بازسازی خانه

نقشه راه ۰ تا ۱۰۰ بازسازی خانه + ایده‌های جدید بازسازی منزل

در این مقاله می‌خوانید:

جدیدترین‌ها همیشه هیجان‌انگیزترند؛ فرقی ندارد که یک لباس تازه، منزل نو یا حتی چیدمان جدید خانه باشد، در هر حال هیجان و احساسات مختلفی را برای ما به دنبال دارند که زندگی را از یکنواختی خارج می‌کند. بازسازی خانه یکی از همین انتخاب‌های جدید، تا حدی پرریسک و در عین حال جذاب است که می‌تواند ارزش ملک شما و مهم‌تر از آن، رفاه زندگی‌تان را تا حد زیادی افزایش دهد. در این زمینه باید بدانید که شما روی یک شمشیر دو لبه حرکت می‌کنید و یک اشتباه می‌تواند شما را از نظر مالی و زمانی دچار مشکل کند. بهترین انتخاب در این زمینه، کمک گرفتن از تیم‌های حرفه‌ای در زمینه بازسازی منزل است.

معماران جهت با توجه به این موضوع مهم توانسته بهترین شرایط را برای شما فراهم کند تا اجرای دکوراسیون مسکونی خود را به زیباترین و جدیدترین متدهای روز دنیا تغییر دهید. با این حال برای آن که با نقشه راه بازسازی خانه و ایده‌های بکر در این زمینه بیشتر آشنا شوید، در ادامه اطلاعات کامل‌تری بیان می‌کنیم.

چه خانه‌هایی به بازسازی نیاز دارند؟

چه خانه‌هایی به بازسازی نیاز دارند؟

 

به دلایل مختلفی باید به سراغ بازسازی خانه رفت؛ برخی از این موارد را می‌توان در نیاز به بهبود وضعیت ساختمانی خانه، افزودن فضاهای جدید مانند اتاق‌ها یا بالکن، بهبود روابط عملکردی خانه، ارتباط سریع و راحت‌تر بین فضاها، بهبود انرژی مصرفی از طریق عایق‌بندی و تعویض سیستم‌های گرمایش و سرمایش، تجدید طراحی داخلی با هدف تغییرات در دکوراسیون و نورپردازی، بهبود تجهیزات و تأسیسات از جمله تعویض سیستم‌های برقی و لوله‌کشی و همچنین تعمیرات پس از آسیب‌های طبیعی یا حوادث نام برد.

همچنین، بهبود فضای بیرونی و درونی خانه به منظور افزایش ارزش ملک نیز می‌تواند یکی از دلایل اصلی بازسازی خانه باشد. در این زمینه نباید نسبت به انتخاب نیازهای خاص خودتان و مشورت با متخصصین معماری و ساختمانی شرکت معماران جهت برای تعیین بهترین راهکارها و رویه‌های بازسازی، بی‌اهمیت باشید؛ چراکه در بسیاری از مواقع نیاز است که خانه‌های نوساز را هم برای بهبود کاربری یا ایجاد تنوع، بازسازی کنید. پس پیشنهاد می‌شود که نظر متخصصین این مجموعه را به عنوان بهترین شرکت بازسازی سعادت آباد از دید مشتریان، جدی گرفته و آن‌ها را اجرایی نمایید.

تفاوت بازسازی و نوسازی در چیست؟

تفاوت بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی دو مفهوم مختلف در عرصه ساخت‌وساز هستند. بازسازی به معنای تغییرات کوچک یا بزرگ در قسمت‌های مختلف یک ساختمان همراه با بهبود بخش‌هایی از آن است؛ در حالی که نوسازی به معنای تخریب کامل و ساخت یک ساختمان جدید از ابتدا می‌باشد. تفاوت‌های اصلی میان بازسازی و نوسازی به موارد زیر برمی‌گردد:

 1. محدودیت‌های تغییرات: در بازسازی، ساختمان اصلی حفظ شده و تغییرات اصلی بر اساس ساختار و اجزای موجود انجام می‌شود. این تغییرات معمولاً به عنوان بهبودها و تعمیرات داخلی به حساب می‌آیند. در نوسازی، ساختمان به طور کامل تخریب و از ابتدا ساخته می‌شود؛ بنابراین تغییرات به مراتب گسترده‌تر هستند.
 2. هدف پروژه: هدف اصلی بازسازی منزل را می‌توان در بهبود و اصلاح ساختمان موجود در نظر گرفت. در واقع بازسازی تجاری یا حتی بازسازی اداری به معنای تغییر کاربری، بهبود کیفیت ساختمان یا افزودن قسمت‌های جدید است. در مقابل، هدف از نوسازی، ساختن یک ساختمان جدید با توجه به نیازها و استانداردهای به روز شده است.
 3. زمان و هزینه: نوسازی معمولاً به صرف زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد؛ زیرا از ابتدا ساختمان را ایجاد می‌کنند. این در حالی است که بازسازی در زمان و هزینه کمتری شما را به نتیجه نهایی می‌رسد.
 4. تغییرات ساختاری: بازسازی عمدتاً تغییرات داخلی و ظاهری را در نظر می‌گیرد و تغییرات ساختاری و بنیادی زیادی ایجاد نمی‌کند. این در حالی است که طی فرایند نوسازی، تغییرات ساختاری بزرگی اعمال می‌شود و ساختمان به طور کلی تغییر می‌کند. این تغییرات می‌تواند تغییر مساحت واحدها، افزایش یا کاهش تعداد طبقات و … را شامل شود.
 5. مالیات و مجوزها: ممکن است مالیات و مجوزهای متفاوتی برای بازسازی و نوسازی اعمال شوند. معمولاً نوسازی به مجوزهای ساختمانی بیشتری نیاز دارد که اغلب دریافت آن‌ها نیز زمان‌برتر است؛ زیرا یک ساختمان جدید ایجاد می‌شود.

بازسازی منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

آیتم های بازسازی منزل

 

این فرایند شامل تغییرات و بهبودهای متعددی در ساختمان می‌شود که ممکن است بسته به نیازها و شرایط خاص هر منزلی متفاوت باشد. خدمات بازسازی ساختمان عموماً شامل نصب تجهیزات اصلی در قسمت‌های مختلف و نازک‌کاری‌ها می‌شوند. در مرحله نازک‌کاری، بهبودهایی مانند عایق‌کاری، سنگ‌کاری، کاشی‌کاری، نقاشی، برقراری و نصب درب و پنجره صورت می‌گیرد. این مرحله به نو کردن و بهبود موضوعات ظاهری و عملکردی ساختمان می‌پردازد و می‌تواند تغییراتی در اجرای دکوراسیون داخلی نیز ایجاد کند.

از طرف دیگر،  موضوعات زیرساختی شامل مراحلی مانند اصلاح فونداسیون، کرسی‌چینی، مقاوم‌سازی سازه‌ای، دیوارچینی و سقف می‌باشد. این مراحل به تقویت و بهبود ساختار ساختمان می‌پردازند و اغلب به مجوزهایی از شهرداری منطقه نیاز دارند.

بازسازی منزل معمولاً به دلیل کهنگی و فرسودگی ساختمان، نیاز به بهبود تأسیسات، اصلاح نقشه بنا به نیازهای خانواده (مثلاً افزایش تعداد اتاق‌ها)، تغییرات در دکوراسیون و طراحی داخلی یا حتی تعمیرات اساسی به اجرا در می‌آید. در هر حال برای تعیین بهترین راهکارها و رویه‌های بازسازی، مشورت با متخصصین شرکت بازسازی شهرک غرب معماران جهت که سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کنند، دفتر مرکزی‌شان در همین منطقه است و از تجربه بالایی در این زمینه برخوردارند، بسیار مهم است.

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

فرایند بازسازی منزل

 

بازسازی منزل می‌تواند یک پروژه جذاب و همچنین چالش‌برانگیز باشد. برای شروع این پروسه، می‌توانید به ترتیب از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. طراحی و برنامه‌ریزی: ابتدا باید یک طرح معماری کامل داشته باشید. این موضوع باید شامل تغییرات مورد نیاز برای بازسازی خانه شما باشد.
 2. مشخص کردن اولویت‌ها: بر اساس اولویت‌ها و نیازهای خود، تعیین کنید که کدام بخش‌های خانه نیاز به بازسازی دارند. این موضوع ممکن است شامل تعمیر زیرساخت‌ها (مانند لوله‌کشی و برق)، بازسازی اتاق‌های خاص یا حتی تغییر ساختمان کلی خانه باشد.
 3. تعیین بودجه: تعیین بودجه مناسب برای این کار بسیار مهم است. باید به دقت هزینه‌های مورد نیاز برای تعمیرات و بازسازی را محاسبه کنید تا از مشکلات مالی در طول پروژه جلوگیری نمایید.
 4. مشاوره با متخصصان حقوقی و مالی: اگر نیاز به مشاوره در زمینه مسائل حقوقی و مالی دارید، بهتر است همین الان از متخصصان ما راهنمایی بگیرید. آن‌ها می‌توانند صفر تا صد بازسازی خانه را با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت برای شما برنامه ریزی کنند.
 5. شروع با قسمت‌های زمان‌بر: اگر قسمتی از بازسازی خانه نیاز به زمان بیشتری دارد (مثلاً تغییر کامل حمام یا آشپزخانه)، کار خود را از آنجا شروع کنید تا زمان بیشتری برای انجام پروژه داشته باشید. علاوه بر این، در صورت نوسان شدید قیمت‌ها و مواجهه با مشکلات مالی، می‌توانید مراحل جزئی‌تر را به بعد موکول کنید و تمام اقدامات اساسی را به صورت یکجا انجام دهید.
 6. مشورت از متخصصان: در مواردی که به تخصص فنی خاص نیاز دارید، بهتر است از مهندسان یا متخصصان مشورت بگیرید. آن‌ها می‌توانند به شما در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با بازسازی کمک کنند.
 7. مدیریت زمان و برنامه: بسیار مهم است که یک برنامه زمانی دقیق داشته باشید و از آن پیروی کنید. همچنین باید بدانید که بازسازی منزل ممکن است زمان بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌شود، نیاز داشته باشد. با این حال این مشکل توسط شرکت معماران جهت رفع شده و تضمین زمان و هزینه در متن قرارداد برای شما در نظر گرفته می‌شود.
 8. استفاده از متریال مناسب: بازسازی خانه نیاز به دقت و توجه به جزئیات دارد. مطمئن شوید که تمام کارها با کیفیت بالا و با استفاده از مواد مناسب انجام می‌شوند.
 9. نظافت نهایی: در پایان، نهایت دقت را به تمیز کردن خانه و افزایش جزئیات داخلی اختصاص دهید تا نتیجه نهایی شما را شگفت زده کند. معمولاً در همین قسمت است که ریزه‌کاری‌ها و جزئیات مربوط به نقاشی و تغییرات منزل دیده می‌شوند.

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه‌های کلنگی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و توجه به مراحل مختلف است. خانه‌های کلنگی معمولاً ارثی از گذشته هستند و تاریخچه خاص خود را دارند؛ بنابراین باید به جزئیات و ویژگی‌های آن‌ها بیشتر توجه شود. بازسازی خانه کلنگی یک فرایند مهم و جذاب در دنیای معماری و مهندسی ساختمان است. این پروژه به معنای بهبود و تغییر ساختمان‌های قدیمی به منظور افزایش کیفیت زندگی و ارتقای استانداردهای ساختمانی می‌باشد.

بازسازی خانه کلنگی می‌تواند شامل تعمیرات کوچک مانند تعمیرات داخلی و بهبود کیفی قسمت‌های مرتبط با پایه‌های ساختمان یا سیستم‌های انرژی باشد. این موضوع نه تنها به بهبود ظاهر خانه کمک می‌کند، بلکه باعث افزایش ارزش ملک و حفظ تاریخچه معماری هم می‌شود. درنتیجه بازسازی خانه کلنگی از اهمیت اقتصادی و فرهنگی بالایی برخوردار است و به افراد امکان می‌دهد تا در یک محیط به‌روز و مطابق با نیازهای مدرن زندگی کنند.

پروژه بازسازی عمارت کامرانیه از جمله نمونه‌کارهای این مجموعه است که به جهت حفظ و مرمت این بنای ارزشمند، با استفاده از عناصر معماری ایرانی اسلامی اواخر قاجار و اوایل پهلوی اول و پایبندی به تزئینات بسیار اندک بنا و عدم مداخله با هدف حفظ ارزش های معمارانه و تاریخی بنا توسط متخصصان معماران جهت مرمت شده است.

ایده برای بازسازی خانه

ایده بازسازی خانه

 

 1. تغییر کف آشپزخانه: تغییر کف آشپزخانه با استفاده از کف‌پوش وینیل یا برچسب‌های PVC می‌تواند به خانه شما زیبایی و تازگی خاصی ببخشد. این اقدام نه تنها ساده اما چشمگیر، هزینه زیادی هم ندارد و اجرای آن به سادگی امکان‌پذیر است. اگر به دنبال راه‌حلی ارزان و سریع هستید، این کفپوش‌ها برای شما مناسبند؛ در غیر این صورت پیشنهادات بهتر و باکیفیت‌تر نیز وجود دارد.
 2. تغییر کاشی بین کابینت‌ها: تغییر کاشی‌های بین کابینت‌ها یا برچسب‌های طرح کاشی می‌تواند آشپزخانه شما را زیباتر کند. این ایده در بازسازی منزل نیز کم‌هزینه بوده و سریع اجرا می‌شود. در اینجا هم جا دارد اشاره کنیم که این برچسب‌ها صرفا به عنوان راه‌حلی ارزان و سریع کاربرد دارند اما اگر امکان صرف هزینه بیشتری دارید و به دنبال پیشنهادات بهتر و باکیفیت‌تر هستید، بهتر است به سراغ گزینه‌های شکیل‌تر و به‌روز بروید.
 3. نصب بک‌اسپلش جدید: تغییر بک‌اسپلش آشپزخانه با استفاده از مواد مختلف مانند کاشی، سنگ، شیشه یا سرامیک هم می‌تواند برای دکوراسیون مسکونی بسیار مناسب باشد. این پنل‌ها پشت گاز، سینک ظرفشویی، فاصله بین کابینت‌ها و … نصب می‌شوند تا ظاهری شیک و مناسب برای محیط ایجاد کنند.
 4. نصب جزیره: اگر بودجه شما اجازه نمی‌دهد که یک آشپزخانه بزرگ و مجهز داشته باشید اما به دنبال ایجاد تغییرات قابل بازگشت هستید، می‌توانید از میزها یا کابینت‌های مستقل و متحرک به عنوان جزیره موقت استفاده کنید.

جزیره برای بازسازی خانه

 1. بازسازی بالکن: بازسازی بالکن و تبدیل آن به فضایی دلباز و کاربردی، یکی دیگر از گزینه‌ها برای بهبود فضای خارجی خانه است. از چمن مصنوعی، مبلمان فضای باز و گلدان‌های زینتی برای آراستن بالکن استفاده کنید.

بازسازی بالکن

 1. نورپردازی تراس: استفاده از نورپردازی با ریسه‌های فانتزی یا دیوارکوب‌ها برای تراس نیز می‌تواند جو رمانتیک و دلنشینی در بازسازی منزل ایجاد کند.
 2. نصب آینه‌ها: آینه‌ها را هیچ‌وقت دست کم نگیرید. این‌ها می‌توانند در بخش‌های مختلف خانه قرار بگیرند تا فضا را بزرگ‌تر نشان دهند و همچنین جلوه خاصی به خانه ببخشند.
 3. تعویض درب‌ها: تغییر درب‌های خانه و نورپردازی آن‌ها می‌تواند ظاهر کلی محیط را تغییر دهد. همچنین بهتر است برای امنیت بیشتر به سراغ درب‌های ضدسرقت یا حتی هوشمندسازی خانه بروید.
 4. رنگ‌آمیزی دیوارها یا نصب کاغذدیواری: استفاده از کاغذدیواری یا رنگ‌آمیزی دیوارها برای تازه‌تر کردن محیط، ایجاد تغییرات جدید و زیبایی بیشتر اتاق‌ها ایده مناسبی است.
 5. استفاده از اکسسوری‌های جدید: از آنجا که بخش مهمی از بازسازی، شامل دکوراسیون داخلی منزل و تغییرات مربوط به آن می‌شود، خوب است از اکسسوری‌های متنوع و جدید برای ایجاد تنوع استفاده کنید.

راهکارهای بازسازی خانه با هزینه کم

بازسازی خانه با هزینه کم

برای بازسازی ساختمان با هزینه کم می‌توانید از روش‌ها و راهکارهای مختلفی بهره بگیرید. در این مورد بهتر است که ابتدا از تعمیرات ضروری شروع کنید؛ مثل ترمیم نقاط شکسته یا آب‌گرفتگی که به ‌سلامت ساختمان آسیب می‌زنند و می‌توانند هزینه کمتری داشته باشند.

سپس، به بهره‌وری انرژی توجه کنید؛ با به‌روزرسانی سیستم‌های نورپردازی و عایق‌ها می‌توانید مصرف انرژی و هزینه‌های ناشی از آن را تا حد زیادی کاهش دهید. همچنین، تازه‌سازی دیوارها و سقف با استفاده از رنگ جدید، کاغذ دیواری یا مواد ارزان‌تر نیز در این زمینه کارساز است.

نصب ترموستات‌ها و سیستم‌های کنترل هوشمند را هم فراموش نکنید؛ زیرا باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شوند. انتخاب مصالح ارزان‌تر و معتدل هم می‌تواند بودجه شما به‌صرفه‌تر کند. در نهایت، بهتر است به سراغ یک شرکت حرفه‌ای بروید که در زمینه انتخاب مصالح و اجرای کار، مهارت بالایی دارد. در واقع انجام دادن این چنین کارهای حرفه‌ای نباید توسط خودتان انجام شود؛ چراکه فرایند را پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر می‌کند.

معماران جهت علاوه بر تجربه بالا در حوزه بازسازی خانه، شرایط پرداخت را هم بسیار منعطف قرار داده تا با هر وضعیتی بتوانید به خروجی مدنظر خود دست یابید.

مراحل بازسازی منزل

مراحل بازسازی خانه

بازسازی واحد مسکونی یک فرایند کاری جذاب و در عین حال زمان‌بر است که طبق این مراحل انجام می‌شود:

 1. ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد انجام چه نوع بازسازی را دارید؛ آیا نیاز به تغییرات سطحی دارید یا بازسازی عمیق‌تری را انتخاب می‌کنید؟
 2. انتخاب پیمانکار یا شرکت مجری بازسازی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که پیمانکار دارای مجوزها و تجربه لازم برای انجام کارهای بازسازی مسکونی می‌باشد.
 3. تعیین بودجه بازسازی خانه و برآورد هزینه‌ها از مراحل کلیدی است. همکاری با پیمانکار و مشاوران مالی معماران جهت به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ها را کنترل و به خوبی مدیریت کنید.
 4. شرکت بازسازی بر اساس نیازها و خواسته‌های شما، تغییرات مورد نیاز را تعیین کرده و ساختار جدید واحد مسکونی را طراحی می‌کند.
 5. در صورت نیاز به مجوز، باید با راهنمایی شرکت متخصص آن‌ها را تهیه کنید؛ در غیر این صورت، ممکن است طی پروژه با مشکلاتی روبه‌رو شوید.
 6. ممکن است به تخریب دیوارهای قدیمی و حذف عناصر اضافی نیاز باشد. باید از قطع آب، برق و گاز نیز اطمینان حاصل کنید.
 7. بعد از تهیه شرایط مناسب، عملیات بازسازی آغاز می‌شود.
 8. بعد از اتمام هر بخش، کیفیت کار بر اساس استانداردها بررسی و ارزیابی می‌گردد.
 9. در پایان، پروژه توسط شما تایید نهایی می‌شود تا رضایت خود را اعلام کنید.
 10. در طول فرآیند، ارتباط با مشاوران و متخصصان در زمینه بازسازی می‌تواند به شما کمک کند. این مشاوره‌ها برای اخذ بهترین تصمیمات و اجرای باکیفیت بازسازی نیاز هستند.

از آنجایی که بازسازی خانه یک فرآیند پیچیده، متنوع و پرآیتم است، تجربه کافی و برنامه‌ریزی دقیق در آن بسیار مهم می‌باشد. همچنین، همکاری با تیم‌های متخصص و استفاده از متریال و تجهیزات با کیفیت بالا که توسط معماران جهت انجام می‌شود، در کیفیت نهایی پروژه بسیار تأثیرگذار است.

بایدها و نبایدهای بازسازی خانه

نکات مهم بازسازی خانه

 

بازسازی خانه می‌تواند یک پروژه جذاب و مهم باشد؛ اما برای داشتن یک تجربه موفق، باید نکاتی را در نظر بگیرید. در ادامه به بایدها و نبایدها و نکات مهم در طول این فرایند می‌پردازیم:

 • قبل از هر چیز لازم است که یک بودجه مشخص برای بازسازی خانه تعیین کنید. این بودجه شامل خرید ابزار و وسایل موردنیاز برای انجام کار، دستمزد و حق‌الزحمه تیمی که کار را انجام می‌دهند و دیگر هزینه‌های طی پروژه است. برای اطمینان از مدیریت بودجه، بهتر است که صفر تا صد کار را به یک شرکت متخصص بسپارید.
 • قبل از شروع به بازسازی منزل، تحقیق دقیقی انجام دهید. از انتخاب مواد ساختمانی گرفته تا انتخاب تیم‌های بازسازی، همه چیز را به دقت بررسی کنید. این تحقیق ممکن است زمان‌بر باشد، اما می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرید.
 • درب‌ها و پنجره‌ها از اجزای اصلی داخل خانه هستند. تغییر رنگ یا طراحی آن‌ها می‌تواند تغییرات چشمگیری در داخل خانه ایجاد کند. همچنین درب‌ها می‌توانند بر روشنایی اتاق‌ها تأثیرگذار باشند؛ بنابراین، در انتخاب رنگ و طراحی درب‌ها و پنجره‌ها دقت زیادی کنید.
 • در مرحله بازسازی، انتخاب پوشش دیوارها مهم است. از جمله آن‌ها می‌توان به پنل‌های دکوراتیو، کاغذ دیواری طرح‌دار یا پوستر سه بعدی، آجر قفقازی، دیوارپوش، سنگ دکوراتیو، رنگ، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و آینه‌کاری اشاره کرد. انتخاب پوشش دیوار تا حد زیادی به سلیقه، بودجه و نوع دکوراسیون شما بستگی دارد.
 • نورپردازی عنصر مهم دیگری در بازسازی خانه است که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. با استفاده از شیوه مناسب نورپردازی می‌توانید فضاهای داخلی خانه را بهتر و زیباتر نمایش دهید.
 • در بازسازی منزل، توجه به تغییرات ضروری را فراموش نکنید. این تغییرات می‌توانند شامل تعویض لوله‌کشی‌های آب، تغییر شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام، اضافه‌کردن روشویی، فلاش‌تانک، وان، جکوزی و توالت فرنگی یا ایرانی جدید و همچنین بهره‌گیری از قطعات ضروری آشپزخانه مانند هود، گاز، سینک ظرفشویی، کابینت‌ها، فر و شیرآلات جدید باشند.
 • در هر مرحله از کار، مشورت با افراد متخصص در شرکت بازسازی خانه مهم است. این افراد می‌توانند به شما کمک کنند تا تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته باشید.
 • اولویت‌بندی در بازسازی اصل اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می شود به سراغ بهترین شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی از دید مشتریان، یعنی معماران جهت بروید تا بهترین گزینه را به شما ارائه دهند.

هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی خانه

 

هزینه بازسازی منزل به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل نوع اقدامات لازم، تعداد اتاق‌ها، متراژ فضا، نوع متریال و تجهیزات مورد استفاده، تخریب و تعمیرات مورد نیاز، تعداد واحدهای بازسازی، محدودیت زمانی و اولویت‌بندی کارها می‌شود. نوع کارهای بازسازی از تعویض کابینت‌ها تا تعویض کف‌پوش و نقاشی دیوارها فرق دارد و هر یک دارای قیمت متفاوتی هستند.

انتخاب متراژ نیز به شما امکان محاسبه هزینه به ازای هر مترمربع را می‌دهد. تخریب و تعمیرات، همچنین تعداد واحدهای بازسازی و اولویت‌بندی کارها نیز در تعیین هزینه نهایی تأثیر می‌گذارند. اما در نهایت تعیین دقیق هزینه بازسازی منزل مستلزم مشاوره تخصصی با افرادی است که در این زمینه تجربه بالایی دارند.

تیم بازسازی منزل

تیم بازسازی خانه

 

تیم بازسازی منزل نیز عامل مهم دیگری است که بر قیمت و کیفیت کارهای بازسازی تاثیر مستقیم دارد. انتخاب بهترین تیم برای بازسازی منزل می‌تواند تفاوت زیادی در نتیجه نهایی پروژه ایجاد کند؛ درنتیجه برای برگزیدن یک تیم متخصص باید به چند مورد توجه ویژه‌ای کنید که در ادامه بیان می‌کنیم:

 1. تجربه و تخصص: تیم بازسازی باید دارای تجربه و تخصص در زمینه بازسازی منزل باشد. تجربه آن‌ها نشان‌دهنده توانایی در انجام کارها و مواجهه با چالش‌هاست.
 2. مهارت‌ها و دستاوردها: بررسی پروژه‌های گذشته و نمونه کارهای تیم بازسازی خانه و مشاهده کیفیت و تمیزی اجراها می‌تواند به انتخاب صحیح کمک کند. همچنین مهارت‌های فنی آن‌ها نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد.
 3. مجوز و بیمه: اطمینان حاصل کنید که تیم بازسازی دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و بیمه‌ای برای پوشش خسارات احتمالی دارد. این امر، اهمیت ایمنی پروژه و اجرای قانونی را نشان می‌دهد.
 4. مواد و تجهیزات: تیم بازسازی باید از مواد و تجهیزات با کیفیت استفاده کند. همچنین این مواد باید با قیمت مناسبی انتخاب شوند تا در بودجه مد نظر شما تداخلی ایجاد نکنند.
 5. برنامه‌ریزی: توانایی تیم در برنامه‌ریزی و مدیریت زمان می‌تواند تأثیرگذار باشد. یک برنامه بازسازی مناسب باید هزینه و زمان را به صورت اصولی و دقیقی پیش ببرد.
 6. تعامل و ارتباط: توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مشتری بسیار مهم است. این تیم باید به نیازها و ترجیحات کارفرما توجه داشته باشد و بر این اساس نسبت به طراحی و اجرای کار اقدام کند.
 7. قرارداد مکتوب: تیم بازسازی خانه باید یک قرارداد مکتوب با مشتری امضا کند که شامل جزئیات پروژه، هزینه‌ها، زمان‌بندی و شرایط کاری باشد.

مشورت با متخصصان معماران جهت قبل از شروع پروژه به شما در تعیین نیازها و ترجیحات خود کمک می‌کند. همچنین، در این مرحله می‌توانید تفاوت قیمت‌ها و پیشنهادها را مقایسه کرده و انتخاب بهتری داشته باشید. جهت دریافت مشاوره و هماهنگی جهت بازدید رایگان از محل توسط متخصصان، با ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بازسازی مسکونی

بازسازی مسکونی

خدمات بازسازی منزل در معماران جهت
خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی مسکونی

اگرچه این روز‌ها، خرید خانه جدید بسیار سخت شده است، اما برای ایجاد تنوع و زندگی در یک ساختمان نو و زیبا، حتماً لازم نیست به مکانی جدید نقل مکان کنید. بازسازی مسکونی می‌تواند روح جدیدی به محل سکونت شما بدمد؛ اما در این راستا حتماً باید یک تیم حرفه‌ای را انتخاب کنید. ما در معماران جهت آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستیم.

خدمات بازسازی ساختمان

بازسازی مسکونی

در این مطلب می‌خوانید:

بازسازی واحد مسکونی به عنوان یکی از بهترین روش‌های پیش رو برای بهبود بافت کهنه و ساختار منسوخ شده یا صدمه دیده ساختمان شناخته شده است. فرآیند بازسازی ساختمان معمولاً در مکان‌های مسکونی، اداری و تجاری انجام می‌گیرد و در مقایسه با جا‌به‌جایی به مکانی دیگر می‌تواند بسیار مقرون ‌به‌صرفه‌تر باشد. در ادامه این مطلب به‌صورت جامع درباره خدمات بازسازی مسکونی در معماران جهت صحبت خواهیم کرد.

بازسازی واحد مسکونی به چه معناست؟

خدمات بازسازی خانه به چه معناست؟

برای این‌که بتوانیم درک بهتری از این فرآیند داشته باشیم، ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که اصلاً بازسازی به چه معناست و چه فرقی با نوسازی دارد؟ بازسازی در واقع هم‌معنا با کلمه مرمت است و در حقیقت به این معنا است که یک شخص یا گروهی با انجام فعالیت‌هایی موجب ایجاد تغییرات و در نتیجه افزایش طول عمر و یا بهبود وضعیت کیفی و مشکلات کاربری ساختمان می‌شوند. البته واژه مرمت با بازسازی متفاوت است؛ زیرا مرمت برای آثار مختلف هنری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بازسازی فقط به بنا‌ها محدود می‌شود.

این در حالی است که نوسازی ساختمان به معنای تخریب کامل بنا است و در واقع با این کار، ساختمان به طور کامل از ابتدا ساخته می‌شود.

بازسازی خانه های قدیمی

نمونه بازسازی خانه قدیمی

این، فرایندی بسیار جذاب است. در واقع در بازسازی ساختمان فرسوده، با حفظ استخوان‌بندی ساختمان، ایده‌هایی برای زیبایی هر چه بیش‌تر آن در نظر گرفته می‌شود. از جمله مهم‌ترین مزایا‌ی این کار عبارتند از:

 • با بازسازی واحدهای قدیمی می‌توانید در خانه‌ای زندگی کنید که در آن خاطرات بسیاری دارید. بسیاری از افراد به‌هیچ وجه حاضر نیستند خانه کودکی‌های‌شان را بفروشند. در این زمان، بازسازی می‌تواند بهترین گزینه باشد.
 • این روز‌ها با توجه به افزایش قیمت مسکن، خرید و فروش خانه کار بسیار سختی است. بازسازی، این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید با صرفه‌جویی در هزینه‌ها در محیط زیبا‌تر و به‌روزتری زندگی کنید.
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در کنار بازسازی این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید مطابق با سلیقه خود دکوراسیون را تغییر دهید. این کار مطمئناً تاثیر فراوانی در بهبود روحیه شما خواهد داشت.

بازسازی واحد مسکونی با هزینه کم

بازسازی منزل با هزینه کم

اگرچه بازسازی خانه کار چندان کم‌هزینه‌ای نیست؛ اما می‌توان با چشم‌پوشی از برخی موارد و در نظر گرفتن بعضی موارد دیگر، تغییرات گسترده‌تری را ایجاد نمود. به‌عنوان مثال، تغییر بعضی از موارد جزئی می‌تواند بسیار موثر باشد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • تعویض پریز‌های برق
 • استفاده از طبقات یا شلف‌های چوبی و سایر عناصر دکوراتیو
 • تغییر لامپ‌ها و لوستر‌ها
 • رنگ کردن درب ها و چارچوب‌ها
 • تغییر در چیدمان و دکوراسیون منزل

اما به‌طور کلی برای بازسازی با هزینه کم لازم است که نیاز‌های خانه را اولویت‌بندی نمایید. به‌عنوان مثال اگر رنگ دیوار‌ها سالم و مناسب است، برای ایجاد تغییرات ظاهری کافی است رنگ برخی از آن‌ها را تغییر دهید.

بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه کوچک

برای بازسازی خانه‌های کوچک حتماً باید اصولی در نظر گرفته شوند. از جمله مهم‌ترین موارد، در نظر گرفتن نور است. از طرفی به کار بردن طرح‌های ساده، رعایت تعادل در چیدمان، استفاده از مبل‌های پایه‌دار و عدم استفاده بی‌رویه از وسایل دکوری نیز می‌توانند بسیار موثر باشند. در خانه‌های کوچک لازم است تا سقف بلند‌تر نشان داده و تا جایی که امکان دارد، اشکال عمودی بیش‌تری در نظر گرفته شود.

در خانه‌‌های با متراژ کم، نورپردازی دیوار‌ها بسیار اهمیت دارد؛ زیرا موجب بلند‌تر نشان دادن سقف خواهد شد. به همین دلیل لازم است تا از تجهیزاتی مانند لوستر، آباژور، دیوارکوب و … استفاده شود.

در هنگام خرید درب نیز باید سعی کنید تا درب‌های بلند‌تری را خریداری کنید. این کار موجب می‌شود که ارتفاع سقف بیشتر از آنچه که واقعا هست، نشان داده شود. توصیه می‌شود که در این راستا برای رنگ‌آمیزی سقف از رنگ پلاستیک مات و روشن‌تر استفاده کنید.

هزینه بازسازی خانه کلنگی

هزینه بازسازی خانه کلنگی

هزینه بازسازی خانه کلنگی می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که از جمله مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

 • هزینه پیمانکار
 • هزینه تعویض لوله کشی‌های آب و فاضلاب و …
 • هزینه تعویض سیم‌کشی ساختمان
 • هزینه بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه
 • هزینه سبک بازسازی
 • هزینه بازسازی و دکوراسیون پذیرایی
 • هزینه بازسازی و دکوراسیون سرویس بهداشتی
 • هزینه تخریب دیوارها
 • هزینه بازسازی و دکوراسیون اتاق خواب‌ها

سایر هزینه‌ها شامل هزینه هایی نظیر تعویض پنجره‌ها، کف‌سازی، تراس و بالکن، دیوار‌ها، بازسازی سقف،  بازسازی نما، بازسازی پارکینگ، انباری و حیاط است. دقت کنید که تمامی این موارد بر اساس متراژ منزل، استفاده از متریال‌های مختلف و طرح انتخابی، متفاوت خواهند بود.

بازسازی واحد ۷۰ متری

نمونه بازسازی خانه 70 متری

با توجه به این که یک واحد ۷۰ متری به عنوان یک ساختمان متوسط از نظر متراژ در نظر گرفته می‌شود، در ادامه قصد داریم تا مراحل بازسازی یک خانه ۷۰ متری را مورد بررسی قرار دهیم:

 1. برآورد هزینه‌ها: بهترین زمان برای بازسازی ساختمان، اردیبهشت ماه و بعد از تعطیلات نوروزی است. دومین زمان مناسب برای این کار، در روزهای پاییزی و قبل از سررسیدن زمستان است. در این دو بازه زمانی، شرایط جوی برای فعالیت نیروی کار بهتر است و از طرفی قیمت‌ها در شرایط مساعدتری برای اجرای خدمات مقرون به صرفه هستند.
 2. اهداف بازسازی: دقت کنید که در این مرحله باید مشخص نمایید که قصد دارید کدام قسمت‌های خانه را بازسازی کنید. هم‌چنین باید سبک دکوراسیون داخلی و بازسازی را نیز در نظر بگیرید. پس از تعیین هدف، لازم است تا ابتدا کار را از آشپزخانه آغاز کنید و سپس به‌سراغ سرویس‌های بهداشتی، پذیرایی و در نهایت اتاق خواب بروید.
 3. بازسازی آشپزخانه: معمولاً در این متراژ، آشپزخانه‌ها بیش‌تر از ۴ تا ۵ متر نیستند؛ اما لازم است که با طراحی داخلی مناسب، این فضا بزرگ‌تر مشاهده شود. برای این موضوع می‌توانید کابینت‌هایی به رنگ‌های روشن‌تر و با ارتفاع بلند‌تری را انتخاب نمایید و یا کاشی‌ها را تعویض کنید.
 4. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: معمولاً فضای سرویس بهداشتی خانه‌های ۷۰ متری، حدود ۵ متر است. پیشنهاد می‌شود که حتماً از توالت فرنگی دیواری استفاده کنید تا بتوانید از فضا نهایت استفاده را ببرید. برای تفکیک بخش خیس و خشک نیز می‌توانید از پرده یا پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده نمایید.
 5. بازسازی اتاق پذیرایی: معمولاً این بخش در یک خانه ۷۰ متری، تقریبا ۳۰ متر از فضا را به خود اختصاص می‌دهد. در این بخش می‌توانید دیوار‌های غیرباربر را حذف نمایید. اگر دیوار‌ها مشکلی ندارند، بهتر است نسبت به رنگ‌آمیزی آن‌ها اقدام کنید. در غیر این صورت اگر خراب یا نم‌دار شده‌اند، حتماً باید تراشیده و گچکاری شوند. از جمله کار‌های دیگر می‌تواند تغییر در شکل سقف، کف‌پوش، نوع نورپردازی و مبلمان باشد.
 6. بازسازی اتاق خواب: معمولاً اتاق خواب‌های یک خانه ۷۰ متری، ۹ تا ۱۲ متر هستند و به‌دلیل کوچک بودن، لازم است تا حتماً رنگ آن‌ها روشن و لایت باشد. استفاده از آینه و چراغ نیز می‌تواند بسیار موثر باشد.

اصول بازسازی مسکونی

اصول بازسازی مسکونی

بازسازی واحد مسکونی همانند بازسازی اداری یا بازسازی تجاری نیازمند پیروی از اصولی است. از مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

 • ایمن‌سازی ساختمان با جوشکاری و آهنگری: برای ساخت و نصب درب، پنجره، حفاظ، نرده و … باید از یک جوشکار و آهنگر با تجربه کمک گرفت.
 • گچکاری و گچ‌بری: در مراحل سفت‌کاری، نازک‌کاری برای زیرسازی و تزئین سقف معمولاً از گچ استفاده می‌شود. حضور یک گچکار باتجربه می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد.
 • کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری: در فضا‌هایی مانند سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه که میزان آب‌ریزی بیش‌تر است، امکان آسیب نیز افزایش می‌یابد. به‌همین دلیل تعویض کاشی و سرامیک در هنگام بازسازی بسیار اهمیت می‌یابد. البته قبل از هر کاری باید از سالم بودن لوله‌ها و عایق های رطوبتی اطمینان کامل پیدا کنید.

برای بازسازی واحد مسکونی از کجا شروع کنیم؟

مراحل اجرای بازسازی منزل

به طور کلی برای این کار لازم است که ابتدا با بهترین شرکت بازسازی تماس بگیرید و ترجیحا طراحی و اجرای کار را به آن‌ها واگذار کنید. اما اگر قصد دارید خودتان این کار را بر عهده بگیرید و به طور مستقیم بر روند انجام کار نظارت داشته باشید، باید بدانید که این فرایند معمولاً از آشپزخانه آغاز می‌شود و سپس به سرویس بهداشتی و حمام، اتاق نشیمن و در نهایت به اتاق خواب‌ها می‌رسد. قبل از شروع، لازم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اگر قصد دارید که خانه بسیار قدیمی را بازسازی کنید، احتمالاً باید در نظر بگیرید که میزان فرسودگی در این خانه‌ها بسیار بالا است و شما باید موارد بسیاری از جمله سیستم گرمایش و سرمایش و هم‌چنین لوله‌کشی را نیز تعویض کنید.
 • سبک‌های جدید دکوراسیون داخلی دیگر جایی برای گچ‌بری‌های برجسته ندارند. در هنگام بازسازی لازم است تا این نوع از گچ‌بری‌ها را بتراشید و به‌جای آن، گچ‌بری‌های جدید و شیک را جایگزین کنید.
 • اگر درب و پنجره‌ها قدیمی هستند، حتماً تعویض آن‌ها را در اولویت قرار دهید.
 • در صورتی‌که قصد دارید کمد یا قفسه طراحی کنید حتماً دیوار‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید.

پیمانکار بازسازی مسکونی

شرکت بازسازی مسکونی

پیمانکار بازسازی مسکونی موظف است تا در حوزه تخصص خود، به کار بازسازی سر ‌و ‌سامان دهد. در واقع شرکت پیمانکار مسئولیت دوطرفه‌ای را قبول می‌کند که به موجب آن با مالک پروژه (کارفرما) در ارتباط است. با عقد قرارداد پیمانکاری در حقیقت سندی ثبت می‌شود که کلیه مراحل به همراه جزئیات کار در آن درج شده است.

از طرفی کلیه اهداف پروژه تشریح شده و وظایف پیمانکار نیز مد نظر قرار گرفته است. در واقع از پیمانکار بازسازی انتظار می‌رود که علاوه بر مدیریت برنامه‌های مالی، زمان‌بندی دقیقی را نیز ارائه دهد. این، همان آنالیز زمانی و ریالی است که معماران جهت با بالاترین دقت برای تمام مشتریان خود انجام می‌دهد تا با توجه به محدودیت‌های زمانی و بودجه مشخص شده از جانب کارفرما، بهترین نتیجه حاصل شود.

ایده برای بازسازی مسکونی

برای بازسازی واحدهای مسکونی نیز همانند بازسازی و دکوراسیون تجاری، ایده‌های بسیار زیادی وجود دارد. از جمله کم‌هزینه‌ترین این ایده‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تغییر کاشی بین کابینت‌ها
 • تغییر رنگ کابینت با نصب برچسب
 • استفاده از استیکر دیواری
 • رنگ‌آمیزی یک دیوار
 • استفاده از شلف‌های چوبی
 • به‌کار بردن ریسه‌های نوری
 • استفاده از ویترین دکوری
 • ایجاد یک دیوار آجری

سود بازسازی مسکونی

سود بازسازی مسکونی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این فرایند به آن دقت کنید، عاقلانه رفتار کردن به منظور افزایش سود است. در هنگام بازسازی فقط نباید به سلیقه خود توجه کنید؛ بلکه بسیار اهمیت دارد که نظر سایر افراد و سلیقه عموم را نیز در نظر بگیرید.

این توصیه به این دلیل است که ممکن است زمانی تصمیم بگیرید که منزل مسکونی خود را به‌فروش برسانید. در این زمان اگر طراحی داخلی شما فقط بر اساس سلیقه فردی شما باشد، تعداد خریداران و مشتریان کم‌تری جذب خواهید کرد. به همین دلیل حتماً لازم است که این کار را به بهترین شرکت دکوراسیون داخلی بسپارید.

نکات کلیدی برای بازسازی مسکونی اصولی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام بازسازی مسکونی باید به آن دقت کنید، این است که فرآیند بازسازی معمولاً زمان‌بر است و از این‌رو حتماً باید قبل از شروع، به‌صورت کامل نکاتی را مد نظر قرار دهید تا در طول روند بازسازی درگیر استرس و بی‌نظمی نشوید. از جمله مهم‌ترین نکات در این زمینه عبارتند از:

 1. انتخاب کف‌پوش مناسب در بازسازی کف خانه

بازسازی کف خانه یکی از مهم‌ترین مراحل در بازسازی ساختمان است. تغییر کف پوش فرآیندی پر هزینه نیست اما می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد. به همین دلیل در هنگام خرید کف‌پوش حتماً باید نهایت دقت و سلیقه را به‌کار بگیرید.

 • لزوم بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در فرآیند بازسازی حتماً باید سرویس بهداشتی و حمام را نیز بازسازی نمایید. اگر فکر می‌کنید که بازسازی این قسمت‌ها هزینه‌بر است، از وسایل ارزان‌تر استفاده کنید ولی حتماً بازسازی این بخش‌ها را انجام دهید.

بازسازی حمام منزل
بازسازی سرویس بهداشتی خانه
 • عدم نیاز به تعویض تمامی وسایل

با توجه به تورمی که در این روز‌ها شاهد آن هستیم، نیازی نیست که حتماً تمامی وسایل قدیمی را تغییر دهید. یکی از بهترین ایده‌ها این است که بخش‌های محدود و کمی را بازسازی یا ترمیم کنید. به‌عنوان مثال اگر میز عسلی رنگ‌پریده شده، کافی است که آن را مطابق سلیقه خود رنگ بزنید.

همچنین می‌توانید اقدامات تاسیساتی و کلی که نیاز به تخریب دارند را در یک مرحله انجام دهید و سایر اقدامات را به زمان دیگری موکول کنید تا مدیریت هزینه‌ها برای شما ساده‌تر شود.

 • توجه به نورپردازی مناسب طبیعی

معمولاً اکثر خانه‌هایی که نیاز به بازسازی دارند، نورپردازی مناسبی ندارند. در واقع در خانه‌هایی که کوچک بودن پنجره مانع از ورود نور طبیعی به خانه می‌شود، لازم است تا با طراحی مجدد از نور طبیعی استفاده بیش‌تری ببرید.

 • طراحی بالکن یا تراس

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در هنگام بازسازی می‌توانید مرتکب آن شوید، این است که بالکن یا تراس را تخریب کنید! بالکن‌ها و تراس‌ها می‌توانند به یک باغچه کوچک یا مکانی برای یک گپ و گفت دو نفره در عصر یک روز پاییزی یا بعد از ظهر جذاب بهاری تبدیل شوند.

 • لزوم طراحی مجدد فضا‌ها

به یاد داشته باشید که هدف از این کار، فقط نو کردن ساختمان نیست! در بازسازی لازم است تا تغییراتی در فضا‌های قبلی ایجاد شوند؛ زیرا بسیار اهمیت دارد که بتوانید از فضا‌یی که در اختیار دارید و متناسب با کاربری مورد نظر خود، نهایت استفاده را ببرید. مخصوصاً در خانه‌های قدیمی که بر اساس دانش معماری زمان‌های قدیم ساخته شده‌اند و لازم است حتماً به‌روزرسانی انجام گیرد.

طراحی فضا برای بازسازی خانه

 • به کار بردن آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در فضا‌ی داخلی اتاق‌ها می‌تواند به بزرگ‌تر نمایش دادن منزل کمک کند. از طرفی به نظر می‌رسد که آینه‌ها موجب گردش بهتر انرژی و افزایش جریان انرژی مثبت در خانه می‌شوند. استفاده از آینه به خصوص در هنگام بازسازی واحدهای کوچک بسیار توصیه می‌شود.

 • در نظر گرفتن ورودی خانه

در خانه‌های قدیمی معمولاً راهرو‌های طولانی را در نظر می‌گرفتند که امروزه مطابق با معیار‌های نوین معماری، چندان جالب به‌نظر نمی‌رسند. از این رو طی این فرایند حتماً باید در نظر بگیرید که ورودی خانه با سایر بخش‌ها، تناسب داشته باشند.

 • تعویض کابینت‌ها

کابینت‌ها از جمله بخش‌هایی هستند که معمولاً هر چند سال یکبار از مد می‌افتند. برای همین بهتر است در زمان انجام خدمات بازسازی مسکونی آن‌ها را تعویض کنید.

 • رنگ‌آمیزی دیوار یا انتخاب طرح و رنگ مناسب کاغذدیواری

از جمله مهم‌ترین تغییراتی که می‌توان در مبحث بازسازی مسکونی اعمال نمود، تغییر رنگ دیوار‌ها است. در این راستا می‌توان دیوار‌ها را به رنگ‌های مختلف درآورد یا بخش‌های مختلف را با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، تفکیک نمود. از طرفی دیوارپوش‌ها و کاغذ دیواری‌ها هم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که می‌توانند در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار موثر باشند.

مراحل و آیتم‌های بازسازی واحد مسکونی

بازسازی واحد مسکونی کاری جذاب اما زمان‌بر است. مطابق آن‌چه ذکر کردیم مراحل بازسازی بستگی به موارد متعددی دارد اما به‌طور کلی می‌توان مراحل بازسازی واحد مسکونی را به‌صورت زیر بیان نمود:

 • مشخص کردن نوع بازسازی

فرایند بازسازی انواع و سبک‌های متعددی دارد؛ در برخی از انواع این خدمات نیازی به اخذ مجوز نیست. بسیار مهم است که بدانید قرار است تغییرات سطحی اعمال شود یا این‌که به تعمیرات عمیق‌تری مانند تعویض لوله‌ها نیاز دارید.

 • انتخاب بهترین پیمانکار

بسیار اهمیت دارد که در انتخاب پیمانکار یا شرکت مجری دکوراسیون داخلی، وسواس به‌خرج دهید. یادتان باشد که حتماً درباره قوانین و مقررات پیمانکاری ساختمان هم اطلاعات کسب کنید.

پیمانکار بازسازی منزل

 • تعیین میزان بودجه و برآورد هزینه‌ها

برای تعیین بودجه و برآورد هزینه‌ها لازم است که حتماً با پیمانکار معتمد خود، مشورت کنید. البته از آن‌جایی‌که جزئیات بسیاری در فرآیند بازسازی مسکونی وجود دارد، معمولاً برآورد‌ها کاملاً دقیق نخواهند بود. کارشناسان معماران جهت این براوردهای ریالی و زمانی را با دقت بالای ۹۰% انجام می‌دهند تا خیال کارفرمایان از روند انجام کار و نتیجه نهایی راحت باشد.

 • طراحی اولیه

شرکت بازسازی پس از یک جلسه مشاوره و بررسی نیازها و خواسته‌های کارفرما، تغییرات مورد نیاز را تعیین و ساختار جدید خانه را طراحی می‌کند. این طراحی، در چندین مرحله توسط کارفرما و طراح ویرایش می‌شود تا در نهایت بهترین طرح متناسب با نیازهای کارفرما آماده شود.

طراحی اولیه بازسازی منزل مسکونی

 • اخذ مجوز‌های لازم و برنامه‌ریزی برای اجرا

اگر پروژه به مجوز نیاز داشته باشد، باید در جهت اخذ مجوز اقدام نمایید. پس از آن، لازم است تا عملیات مختلف بر اساس برنامه‌ریزی در نظر گرفته شوند. در حقیقت برنامه‌ریزی این امکان را ایجاد می‌کند تا نظارت بیش‌تری بر روند اجرایی کار داشته باشید.

 • تخریب دیوارهای قدیمی

عملیات تخریب مرحله بسیار مهمی در بازسازی مسکونی است. این کار بایستی تحت نظر متخصص و با تجهیزات مکانیکی و الکتریکی مناسب انجام شود. از طرفی قبل از شروع باید از قطع آب، برق و گاز اطمینان یابید.

 • آغاز عملیات بازسازی

تا اینجا مقدمات کار به طور کامل انجام شده و شرایط مناسب برای آغاز روند اجرایی بازسازی مسکونی مطابق با برنامه، فراهم شده است. حال نوبت به ورود به فاز اجرایی و آغاز به کار متخصصان می‌رسد.

 • کیفیت سنجی و ارزیابی استاندارد‌ها

پس از تکمیل هر بخش باید کیفیت‌سنجی انجام گیرد و کارفرما با ارزیابی استاندارد‌ها از پیاده‌سازی خواسته‌های خود مطمئن شود. در صورتی که شما اجرای کار را به یک شرکت مطمئن واگذار کرده باشید، این مرحله نیز باید توسط پیمانکار انجام شود.

ما در معماران جهت به هر پروژه یک مهندس ناظر مقیم اختصاص می‌دهیم تا بر تمام مراحل کار نظارت داشته باشد و کارفرما در هر لحظه بتواند از وضعیت و روند انجام کار آگاهی یابد.

بررسی استانداردها در بازسازی منزل مسکونی

 • تایید نهایی پروژه

در پایان، با تایید نهایی پروژه شما اعلام می‌دارید که از نتیجه نهایی کار رضایت دارید. معماران جهت مفتخر است که تمام پروژه‌های دکوراسیون و بازسازی خود را با رضایت مشتریان به پایان رسانده و خروجی کار را مطابق با طراحی انجام شده و بر اساس خواسته‌ها و نیازهای کارفرما به ایشان تحویل داده است.

مشاوره رایگان بازسازی مسکونی با معماران جهت

یکی از بهترین خدماتی که یک شرکت بازسازی مسکونی می‌تواند ارائه دهد، ارائه مشاوره رایگان دکوراسیون داخلی و بازسازی است. در واقع ما در شرکت معماران جهت با بازدید از محل و ارائه مشاوره رایگان در تلاشیم تا خدماتی باکیفیت و حرفه‌ای را به مشتریان خود ارائه دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات مشتریان

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم