طراحی و اجرای دکوراسیون مطب

دکوراسیون مطب
خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

خدمات دکوراسیون مطب

بسیاری از پزشکان فکر می‌کنند که دکوراسیون داخلی مطب خود را هرچه ساده‌تر تزیین کنند، مراجعان بیشتری خواهند داشت. در واقع این تصور اشتباه برای بعضی از بیماران نیز وجود دارد که مطب‌هایی با دکوراسیون شیک و خاص، هزینه بیشتری از آن‌ها دریافت می‌کنند.

در «جهت»، خدمات دکوراسیون مطب بر اساس جدیدترین متدهای روز دنیا، منطبق بر خواسته و نیاز هر پروژه و در نظر گرفتن بودجه شما انجام می شود. همچنین این کار به صورت دقیق و فنی مطابق با استانداردهای مهندسی و توسط متخصصین اجرایی جهت صورت می گیرد.

خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

خدمات دکوراسیون داخلی مطب

در این مطلب می‌خوانید:

دکوراسیون مطب را می‌توان یکی از اصلی‌ترین عوامل در بهبود فضای درمانی و خدماتی در نظر گرفت. جالب است بدانید که بسیاری از پزشکان فکر می‌کنند که دکوراسیون داخلی مطب خود را هرچه ساده‌تر تزیین کنند، مراجعان بیشتری خواهند داشت. در واقع این تصور اشتباه برای بعضی از بیماران نیز وجود دارد که مطب‌هایی با دکوراسیون شیک و خاص، هزینه بیشتری از آن‌ها دریافت می‌کنند.

با این حال باید بگوییم که نه تنها تمامی این ذهنیت‌ها اشتباه است، بلکه دکوراسیون حرفه‌ای مطب در کیفیت ارائه خدمات و حتی نتیجه حاصل از آن نیز تأثیر به سزایی دارد. اما برای آنکه با تأثیرات این موضوع با آمارهای رسمی و تحقیقات تأیید شده آشنا شوید، ادامه این محتوا می‌تواند برای شما ثمربخش باشد.

چرا دکوراسیون داخلی مطب مهم است؟

طراحی مطب پزشکی

 

طراحی مطب پزشکی اگر به اندازه کافی جذاب و چشم‌نواز باشد و در عین حال از نظر بهداشتی نیز به اندازه کافی مطلوب باشد، می‌تواند تأثیرات مهمی به ارمغان آورد که در ادامه چند مورد مهم را بررسی می‌کنیم:

 1. کاهش عفونت: طراحی مطب مطابق با اصول بهداشتی محیط‌های تک بیماری می‌تواند همراه با بازسازی ساختمان باشد و به کاهش انتقال عفونت‌ها کمک کند. با طراحی مناسب فضاها و برقراری ارتباط مناسب میان آن‌ها می‌توان بیماران و مراجعان را از مواجهه با فضاهای عفونی و خطرناک (مثل فضای استریل کردن تجهیزات) در امان نگه داشت. این امر به ویژه برای بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت مرکزی مانند ICU مهم است.
 2. حفظ حریم خصوصی: طراحی اتاق‌ها و مکان‌های معاینه با حفظ حریم خصوصی بیماران، احساس راحتی بیشتری در افراد ایجاد می‌کند. این امر برای بیماران واحدهای معاینه و مطب‌ها مهم است.
 3. کاهش استرس: کاهش سر و صدا و فراهم کردن محیطی آرام و زیبا باعث کاهش استرس بیماران می‌شود. دسترسی به نور طبیعی، انتخاب رنگ مناسب، استفاده از لوازم تزئینی و اکسسوری‌های زیبا از جمله موارد تاثیرگذار در این زمینه هستند.
 4. کاهش درد: محیطی آرام و دلپذیر می‌تواند به کاهش درد بیماران کمک کند. دکوراسیون شیک و حرفه‌ای با رنگ‌های مناسب، از جمله عناصری هستند که می‌توانند در این زمینه مؤثر باشند. همچنین نباید از تاثیر المان‌های سرگرم‌کننده مثل پخش تصاویر، موسیقی مناسب و … برای جلب توجه بیمار در حین درمان یا هنگام انتظار غافل شد.
 5. کیفیت مراقبت: محیط پزشکی می‌تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت خدمات و مراقبت از بیماران داشته باشد. بیماران در محیط‌های آرام‌بخش تجربه بهتری دارند و این موضوع می‌تواند روند درمان و بهبود آنان را تسریع کند. به طور خلاصه، دکوراسیون داخلی مطب پزشکی، کیفیت روش درمانی را تحت تأثیر قرار داده و به بهبود مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند.

دکوراسیون مطب پزشک عمومی

دکوراسیون مطب عمومی نقش پررنگی در سلامت جسمی و روحی بیماران ایفا می‌کند. ایده و خلاقیت در طراحی و همچنین خدمات بازسازی ساختمان می‌تواند تفاوت مهمی در درمان بیماران ایجاد کند. آراسته کردن محیط به شیوه‌ای متناسب با نوع مطب و نیازهای بیماران، باعث افزایش راحتی و آرامش آنان می‌شود.

همانند طراحی داخلی اداری، لازم است که در این فضا نیز به انتخاب رنگ‌ها توجه ویژه‌ای شود. در واقع انتخاب رنگ‌ها، نوردهی مصنوعی، میزان نور طبیعی و انتخاب ملزومات آرامش‌بخش نیز در طراحی دکوراسیون داخلی مطب مهم هستند. در عین حال باید به حفظ حریم خصوصی بیماران نیز اشاره کرد.

به طور کلی، این موارد به کاهش استرس بیماران و افزایش تجربه مثبت آنان کمک می‌کنند. در نتیجه برای داشتن یک مطب پزشکی عمومی مؤثر و کاربردی، توجه به جزئیات و ایجاد محیطی بهداشتی، دلنشین و نوآورانه و خلاق الزامی است.

دکوراسیون مطب زیبایی

دکوراسیون مطب زیبایی

دکوراسیون مطب زیبایی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا معمولاً مخاطبان آن خانم‌ها و جوانان هستند که به زیبایی و سلامت پوست، مو و صورت خود اهمیت می‌دهند. در این زمینه حتی می‌توان شباهت‌هایی با دکوراسیون تجاری نیز مشاهده کرد.

برای مثال استفاده از رنگ‌هایی مانند زرد و بنفش برای مطب‌های زیبایی مناسب می‌باشند؛ چراکه حسی از جوانی و پویایی ایجاد می‌کنند و درعین‌حال آرامش‌بخش هستند. همچنین رنگ سفید با ویژگی‌هایی چون پاکیزگی و روشنایی، مناسب برای فضاهای درمانی است. درنتیجه انتخاب یک یا دو رنگ اصلی و ترکیب آن‌ها با رنگ سفید، می‌تواند زیبایی و انسجام خاصی به محیط ببخشد.

رنگ سبز به عنوان نمادی از طراوت و نو شدن، انتخاب مناسب دیگری برای مطب‌های زیبایی است که می‌تواند حس مثبت مراجعان را دوچندان کند. پروژه کلینیک زیبایی پاویز از جمله نمونه کارهای ما در این زمینه است که با استفاده از رنگ سبز، جلوه متفاوتی به فضای آن بخشیدیم.

در دکوراسیون مطب زیبایی باید به جزئیات و استفاده از نورپردازی مناسب نیز توجه زیادی شود. این موضوع ساده و در عین حال مهم که باید توسط بهترین شرکت دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گیرد، می‌تواند تأثیر زیادی بر ایجاد یک محیط دلپذیر و زیبا داشته باشد.

برای افزایش آرامش بیماران و جلب‌اعتماد آنان نیز بهتر است از دیوارکوب‌های جذاب و تابلوهای معتبر پزشکی استفاده کنید. در نهایت، روشنایی و نورپردازی مطب را هم جدی بگیرید. در این زمینه بهتر است به سراغ طراحان داخلی متخصص شرکت معماران جهت بروید که نمونه‌کارهای متنوعی در این زمینه دارند و به شما کمک می‌کنند تا محیطی جذاب و به دور از هرگونه استرس داشته باشید.

دکوراسیون مطب اطفال

در دکوراسیون داخلی مطب اطفال، انتخاب ترکیب رنگی مناسب را می‌توان اولین قدم در طراحی داخلی به حساب آورد. استفاده از رنگ‌های مناسب برای کلینیک اطفال، تأثیر بسزایی در جذب و تشویق کودکان به درمان دارد. همچنین برای کاهش ترس کودکان در کلینیک پزشکی، دکوراسیون داخلی مطب باید آرامش‌بخش باشد و استرس را از آن‌ها دور کند.

نورپردازی مناسب در این زمینه و با توجه به ساعات روز و شب و ایجاد فضاهای آرامش‌بخش برای خواب کودکان نیز می‌تواند کیفیت درمان را بهتر کند. از سوی دیگر، ایجاد فضاهایی که به نیازهای روانی کودکان پاسخ می‌دهد هم یکی دیگر از عوامل موثر بر روند کیفیت سلامتی آن‌ها است. در واقع کودکان باید احساس اعتماد کنند که موضوع درمان با شرایط بازی و شادی نیز امکان‌پذیر خواهد شد و همین امر به شما کمک می‌کند تا به راحتی همکاری لازم را از جانب کودک جلب کنید.

در کلینیک‌ها و مطب‌های اطفال، توجه به جزئیات و عوامل روان‌شناختی نیز بسیار مهم است تا بتوان به درمان بهتری دست یافت. طراحی دکوراسیون مطب اطفال نه تنها باید جذاب و خلاقانه باشد، بلکه باید بتواند به نیازهای روانی کودکان نیز پاسخ دهد. در واقع این مطب‌ها نیاز به ایجاد امکانات و وسایلی دارند که مناسب کودکان باشند. این موارد شامل میز و صندلی‌هایی با ارتفاع مناسب برای کودکان، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های آموزشی در قسمت انتظار، تصاویر و نقاشی‌های رنگارنگ و دل‌انگیز روی دیوارها و سایر عوامل مشابه می‌شود.

هدف از این اقدامات، جلب توجه کودکان به محیط درمانی و تسهیل فرایند درمان می‌باشد. در نهایت، دکوراسیون مطب اطفال باید باعث تشویق آن‌ها به حفظ سلامتی و گوش دادن به حرف‌های پزشکان شود تا تجربه درمانی ویژه و مناسبی به دست آورند.

دکوراسیون مطب روانشناسی و روانپزشکی

دکوراسیون مطب روانشناسی

 

کلینیک یا مطب روانشناسی و روانپزشکی پر از افرادی است که نیاز به آرامش کافی دارند تا بتوانند صحبت‌های خود را برای جلسه پیش رو آماده کنند. از سوی دیگر، جلب اعتماد افراد، به ویژه مراجعان جدید، از مهم‌ترین عواملی است که باعث می‌شود جلسات مشاوره و رواندرمانی با موفقیت برگزار شوند. از این رو دکوراسیون آن باید با دقت و طبق مبانی علمی انجام شود.

در واقع زمانی که از اهمیت و تأثیر قوی دکوراسیون این مطب‌ها بر روان و احساسات مراجعه‌کنندگان آگاهی داشته باشیم، متوجه می‌شویم که چطور باید فضایی آرامش‌بخش و متناسب با ذهنیت بیمار ایجاد کنیم. در این زمینه شما نه تنها باید بهترین طراحان دکوراسیون داخلی را بیابید؛ بلکه لازم است به سراغ بهترین شرکت بازسازی هم بروید تا در صورت نیاز، تغییرات اصولی و کاربردی را برای بهینه‌سازی فضا به وجود آورد.

با توجه به نیازهای مختلف روانشناسی و روانپزشکی، مطب باید محیطی باشد که اطمینان و راحتی را به مراجعه‌کنندگان منتقل کند. رنگ‌های آرامش‌بخش مانند کرم، آبی و سبز می‌توانند در دکوراسیون داخلی این مکان‌ها به کار روند. همچنین، آراسته‌سازی مکان با مبلمان راحت و آرام، کوسن‌های نرم و طراحی‌های جذاب برای کودکان و بزرگ‌ترها، در این زمینه کمک شایان توجهی می‌کند.

دکوراسیون مطب روانپزشکی

 

هنر و نقاشی‌ها نیز می‌توانند به ایجاد یک محیط دلپذیر و برقراری ارتباط بهتر بین مراجعان و مشاوران کمک کنند. همچنین، فضا باید گستردگی مناسبی داشته باشد تا ترتیب و رفت‌وآمد افراد به درستی حفظ گردد. با این حال به خاطر اهمیت بسیار زیاد دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی و روانپزشکی، لازم است به چند مورد توجه ویژه‌تری شود که در ادامه بیان می‌کنیم:

 1. استفاده از متریال باکیفیت: تازه و تمیز نگه داشتن مطب و استفاده از مواد درجه یک برای مبلمان، پوشش‌ها و تجهیزات، به ایجاد یک محیط سالم و مطبوع کمک می‌کند.
 2. کنترل سروصدا و آکوستیک بودن محیط: در دکوراسیون مطب روانشناس و روانپزشک باید به کنترل صداها و ایجاد یک فضای آرام و بدون صداهای محیطی اهمیت داده شود. این موضوع کمک می‌کند تا مشاور و مراجعه‌کنندگان به راحتی بتوانند در جلسات خصوصی خود تمرکز کنند. همچنین اتاق‌های مشاوره بهتر است عایق صدا باشند تا حریم خصوصی مراجعان بهتر حفظ شود.
 3. دقت در انتخاب مبلمان: مبل‌ها باید هماهنگ با نیازها و استفاده‌های مختلف مراجعه‌کنندگان باشند تا راحتی و سهولت مناسبی به وجود آورند. از آنجا که در چنین فضایی راحتی و اعتماد حرف اول را می‌زند، حداقل در اتاق‌های مشاوره باید از مبلمان راحتی استفاده شود که فرد با نشستن روی آن به اندازه کافی احساس صمیمیت، آرامش و راحتی داشته باشد.
 4. تأثیر نورپردازی: نورپردازی مناسب با توجه به نیازها و فضاها می‌تواند تأثیر مثبتی بر روحیه و احساسات مراجعه‌کنندگان داشته باشد. همچنین برای مراحل خاصی از درمان، نیاز است محیط نیمه‌تاریک باشد که نورپردازی صحیح شرایط لازم برای ایجاد چنین فضایی را برایتان فراهم می‌کند.
 5. ایجاد فضاهای خصوصی: برخی از جلسات به صورت مشاوره فردی و برخی دیگر به صورت گروه درمانی هستند. بنابراین مطب باید فضاهای خصوصی برای مشاوره‌های خصوصی و جلسات ترکیبی داشته باشد تا مراجعه‌کنندگان از حریم شخصی خود در هنگام جلسات بهره ببرند.
 6. استفاده از آثار هنری: ایجاد یک محیط دیزاین شده با آثار هنری و نقاشی‌ها می‌تواند به ایجاد فضای دلپذیر و مشوق برای برقراری ارتباط با مشاور کمک کند.

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

کمتر کسی پیدا می‌شود که حس ناخوشایند مطب‌های دندانپزشکی را در خاطر خود نداشته باشد. دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید هم از نظر استاندارد بهداشتی مورد توجه قرار گیرد و هم به دور از استرس باشد. در واقع در طراحی این مطب لازم است به استانداردهای خاص این حوزه توجه داشته و مطابق با آن عمل شود. از جمله این استانداردها می‌توان به ابعاد و استاندارد نصب یونیت دندانپزشکی اشاره کرد که لازم است با دقت بیشتری انتخاب شود تا کارکرد بهتری به دنبال داشته باشد.

همچنین میزان متراژ مطب و تجهیزات در آن باید متناسب با استانداردهای سازمان نظام پزشکی و همچنین بودجه متعارف باشد. شرکت دکوراسیون شهرک غرب معماران جهت با توجه به این موضوعات و با تکیه بر تجربیات خود می‌تواند به راحتی دکوراسیون داخلی مطب را به بهترین شکل ممکن اجرایی نماید.

در مطب دندانپزشکی، اتاق انتظار هم نیازمند یک میز مناسب است تا به منشی امکان اداره امور روزمره را بدهد. همچنین، مبلمان اتاق انتظار باید راحت و ساده باشد تا استرس و نگرانی را کاهش دهد. این موارد باعث می‌شوند که مراجعه‌کنندگان با اطمینان کامل از کیفیت و بهداشت خدمات استفاده کنند.

ایجاد فضایی ایمن و آرام برای بیماران و پرسنل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و در طراحی مطب باید به این جنبه‌ها دقت کرد. در نهایت، رعایت استانداردها و اصول سلامتی در دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا این فضا به عنوان یک مکان ایمن و باکیفیت شناخته شود.

دکوراسیون مطب زنان و زایمان

دکوراسیون مطب زنان

مطب زنان و زایمان، یکی دیگر از موارد مهم در دکوراسیون کلینیک است که نیازهای زنان باردار از مهم‌ترین جنبه‌های مربوط به آن می‌باشد. در واقع از آنجایی که مراجعان چنین فضاهایی معمولاً در شرایط حساسی قرار دارند، درنتیجه دکوراسیون آن‌ها باید حس آرامش و اطمینان را ایجاد کنند. انتخاب رنگ‌ها و عناصر دکوری مناسب می‌تواند در ایجاد این حس تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، استفاده از رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش مانند یاسی، سبز یا زرد، حس امید و آرامش را به بیماران و نوزادان منتقل می‌کند. در وهله بعد، تقسیم‌بندی درست فضاها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایجاد بخش‌های جداگانه برای پذیرش و انتظار، اتاق پزشک، سونوگرافی و خدمات جانبی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… می‌تواند به افراد کمک کند تا امکان مشاوره و درمان مخصوص را به خوبی تجربه کنند. همچنین می‌توان از گیاهان در دکوراسیون مطب مامایی و زنان و زایمان استفاده کرد تا حس نزدیکی به طبیعت و زیبایی را القا کرد.

توجه به جزئیات و نکات ریز در دکوراسیون این فضاها نیز بسیار مهم است. از درب ورودی تا اتاق پزشکی و سرویس بهداشتی، همه جزئیات باید با دقت طراحی شوند تا تأثیر مثبتی روی تجربه بیماران و مراجعه‌کنندگان ایجاد کنند. استفاده از تابلوها و آثار هنری نیز توصیه می‌شوند تا جذابیت و حس مثبت را افزایش دهند.

در نهایت باید گفت که دکوراسیون مطب زنان و زایمان باید باعث ارتقای کیفیت خدمات، حس راحتی و اعتماد بیشتر بیماران گردد. این اقدامات باعث می‌شوند که مطب مامایی به عنوان محیطی آرامش‌بخش و ایمن شناخته شود و تجربه بیماران نیز در این فضاها بهبود یابد.

دکوراسیون مطب مامایی

دکوراسیون مطب مامایی

افرادی که به مطب مامایی مراجعه می‌کنند، اغلب بانوان باردار با شرایط و حساسیت‌های خاص هستند؛ بنابراین در دکوراسیون داخلی این فضا باید به کوچک‌ترین جزئیات نیز توجه داشته باشید تا فضا را بر اساس نیازهای ویژه افراد طراحی کنید. در این زمینه لازم است به ایجاد فضایی آرامش‌بخش و مدرن که حس اطمینان و آرامش را برای بیماران فراهم کند، اهمیت دهید. علاوه بر این، توجه به نکات مهمی مانند ایجاد فضاهای خصوصی و توجه به مادران شیرده، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بهره‌گیری از تم‌های رنگی مناسب و شناخت رنگ‌ها، تأثیر بسزایی در ایجاد فضایی دلنشین و آرام در مطب مامایی دارد. همچنین، توجه به انتخاب متریال و مواد مناسب درجه یک با دقت بسیار مهم است تا مطب به صورت کاملاً بهداشتی و مدرن طراحی شود. به علاوه، تمرکز بر رعایت اصول طراحی داخلی و ترکیب‌پذیری میان عناصر مختلف فضا، به ایجاد یک مطب مامایی کارآمد و جذاب کمک می‌کند.

همچنین باید به نورپردازی مناسب و انتخاب مواد ضدعفونی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید و متریالی که به پیشگیری از پخش میکروب‌ها کمک می‌کند را به کار بگیرید. در مجموع، دکوراسیون مطب مامایی نه تنها باید زیبا و مدرن باشد، بلکه باید نیازهای روحی و جسمی بیماران و مراجعه‌کنندگان را نیز تأمین کند و برای آن‌ها محیطی دلپذیر و امن ایجاد نماید.

دکوراسیون مطب پزشک قلب 

دکوراسیون مطب پزشک قلب

 

بیمارانی که به این مکان مراجعه می‌کنند، اغلب در وضعیت‌های جسمانی و روحی حساسی قرار دارند. در دکوراسیون داخلی مطب این پزشک، نکات چندگانه‌ای باید در نظر گرفته شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از رنگ‌ها و عناصر آرامش‌بخش اشاره کرد تا حس آرامش و اطمینان را به بیماران القا کند. همچنین لازم است به نورپردازی توجه ویژه‌ای شود تا فضا روشن و دلپذیر گردد.

انتخاب متریال و مواد بهداشتی و ضدعفونی نیز بسیار حیاتی است تا محیطی کاملاً بهداشتی و پاک ایجاد شود. در کل، دکوراسیون مطب پزشک قلب نه تنها برای جلب رضایت بیماران، بلکه برای ایجاد اعتماد و آرامش در آن‌ها و همراهانشان بسیار مهم است. همین عامل می‌تواند تأثیر مستقیمی در جلب همکاری بیمار و در نتیجه روند درمان و تشخیص بیماری‌ها داشته باشد.

دکوراسیون مطب ارتوپدی

دکوراسیون مطب ارتوپدی

 

از آنجایی که بیماران مطب ارتوپدی معمولاً به دنبال درمان مشکلات جسمی و اسکلتی خود هستند، درنتیجه طراحی داخلی آن باید به درستی و با تمرکز بر مشکلات احتمالی این افراد انجام شود. برای دکوراسیون مطب ارتوپدی، باید بهینه‌سازی فضاها را در اولویت قرار داد تا کاربردی‌تر شوند. اتاق انتظار نیز باید فضایی با نورپردازی مناسب داشته باشد تا بیماران حس آرامش داشته باشند.

علاوه بر این، لازم است به موارد مهمی مانند رنگ‌ها، انتخاب و چیدمان مناسب تجهیزات و وسایل پزشکی، استفاده از متریال بهداشتی و ضدعفونی در دکوراسیون مطب و همچنین کیفیت درمان توجه کرد. بازسازی مطب و ایجاد یک محیط صمیمی، آرامش‌بخش و مطابق با سلیقه مراجعان می‌تواند به تشخیص و درمان بهتر بیماری کمک کند و همچنین اعتماد بیشتری را در آنان ایجاد نماید.

طراحی مطب کوچک

در طراحی یک مطب کوچک، محدودیت‌هایی وجود دارد که از طریق بازسازی کلینیک یا مطب به راحتی قابل حل است. یکی از اولین پارامترها در طراحی مطب کوچک، بهره‌گیری بهینه از فضاها است. لازم است با دقت بررسی شود که هر قسمت از مکان چه کاربردی دارد و چگونه می‌تواند به بهبود عملکرد مطب کمک کند. همچنین در انتخاب مواد و تجهیزات دکوراسیون باید به محدودیت‌های فضایی توجه داشته باشیم تا همه چیز جایگاه مناسب خود را در مطب داشته باشد.

پارامترهای دیگری که در طراحی مطب کوچک بسیار مهم است، مدیریت نورپردازی و رنگ‌ها هستند. نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ‌های باز و جذاب می‌توانند فضا را شاداب و زیبا نشان دهند و حس آرامش و راحتی را در بیماران ایجاد کنند. همچنین می‌توانید با بهره‌گیری از آینه‌ها و ترتیب درست مبلمان و تجهیزات، انطباق با محیط کوچک مطب را بهبود دهید.

دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب و میز پذیرش

دکوراسیون داخلی مطب در بخش اتاق انتظار و میز پذیرش نیز باید به‌گونه‌ای باشد که بیماران و مراجعه‌کنندگان دچار سردرگمی و ملالت نشوند. در ادامه به برخی اصول و نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق انتظار و میز پذیرش اشاره می‌کنیم:

 1. رنگ‌ها: انتخاب رنگ‌های آرامش‌بخش مهم است. رنگ‌های ملایم مانند آبی آسمانی، سبز روشن یا رنگ‌های خنثی نظیر کرم، سفید و خاکستری برای دیوارها و مبلمان مطب مناسب هستند.
 2. نورپردازی: نورپردازی مناسب اتاق انتظار و میز پذیرش بسیار مهم است. از نور نرم و طبیعی برای ایجاد جلوه‌ای دلپذیر و دلنشین استفاده کنید. همچنین نور مخفی و یا نور پخشی به جای نور مستقیم می‌تواند حس آرامش را تقویت کند.
 3. مبلمان: به یاد داشته باشید که این فضا اولین مرحله از مواجهه حضوری مراجعان با مطب پزشک است. از این رو باید بتواند حس راحتی و اعتماد را در افراد ایجاد کند. ساده‌ترین راه برای این کار، استفاده از مبلمان راحت و مقاوم است. صندلی‌ها و مبلمان باید طوری انتخاب شوند که بیماران بتوانند راحتی خوبی را تجربه کنند. همچنین بهتر است از مبلمان با رنگ‌ها و طرح‌های آرامش‌بخش استفاده نمایید تا تاثیرگذارتر ظاهر شوید.
 4. آراسته‌سازی فضا: گیاهان زیبا و اکسسوری‌های جذاب اما متعادل می‌توانند اتاق انتظار و میز پذیرش را زیباتر کنند. همانند دکوراسیون منزل می‌توانید از گلدان‌ها و تزئینات دیواری با عناصر طبیعی در مطب‌ها بهره بگیرید.
 5. فضای مشترک: اتاق انتظار و میز پذیرش باید فضایی باشند که مراجعه‌کنندگان از تماس و تعامل با دیگران لذت ببرند. چیدمان مبلمان به نحوی که ممکن است افراد را به مکالمه و ارتباط دعوت کند، بسیار مفید است و انتظار را برای افراد ساده‌تر می‌کند.
 6. میز پذیرش: میز پذیرش باید منظم و خوب آراسته شود. برای این کار از متریال‌هایی باکیفیت استفاده کنید. همچنین بهتر است که وسایل پذیرایی مثل چای، قهوه، شکلات و آب را روی میز پذیرش و برای مراجعه‌کنندگان قرار دهید. در واقع دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب و میز پذیرش باید محیطی آرامش‌بخش، زیبا و جذاب برای راحتی و ارتباط اجتماعی مراجعه‌کنندگان فراهم کند.

هزینه دکوراسیون مطب

هزینه دکوراسیون مطب همانند اجرای دکوراسیون مسکونی ممکن است بسیار متغیر و به عوامل مختلفی وابسته باشد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. متراژ مطب: اندازه مطب و تعداد فضاهای مختلف می‌تواند به شدت هزینه را تحت تأثیر قرار دهد. مطب‌های بزرگ‌تر نیاز به میزان مواد و تجهیزات دکوراسیون بیشتری دارند.
 2. موقعیت جغرافیایی: مکان مطب نیز در تعیین هزینه تأثیر دارد. برای مثال شرکت دکوراسیون سعادت آباد برای مطب‌های این منطقه انتخاب مناسب‌تری است و هزینه‌های رفت و آمد و یا ارسال تجهیزات را کاهش می‌دهد.
 3. نوع دکوراسیون و سلیقه: انتخاب نوع دکوراسیون و سلیقه پزشک و متخصصان دیگر نیز می‌تواند هزینه را تعیین کند. دکوراسیون ساده‌تر معمولاً به هزینه کمتری نیاز دارد.
 4. مواد و تجهیزات: نوع مواد و تجهیزاتی که برای دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد، نکته مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. مواد باکیفیت درجه یک و تجهیزات پزشکی خصوصی ممکن است هزینه را افزایش دهند.
 5. موارد و تزئینات اختیاری: مواردی مانند دکوراسیون دیواری، نورپردازی خاص، گلدان‌ها و تزئینات دیگر، انتخاب‌هایی اختیاری اما در مواردی به شدت تاثیرگذار هستند که هزینه نهایی کار را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
 6. همکاری با معماران و طراحان حرفه‌ای: در دکوراسیون داخلی مطب، مشاوره و همکاری با معماران و طراحان متخصصی همچون اعضای تیم معماران جهت می‌تواند به بهبود طراحی و کاهش هزینه‌ها کمک کند. ما در تیم معماران جهت در تلاش هستیم تا بهترین طراحی‌ها را با هزینه‌ای معقول و متناسب با بودجه شما ارائه دهیم.

در هر صورت، پارامترهای هر شرکتی برای قیمت‌گذاری روی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب متفاوت می‌باشد. با این حال شما با مراجعه به شرکت‌های برتر در این حوزه به راحتی می‌توانید هزینه‌ها را کنترل کرده و با کمترین قیمت، بهترین کیفیت و خروجی را دریافت کنید. پس اگر یک مطب زیبا و کارآمد می‌خواهید که به میزان ارزش‌افزوده و رعایت تمامی مقررات و استانداردهای بهداشتی اهمیت دهد، قطعاً معماران جهت بهترین انتخاب شما خواهد بود.

همکاران ما در این مجموعه پس از مشاوره دکوراسیون داخلی و بازدید رایگان از محل، فضا را مطابق با بودجه مدنظر، سلیقه و نیازهای شما طراحی می‌کنند. همچنین تخمین هزینه و زمان اجرای کار با دقت بیش از ۷۰% انجام می‌شود تا هیچ دغدغه‌ای بابت حسن انجام کار برای کارفرما وجود نداشته باشد.

شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

شرکت معماران جهت می‌تواند بهترین گزینه برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی باشد؛ چراکه دارای تخصص و تجربه در طراحی داخلی مطب‌های پزشکی و شناخت کامل از اصول دکوراسیون داخلی این فضاها است. همچنین این شرکت با مطالعه و بررسی‌های کاربردی و حرفه‌ای می‌تواند به خوبی نیازها و استانداردهای صنعت پزشکی را در نظر بگیرد و متناسب با آن، فضاهای بهداشتی و آرامش‌بخش را ایجاد کند.

از سوی دیگر، معماران جهت با تکیه بر اولویت قرار دادن مشتریان، شرایط هزینه‌ها را به‌گونه‌ای قرار داده که بهترین قراردادها با روش پرداخت انعطاف‌پذیر به وجود آید. توانایی مدیریت منابع و بودجه و استفاده از مواد باکیفیت نیز از دیگر نکاتی است که نمی‌توان نسبت به آن‌ها بی‌اهمیت بود.

در نتیجه باید گفت که این شرکت می‌تواند طراحی منحصربه‌فردی برای هر مطب ارائه دهد که با نیازها و سلیقه مشتریان هماهنگ باشد. پس اگر قصد دارید طراحی دکوراسیون داخلی مطب خود را در کوتاه‌ترین زمان و با مدیریت مناسب و حرفه‌ای پروژه به یک شرکت معتبر بسپارید، همین الان با ما تماس بگیرید.

نظرات مشتریان

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم