين شركت بازسازي اداري آشنا نموديم.

براي بازسازی خانه يا شركت خود، كافيست از طریق تماس با مجموعه معماران جهت به‌عنوان بهترین شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازي، پروژه خود را به كارشناسان حرفه‌اي اين شرکت بسپاريد. مطمئن باشيد که طراحي و اجرا‌ی پروژه‌ مورد نظرتان، با صرف كم‌ترين زمان و هزينه به پايان مي‌رسد و شما و همكارانتان در يك شركت شيك و رويايي مشغول به كار خواهید شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام هماهنگی‌های لازم برای بازدید از محل و ارائه مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۳ امتیاز)

2 دیدگاه برای “بازسازی اداری

 1. من به تازگی با این مجموعه همکاری کردم و فوق العاده راضی بودم. به جرئت میگم یکی از بهترین ها هستند👌

 2. اگه دنبال یه شرکت کاربلد و حرفه ای هستید که کار بازسازی اداری یا دکوراسیون رو انجام بده، بدون شک معماران جهت رو بهتون پیشنهاد میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم