چگونه دکوراسیون خانه خود را جذاب تر کنیم؟

چگونه دکوراسیون خانه خود را جذاب تر کنیم؟

همه ما بخصوص خانم ها همیشه نگران این هستند که خانه جذابی داشته باشند و تمامی لوازم خانه به چشم آید در واقع یکی از بهترین و جذاب ترین مسائل برای خانم ها طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل خود می باشد. هنگامی که وارد منزل کسی می شوید اولین چیزی که به چشم می خورد، نوع چیدمان منزل و دکوراسیون خانه می باشد که در صورت زیبا و جذاب بودن لذت میبرید. در ادامه قصد داریم به شما موارد مهمی را بگویم که با رعایت این نکات میتوانید دکوراسیون خانه خود را جذاب تر کنید. با ما همراه باشید.

بازسازی چیست؟

چگونه دکوراسیون خانه خود را زیبا کنیم؟
تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی باعث میشود تا دکوراسیون برخی از خانه ها زیباتر و جذاب تر به چشم آید؟ سلیقه خانم خانه بوده یا استفاده از مبلمان لاکچری و لوکس بوده؟ یا استفاده از جدیدترین و لاکچری ترین اکسسور ها؟ شاید هم به علت بزرگ بودن متراژ خانه؟
شاید همه این موارد و شاید هم هیچ یک!!! شما میتوانید بعد از مطالعه این مقاله دکوراسیون کوچکترین خانه ها را تبدیل به جذاب ترین و لاکچری ترین دکوراسیون نماید.
ما به شما خواهیم گفت که چگونه با کمترین هزینه دکوراسیون خانه خود را بسیار جذاب تر و زیبا تر نماید.

“تاثیر انتخاب دکوراسیون در جذابیت آن… “

انتخاب سبک دکوراسیون اولین چیزی است که باید هنگام تنظیم و تغییر دکوراسیون خانه در نظر بگیرید. با انتخاب نوع سبکی که می خواهید برای تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل خود استفاده کنید مسیر تغییراتی که اعمال می کنید مشخص می شود.
سبک های دکوراسیون منزل انواع مختلفی دارد که هر فرد با توجه به سلیقه و خانواده خود انتخاب می کند. در زیر یک مقدمه و توضیح مختصر از سبک های طراحی داخلی است که بسیاری از طرفداران است. پس بهتر است در ابتدا به معرفی انواع سبک دکوراسیون بپردازیم:
• دکوراسیون مدرن
• دکوراسیون مینیمالیستی
• دکوراسیون انتقالی
• دکوراسیون سنتی خاورمیانه
• سبک روستایی
• سبک صنعتی
• سبک فرانسوی
• و غیره

بازسازی خانه شامل چه مواردی می شود؟

سبک دکوراسیون مدرن
سبک مدرن سبکی می باشد که اغلب ایرانی ها از آن برای چیدمان دکوراسیون منزل خود استفاده میکنند. در واقع سبک دکوراسیون مدرن، از سبک های ساده و شیک می باشد. سبک دکوراسیون مدرن به گونه ایی می باشد که با استفاده از رنگ های ساده و لوازم با خطوط منحنی و نرم یک فضای گرم و شیک را به خانه میدهد.
سبک دکوراسیون مینیمالیستی
سبک مینیمالیستی نیز مانند سبک مدرن از سبک های ساده و شیک می باشد. که در این نوع از سبک دکوراسیون داخلی، تمامی عناصر اضافی محیط حذف می شوند. همچنین در این حالت از سبک دکوراسیون داخلی از رنگ های ساده و ملایم استفاده میشود.
سبک دکوراسیون انتقالی
بعد از دکوراسیون مدرن، دکوراسیون انتقالی یکی از پرطرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی می باشد. این سبک ترکیبی از سبک های سنتی و مدرن می باشد و احساس تعادل ایجاد می کند.
سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه
اگر قصد دارید تا دکوراسیون داخلی خانه خود را به یکی از منحصر به فرد ترین چیدمان ها تبدیل نماید توصیه میکنم از سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه ایده بگیرید. در این سبک از گلیم ها و فرش های ایرانی، پالت های گرم با الگوهای سنتی استفاده میشود. همچنین برای استفاده از اکسسوری در این سبک دکوراسیون داخلی، از اکسسوری هایی استفاده می شود که دارای نقش و نگار سنتی و اسلامی هستند.
چه کنیم تا دکوراسیون خونه مون بیشتر به چشم بیاد؟
حالا بعد از آنکه انتخاب کردیم که قصد داریم چه سبکی برای دکوراسیون داخلی خود استفاده نماییم می پردازیم به نکات و مواردی که باعث میشود تا دکوراسیون خانه جذاب تر شود و بیشتر جلب توجه کند.
۱۰ مورد از عوامل جذاب تر شدن دکوراسیون داخلی خانه:
۱- بلند بودن سقف خانه
۲- انتخاب رنگ و کاغذدیواری مناسب
۳- نورپردازی مناسب
۴- ایجاد تعادل میان لوازم خانه
۵- استفاده از مبلمان طرح دار شیک
۶- استفاده از فرش های کوچک
۷- جای مناسب تلویزیون
۸- استفاده از جدیدترین اکسسوری های خانه
۹- استفاده از تابلوهای هنری
۱۰- استفاده از گیاهان خانه ایی

۱- بلند بودن سقف خانه
همیشه اولین موردی که باعث جذابتر به نظر رسیدن دکوراسیون خانه میشود، بلند بودن سقف خانه می باشد. اگر سقف خانه شما بلند نیست باید با لوازم جانبی خطای دید ایجاد کرد به گونه ایی که سقف خانه بلندتر به نظر برسد. برای اینکه سقف خانه بلندتر به نظر برسد می توانیم پرده را در فاصله کمی از سقف نصب نمایم و همچنین از پرده های بلند استفاده کنیم.
۲- انتخاب رنگ و یا کاغذ دیواری مناسب
در مرحله دوم باید بهترین رنگ و یا بهترین کاغذ دیواری را برای خانه خود انتخاب نمایید. انتخاب بهترین رنگ و بهترین کاغذ دیواری بیشترین تاثیر را در جذابیت دکوراسیون خانه دارد. اگر قصد دارید تا برای زیبایی دیوار های خانه خود به جای کاغذ دیواری از رنگ استفاده نماید بهتر است از رنگ های روشن مانند استخوانی و یا سفید استفاده نماید. اما اگر میخواهید جلوه و جذابیت بیشتری به دیوار های خانه خود بدهید بهتر است تا از کاغذ دیواری استفاده نماید. کاغذ دیواری ها طرح های متنوع و جذابی دارن که با کمی حوصله میتوان برای هر اتاق از کاغذ دیواری مناسبش استفاده کرد. آنها به خوبی بافت سرد و یکنواخت دیوارها رو تغییر میدن و باعث میشن تا با یک فضای متنوع و جذاب روبرو بشید.
۳- نورپردازی مناسب خانه
حالا که با پرده ها و کاغذ دیواری و رنگ مناسب توانستیم سقف خانه را بلندتر جلوه دهیم و جذابیتی به دیوارهای خانه بدهیم، نوبت به نورپردازی خانه رسیده. نورپردازی مناسب باعث جذابیت بیشتر لوازم خانه میشود و نور مناسب و درست می تواند به شیکتر شدن خانه کمک کند. همیشه نور کم باعث تاریکی و کوچکتر نشان دادن فضای خانه میشود اما اگر نورپردازی به اندازه و درست باشد می تواند فضای خاصی را به دکوراسیون خانه شما دهد.
۴- ایجاد تعادل در لوازم چیدمان خانه
همیشه مرتب بودن خانه باعث جذاب بنظر رسیدن فضای خانه میشود. برای مرتب بودن لوازم خانه لازم است تا میان لوازم خانه تعادل ایجاد نمیام. سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به شما کمک میکند تا به راحتی تعادل را در لوازم چیدمان خانه خود ایجاد نماید.
۵- استفاده از مبلمان طرح دار
درسته که گفته شده که زیبایی در سادگیست اما همیشه این مسئله درست نیست و در هر دکوراسیونی صدق نمی کند. اگر بتوانید از مبلمان زیبا و طرح دار استفاده نماید جذابیت خانه خود را چند برابر خواهیدکرد. فقط در نظر داشته باشید که طرح دار بودن مبلمان زیاد از حد نباشد.
۶- استفاده از فرش های کوچک
فرش یکی از اصلی ترین مواردی می باشد که به جذابیت خانه کمک میکند. اما اگر سرتاسر خانه خود را با فرش پر نکنید. بهتر است تا از چند تا فرش کوچک برای پر کردن خانه استفاده نماید. در انتخاب فرش به رنگ و مدل فرش دقت نمایید تا تعادل میان لوازم خانه برقرار شود.
۷- تلویزیون را در جای مناسب قرار دهید
در همه خانواده ها بخصوص خانواده های ایرانی، تلویزیون یکی از عواملی می باشد که افراد خانواده را به دور هم و یکجا جمع میکند. پس به همین خاطر بهتر است تا یک جای مناسب و راحت و خوب برای تلویزیون خود انتخاب نماید.
۸- استفاده از جدیدترین اکسسوری های خانه
از جمله مواردی که با هزینه کم خانه شما را جذابتر میکند استفاده از جدیدترین اکسسوری ها یا همان لوازم جانبی است. لوازم جانبی می تواند معنای دکوراسیون منزل شما را تغییر دهد و فضایی گرم و دلپذیر برای شما ایجاد می کند. پس توصیه میکنم حتما از بروز ترین اکسسوری ها برای جذابیت بیشتر خانه خود استفاده نماید.
۹- استفاده از تابلوهای هنری و جذاب
حالا که بحث به استفاده از اکسسوری رسید لازم شد بگویم که استفاده از تابلوهای هنری برای دیوار می تواند جلوه خانه شما را چندین برابر کند. اما باید در نظر داشته باشید که اگر از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کنید هرگز تابلو برای آن دیوار انتخاب نکنید و برای دیوارهایی که رنگ ساده ایی دارند و یا کاغذ دیواری ساده ایی استفاده شده است انتخاب نماید. اگر دیوارهای خانه تک رنگ ساده هستند حتما از تابلوهای هنری شاد و بزرگ استفاده نماید.
۱۰- استفاده از گیاهان گلدار
به عنوان آخرین نکته برای جذاب تر کردن دکوراسیون انه می توان به استفاده از گیاهان گلدار پرداخت. استفاده از گیاهان سبز رنگ و یا گلدار همیشه انرژی مثبتی را به خانه شما میدهد و همچنین فضای بسیار شادی را برایتان ایجاد خواهد کرد. شما می توانید با کمترین هزینه گلدان های بسیار زیبایی خریداری نماید و علاوه بر اینکه انرژی مثبت به خانه خود میدهید رنگ و زیبایی را نیز میتوانید به خانه خود هدیه دهید.

سخن پایانی و جمع بندی
بحث کلی امروز و این مقاله در رابطه با مسئله مهمی به نام چگونه دکوراسیون خانه خود را جذاب تر کنیم بود. که در ابتدا شما را با انواع سبک دکوراسیون داخلی آشنا کردیم و سپس به ۱۰ تا از مهم ترین موارد برای جذابتر کردن دکوراسیون داخلی صحبت کردیم. به طور کلی و به عنوان سخن پایانی لازم است بگویم که برای داشتن یک دکوراسیون جذاب و خیره کننده طبیعتا باید سراغ مبلمان و لوازمی بریم که بتونه در طرح و رنگ خاص و برجسته باشه تا بتونه فضای داخلی خانه رو به محیط شاد و جذاب تبدیل کنه.

 

 
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم