بازسازی ساختمان های فرسوده

 

بازسازی ساختمان های فرسوده

در مقالات قبلی به طور کامل در رابطه با بازسازی خانه صحبت کردیم. اما مسئله مهم بازسازی ساختمان های فرسوده می باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. گاهی ممکن است در خانه ساختمانی که زندگی میکنیم دچار نواقص و خرابی هایی شده باشد که مجبور به ترک خانه و جابه جایی باشیم اما به علت گرانی ها نتوانیم خانه را عوض کنیم، به همین علت به فکر بازسازی ساختمان فرسوده خود می رفتیم.

بازسازی یک ساختمان فرسوده

بازسازی ساختمان فرسوده معمولا به تعمیرات ساختمان و تغییر در دکوراسیون داخلی یا نمای ساختمان اشاره دارد. در اغلب مواقع برای بازسازی ساختمان فرسوده می توان از وام های بانکی استفاده کرد.
زمانی که بحث بازسازی ساختمان فرسوده می شود، هدف اول ایمن سازی ساختمان و بعد زیباتر شدن ساختمان است.
دلیل بازسازی ساختمان های فرسوده چیست؟
در واقع بازسازی یک ساختمان فرسوده شده بسیار مهم است زیرا اگر مورد توجه قرار نگیرد ممکن است زندگی کسانی که در ساختمان زندگی می کنند در معرض خطر باشد. ساختمان های قدیمی و فرسوده بسیار ناامن هستند.
همانطور که گفتیم در اغلب اوقات بازسازی ساختمان ممکن است کم هزینه تر از تعویض و جابجایی خانه باشد اما با توجه به میزان خرابی و فرسودگی خانه ممکن است هزینه بازسازی بسیار بیشتر از تعویض خانه شود.

 

“بازسازی ساختمان ها و آپارتمان های فرسوده و قدیمی “

برای شروع طراحی دکوراسیون منزل در ابتدا لازم است تا کمی با انواع سبک های چیدمان وبازسازی خانه و ساختمان های فرسوده کار راحتی نمیباشد به همین علت لازم است تا اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید حتما به یک شرکت معتبر مراجعه نماید و با پیمانکار خوب مشورت کنید.
بازسازی ساختمان فرسوده شامل چه مواردی می باشد؟
بازسازی ساختمان می تواند ترکیبی از تعمیرات ساختمان، بازسازی نما، طراحی دکوراسیون داخلی باشد و صرفا تعمیرات قسمت های خراب و فرسوده شده خانه نمی باشد.
نحوه نوسازی خانه های قدیمی و فرسوده و مواردی که در بازسازی خانه فرسوده مورد بررسی قرار میگیرد شامل لیست زیر می باشد:
• بررسی دقیق و تخصص توسط شرکت های بازسازی ساختمان های فرسوده
• بررسی دقیق میزان فرسودگی
• بررسی میزان خرابی ها
• بررسی زیرساخت خانه
• بررسی دقیق حیاط
• بررسی پشت بام
• بررسی دیوار ها
• بررسی لوله های آب و فاضلاب
• بررسی سیم کشی ها
• بررسی پله ها
• بررسی نمای بیرونی ساختمان
• در نهایت بررسی تک تک واحد ها و بررسی عوامل دکوراسیون داخلی از جمله ( پارکت و کفپوش ها، دیوارپوش ها، سقف و ….)
• رفع نقص و تعمیرات ساختمان ها به ویژه تاسیسات ساختمانی
• طراحی معماری داخلی و دکوراسیون داخلی برای بازسازی خانه های فرسوده
• بررسی و برآورد هزینه بازسازی خانه های فرسوده
• شروع کارهای بازسازی
• مقایسه و بررسی عکس های قبل و بعد از بازسازی خانه فرسوده

بازسازی خانه های کوچک ارزان اما دشوار
در خانه های کوچک محدودیت فضایی وجود دارد و بازسازی کار ساده ای نیست. دقت زیاد و مدیریت دقیق در نوسازی خانه های کوچک ضروری است. به همین علت ممکن است در بازسازی خانه های کوچک هزینه بازسازی کمی بیشتر شود.
هزینه بازسازی ساختمان های فرسوده چقدر است؟
هزینه بازسازی ساختمان شامل دو بخش اصلی است :
۱. هزینه مواد و متریال
۲. هزینه دستمزد و کار
که برای اطلاع از قیمت دقیق لازم است تا در ابتدا پیمانکار ساختمان شما را بازدید کند و با توجه به متریال لازم و مدت زمان به شما قیمت دقیق را اعلام کند.

چرا بازسازی یک ساختمان ویران شده انجام می شود؟
طبیعی است که همه ما پس از زندگی در یک مکان تمایل به ایجاد تغییراتی در جای خود داریم. این تغییرات ممکن است شامل بازسازی باشد. اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید و قصد جابه جایی ندارید و همچنین دوست ندارید تا خانه ویرانه شود بهترین راه بازسازی و نوسازی دوباره خانه می باشد.
کدام قسمت ها یا فضاهای ساختمان های فرسوده باید بازسازی شوند؟
ساختمان های فرسوده برای اطمینان از دوام و استحکام طولانی مدت به تعمیرات زیادی نیاز دارند. اگر حتی یک ترک کوچک یا تصادف در ساختمانی که زندگی می کنید جدی بگیرید و برای رفع مشکل قدم بردارید. سپس به بازسازی قسمت های داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی بپردازید.

قوانین برای نوسازی ساختمان ها چیست؟
بازسازی ساختمان های فرسوده یک سری قوانین دارند که بهتر است حتما قبل از شروع کار با این قوانین آشنا باشید. خانه های فرسوده به علت خرابی هایی که دارند بسیار خطرناک هستند به همین علت لازم است تا قبل از شروع کار حتما از شهرداری مجوز های لازم رو بگیرید. همچنین لازم است تا رضایت تمامی ساکنین ساختمان را داشته باشید تا در هنگام کار خللی ایجاد نشود.
تا به اینجا در رابطه با مراحل بازسازی ساختمان های فرسوده صحبت کردیم و گفتیم که شامل چه مواردی می باشد حالا بهتر است تا با قوانین و مراحل قانونی بازسازی ساختمان های فرسوده نیز آشنا شویم.
عملیات بازسازی و تخریب یک ساختمان منسوخ شده با مالک معمولا با مشکلات قانونی خاصی روبرو نمی شود و فقط با رعایت شرایط موجود و اخذ مجوز از شهرداری امکان پذیر است.
اما با توجه به افزایش مقررات سازمان، در سال های اخیر معمولا بین مالکان در مورد پارتیشن های فرسوده و ساختمان های دارای چندین مالک تفاوت وجود دارد. البته مطابق با قوانین حاکم بر این موضوع راه حل های قانونی برای حل این مشکلات ایجاد شده است. در ادامه با قوانی حقوقی بازسازی ساختمان های فرسوده آشنا می شویم.
قوانین حقوقی بازسازی ساختمان فرسوده چیست؟

همانطور که گفتیم به علت آنکه خانه های فرسوده در زمان بازسازی احتمال خرابی و ویرانی را دارند بهتر است حتما مجوز از شهرداری را داشته باشید و با قوانین حقوقی نیز آشنا باشید. علاوه بر موارد قانونی که در قسمت قبل گفتیم، ۵ نکته مهم حقوقی در رابطه با بازسازی ساختمان های فرسوده وجود دارد:
۱- در ابتدا لازم است تا برای شروع کار بازسازی نظر تمامی ساکنین ساختمان را داشته باشید و تنهایی اقدام نکنید. اگر به هر دلیلی از جمله شرایط مالی، یکی از ساکنین تمایلی به بازسازی نداشت شما حق شروع عملیات بازسازی را نخواهید داشت.
۲- بعد از جلب رضایت همه ساکنین لازم است تا در دادگاه دادخواستی را برای این کار تنظیم نماید و بعد از بررسی زیر نظر کارشناسان حقوقی به شما مجوز شروع کار را خواهند داد.
۳- در نهایت, مطابق با قانون کسب … ادارات بر اساس شرایط زیر مجاز به تمدید توافقات داده می شود.
۴- نباید نادیده گرفت که مخالفان نوسازی نیز حقوقی دارند.
۵- با وجود اقدامات قانونی و اخذ یک تصمیم رسمی از مقامات قضایی برای بازسازی یک ساختمان فرسوده ممکن است یکی از ساکنین قصد ترک خانه را به منظور بازسازی خانه نداشته باشد که در این حالت مدیر ساختمان می تواند با مراجعه مراکز قانونی پیگیر این مسئله باشد و ساکنین را مجاب کند که خانه را تخلیه کنند.

سخن پایانی بازسازی ساختمان های فرسوده
به طور کامل در این مقاله در رابطه با مراحل و چیستی و چگونگی بازسازی ساختمان های فرسوده صحبت کردیم. بازسازی ساختمان های فرسوده در ابتدا برای ایمن سازی ساختمان می باشد و جلوگیری از ویرانی و آوار شدن به روی سر ساکنین ساختمان و در نهایت برای زیباسازی مجدد و نوسازی ساختمان می باشد.
همانطور که گفتیم هزینه نوسازی ساختمان فرسوده متفاوت می باشد و گاهی ممکن است هزینه آنقدر زیاد شود که ارزشی برای بازسازی خانه نداشته باشد و مجبور به ترک و تعویض خانه بشید.
در نهایت اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید حتما به موارد قانونی و حقوقی توجه داشته باشید

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم