راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری

تا به حال به گزینه بازسازی خانه فکر کرده اید؟ چرا باید خانه خود را بازسازی کنیم؟ مراحلبرای همه ما مهمترین مسئله زیبا بودن خانه است، اینکه خانه شیکی داشته باشیم برای همه در اولویت می باشد. اولین راهی که برای زیبا سازی خانه به ذهن میرسد، انتخاب کاغذ دیواری است. فرقی ندارد دیوار هال و پذیرایی یا اتاق خواب ها و یا حتی آشپزخانه … برای هر یک از این قسمت ها می توانیم از کاغذ دیواری استفاده کنیم. در ادامه قصد داریم به طور کامل به بررسی و راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای نقاط مختلف خانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

۴ نکته برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری

به معنای واقعی کلمه، بازسازی به معنی مرمت می باشد که یک گروه از متخصصان با یک سری از عملیات در حال تلاش برای حالا که قرار است برای زیباتر شدن خانه از کاغذ دیواری استفاده کنیم پس بهتر است به هنگام خرید به این ۴ نکته توجه کنیم تا بتوانیم بهترین کاغذ دیواری را خریداری نمایم:
۱. با توجه به سبک خانه خود مدل کاغذ دیواری را انتخاب نماید. به قولی باید یک هارمونی میان لوازم خانه و کاغذ دیواری باشد.
۲. انتخاب کاغذ دیواری قسمت پذیرایی خانه با توجه به تضاد ها و ضد و نقیض ها، در این حالت بیشتر باعث جلب توجه میشود اما توجه کنید که خیلی هم ضد و نقیض نشود که جلوه بدی بدهد.
۳. برای انتخاب کاغذ دیواری حتما به اندازه و ابعاد فضای هال و پذیرایی یا حتی اتاق خواب دقت نماید.
۴. طرح و رنگ کاغذ دیواری را نیز با توجه میزان نور فضای اتاق انتخاب نماید.

“راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی “

در ابتدا ۴ مورد از مهمترین نکات را در انتخاب کاغذ دیواری گفتیم. اما در این قسمت قصد داریم به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی بپردازیم. به طور کلی مهمترین قسمت هر خانه قسمت پذیرایی می باشد که همانطور که از نامش پیداست، قسمتی است که در آن از مهمانان پذیرایی می کنیم پس در انتخاب کاغذ دیواری برای این قسمت باید دقت بیشتری به خرج دهیم.
در ادامه چند نکته برای انتخاب دقیق و بهتر کاغذ دیواری به شما خواهیم گفت:
• بهتر است کل دیوارهای پذیرایی را کاغذ دیواری نکنید. اگر برای یک دیوار از کاغذ دیواری استفاده نمایید جذابیت بیشتری خواهد داشت.
• رنگ های تیره برای فضای خانه جذابیتی ندارد و بهتر است از رنگ های تیره و یا طرح های تیره کاغذ دیواری استفاده نکنید.
• کاغذ دیواری های سه بعدی و یا پوستری بسیار جذاب هستند اما اگر تنها برای یک دیوار استفاده شود. کاغذ دیواری های طرح پوستری بسیار خاص هستند و اگر خانه ایی با چیدمان اسپرت دارید این مدل رو توصیه میکنم. بهترین دیوار برای نصب این مدل کاغذ دیواری، دیوار پشت تلویزیون و یا دیوار روبروی درب ورودی می باشد.
• اگر دیوار های منزلتان عایق صدا نیستند به شما پیشنهاد میکنم تا از کاغذ دیواری های آکوستیک استفاده نماید. این مدل کاغذ دیواری علاوه بر زیبایی که به دیوار منزل شما میدهد، عایق صدا نیز می باشد.
• برای انتخاب کاغذ دیواری منزل حتما لازم است تا به سلیقه و ایده همه افراد خانه توجه نماید.
• اگر متراژ خانه کوچک است حتما از رنگ های روشن انتخاب نماید که فضای خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.
• هرگز از کاغذدیواری های دارای خطای دید استفاده نکنید. شاید در ابتدا جذاب باشد اما بعد از مدتی باعث ایجاد کلافگی و تنش در افراد خانه می شود. در نتیجه باعث دلزدگی شما از کاغذ دیواری می شود.
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه
سوالی که شاید به هنگام انتخاب کاغذ دیواری ذهنمان را درگیر کند این می باشد که آیا برای آشپزخانه هم میتوان از کاغذدیواری استفاده کرد یا خیر؟!
انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه کاملا سلیقه ایی میباشد اما نکته ایی که وجود دارد این می باشد که آشپزخانه به اندازه کافی شلوغ می باشد و پر از لوازم و وسایل و کابینت است اگر هم برای زیباتر شدن و دیزاین آشپزخانه میخواهید از کاغذدیواری استفاده نماید توصیه میکنم حتما از رنگ های ملایم و بسیار ساده استفاده نماید.
و حتما به لوازم و وسایل هال و پذیرایی دقت نماید تا یک هارمونی خوبی بین کاغذ دیواری آشپزخانه و لوازم آشپزخانه و دیگر لوازم خانه وجود داشته باشد.
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب
خب بعد از انتخاب کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی و آشپزخانه به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق میرسیم. همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم انتخاب کاغذدیواری برای پذیرایی باید با دیگر لوازم همخوانی داشته باشد اما برای اتاق خواب این نکته خیلی صدق نمی کند و انتخاب مدل و طرح و رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب بیشتر سلیقه ایی می باشد.
همچنین به علت اینکه شما در اتاق خواب به دنبال آرامش هستید و بیشتر برای استراحت به اتاق خواب میروید بهتر است از طرح و یا رنگی استفاده کنید که به شما آرامش میدهد. اغلب از انواع تناژ رنگ های سبز، آبی، یاسی و کلا رنگ های ملایم استفاده میشود.

 

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک
انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک کمی سخت تر از انتخاب کاغذ دیواری برای سایر نقاط خانه میباشد. زیرا یکی از عوامل موثر بر شکل گیری شخصیت کودکان، فضای اتاق او می باشد.
کودکان نیز به اندازه کافی احساسات را درک میکنند و از رنگ ها و اکسسوری های داخل اتاق خود حس و انرژی میگیرند. به گونه ایی که رنگ ها و طرح های موجود در اتاق خواب کودک، تاثیر کاملا مستقیمی به روی تخیل او، بوجود آمدن بیقراری و یا رفع بیقراری، کم شدن یا زیاد شدن اعتماد بنفس او و … دارد.
اگر قصد دارید تا برای اتاق فرزند خود کاغذدیواری انتخاب نماید لازم است تا دقت و وقت بیشتری را بگذارید.
۱. انتخاب رنگ نارنجی = یکی از رنگ هایی می باشد که علاوه بر ارسال انرژی مثبت و انگیزه و انرژی، می تواند باعث تقویت حس ارتباط در کودک شود.
۲. انتخاب رنگ زرد = رنگ زرد یکی از رنگ هایی می باشد که باعث شادابی و تقویت تفکر در کودکان میشود.
۳. انتخاب رنگ آبی = روان شناسان معتقد هستد که رنگ آبی جز رنگ های آرامش بخش می باشد. به طو رکلی رنگ آبی باعث کاهش استرس و اضطراب در کودکان می باشد. اگر فرزندی دارید که پرخاشگر شده حتما از رنگ آبی برای کاغذ دیواری اتاقش انتخاب کنید. تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.
۴. انتخاب رنگ صورتی = تا اسم رنگ صورتی می آید همه مان فکر میکنیم که فقط باید برای اتاق دختران از این رنگ برای کاغذ دیواری استفاده کنیم اما لازم است بگویم که رنگ صورتی نیز مانند رنگ آبی باعث آرامش در کودکان شده.
۵. انتخاب رنگ تناژ بنفش = رنگ هایی که دارای تناژ بنفش هستند مانند رنگ آبی جز رنگ های آرامش دهنده هستند با این تفاوت که این رنگ ها نیز باعث تقویت حس انسان دوستی و وظیفه شناسی می شود. همچنین این تناژ از رنگ های بنفش و ارغوانی و یاسی فضای خاص و لاکچری را به اتاق کودک میدهد ک علاوه بر انتقال حس خوب به فرزندتان باعث افزایش چند برابری اتاق خواهد شد.
به طور کلی ۵ رنگ را برای کاغذ دیواری اتاق کودک مورد بررسی قرار دادیم که در کنار این مسئله که به اتاق فرزندانتان زیبایی می بخشد، خاصیت انرژی درمانی و روانشناسی نیز دارد. در انتها لازم است بگویم که این رنگ ها دختر و پسر ندارد و فرقی ندارد که حتما از رنگ صورتی برای اتاق دختر استفاده کنید و یا از رنگ آبی فقط برای اتاق پسر. این رنگ ها اسپرت هستند و کاملا مناسب اتاق کودکان

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اداره جات
در این مقاله به طور کلی در رابطه با انتخاب مدل و طرح و رنگ کاغذ دیواری برای فضاهای مختلف خانه از جمله: هال و پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق کودک گفتیم. در آخر قصد داریم تا چند نکته کوتاه در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار اداره ها بگویم.
مانند سایر فضاها در ابتدا باید به نوع چیدمان و رنگ های استفاده شده و نوع دکوراسیون شرکت توجه کرد و بعد به انتخاب نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری پرداخت.
به طور کلی در اداره جات برای انتخاب کاغذ دیواری از رنگ های خنثی و یا سرد استفاده میشود. مثلا از رنگ های خاکی، طوسی، استخوانی، سفید و … با توجه به نوع اداره می توانید از کاغذدیواری های سه بعدی نیز استفاده نماید.

سخن پایانی
انتخاب کاغذ دیواری همیشه یکی از سخت ترین مسائل بوده، زیرا برای انتخاب باید به همه موارد از جمله طرح و رنگ و جنس و مرغوبیت و در نهایت به قیمت آن توجه کرد.
کاغذ دیواری برای دیوار های هال و پذیرایی، یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون داخلی می باشد. انتخاب درست کاغذ دیواری تاثیر مستقیمی به روی زیبایی، نور خانه، کوچک و یا بزرگتر نشان دادن فضای خانه و در نهایت تاثیر بسیاری به روی روان افراد خانه دارد.
به همین علت است که مهمترین بخش از دکوراسیون داخلی می باشد. در این مقاله به طور کامل و جامع در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری صحبت کردیم. به طور جداگانه نکات موثر در انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق کودک و حتی اداره را گفتیم.
حالا شما هستید که با توجه به موارد گفته شده و میزان بودجه ایی که دارید بهترین کاغذ دیواری را انتخاب نماید. همچنین می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نماید تا در انتخاب و خرید کاغذ دیواری کاملتر شما را راهنمایی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم