Trend color in decoration

جدیدترین رنگ ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی

در این مقاله می‌خوانید:

طراحی دکوراسیون داخلی، هنری است که ارتباط تنگاتنگی با محیط زندگی همه‌ ما دارد و به همین دلیل دائماً در حال تغییر و توسعه می‌باشد؛ به ‌طوری‌که روند آن منعکس‌کننده سلیقه غالب جامعه هست. با ظهور مصالح، ایده‌ها و مفاهیم جدید، تصور فرد از زیبایی‌ها و طراحی فضای داخلی خانه، ترکیب اشکال و رنگ‌ها با ایده‌های مدرن، به او کمک می‌کند تا خانه‌ای شیک‌تر و امروزی‌تر را به کمک طراحان بسازد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که روند مد و رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی، چگونه می‌تواند ایده‌های شما را با مد روز تطبیق دهد و چرا ترند در این روزها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معرفی رنگ‌های ترند سال جدید

هر خانه داستانی منحصر به فرد است که بازتابی از شخصیت و سلیقه ساکنان آن می‌باشد. به علاوه استفاده از رنگ‌ها در فضای داخلی مزیت‌های زیادی به دنبال دارد. به کارگیری هوشمندانه از رنگ‌ها، می‌تواند عملکردهای روان‌شناختی فرد را بهبود ببخشد یا  مساحت اتاق از نظر بصری تغییر دهد. از همه مهم‌تر اینکه فرصتی برای ایجاد فضایی مملوء از محبت، حس مثبت، صلح و آرامش را به ارمغان آورد.

در میان ترندهای امروزی، رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی سعی کرده است بیشتر از سایه‌های طبیعی مانند رنگ‌های سبز، قهوه‌ای، زیتونی، سفالی استفاده کند. یکی از ترندهای اصلیِ رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی، استفاده گسترده از تناژ‌های متنوع رنگ سبز است. طبق نظر متخصصان، این پالت رنگی تداعی کننده طراحی بیوفیلیک می‌باشد. طراحی بیوفیلیا الهامی از عشق به زندگی و همه موجودات زنده است؛ در واقع همه مردم از بدو تولد با طبیعت در ارتباط هستند و طراحان مدرن با بهره‌گیری از این عنصر و المان‌های بصری آن، آرامشی به رنگ تولدی دوباره افراد در خانه‌های می‌آفرینند.

رنگ هلویی پرطرفدارترین رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ هلویی روشن که توسط مؤسسه پنتون، رنگ ۲۰۲۴ معرفی شده بود، رنگی با تناژ ملایم، مخملی، لطیف و هاله‌ای از رنگ صورتی است. در راستای ایجاد طراوت و تزریق انرژی به فضای داخلی خانه، طراحان استفاده از رنگ هلویی (Peach Fuzz) را در منسوجات، لوازم جانبی و عناصر تزئینی توصیه می‌کنند. تقریباً تمامی تناژهای خاکستری، سفید، بژ، قهوه‌ای و سیاه در ترکیب با این رنگ مناسب بوده و در کنار رنگ نعنایی، طراحی دکوراسییون داخلی منزل را چشم‌نواز می‌کند.

 

دکوراسیون رنگ هلویی

 

رنگ زردآلویی سرخ شده

این رنگ نیز زیر مجموعه‌ای از رنگ نارنجی و هلویی می‌باشد که رنگی مدرن، شاد و نیروبخش است. با استفاده از این رنگ ترند ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی، شما می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را به مکانی عالی برای افزایش انرژی و گردهمایی‌های دنج با خانواده و دوستان تبدیل کنید.

حال اگر در این فکر هستید که اتاق نشیمن خود را با سایه‌های این رنگ تزیین کنید، گزینه‌ای بسیار مناسب در نظر دارید؛ چراکه رنگ Apricot Crush  باعث افزایش اعتماد به نفس و کاهش اضطراب می‌شود. طراحی داخلی اتاق کودک با این رنگ، مکانی پر از انرژی و نشاط را برای فرزند شما به ارمغان می‌آورد.

رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی که رنگ Apricot Crush  می باشد، می‌تواند در بسیاری از وسایل خانه، از قبیل مبلمان، منسوجات و دکور مورد استفاده قرار گیرد. توصیه می‌شود از رنگ‌های زیر به عنوان مکمل این رنگ جذاب استفاده کنید:

 • خاکستری
 • آبی
 • رنگ بژ
 • مرجانی

 

رنگ زردالویی دکوراسیون

 

رنگ سبز ماچای (Cool Matcha)

یکی دیگر از رنگ‌های ترند دکوراسیون داخلی ۲۰۲۴، رنگ سبز ماچای معرفی شده است. این رنگ ترکیبی عالی از سبزیِ گیاهان طبیعی و رنگ‌های سبز پاستیلی است که دارای اثر درمانی می‌باشد و به کاهش استرس و حفظ آرامش کمک می‌کند. این رنگ نشان‌دهنده ثبات، آرامش و تطبیق‌پذیری است و می‌تواند با تداعی طبیعت، شما را به سفر کوتاهی در دل جنگل ببرد. ترکیب رنگ سبز ماچای با قهوه‌ای و طلایی بی‌نظیر خواهد شد. همچنین توصیه می‌شود به عنوان مکمل، از سایه روشن این رنگ‌ها نیز استفاده نمایید:

 • آبی
 • رنگ بنفش
 • سبز
 • رنگ زرد

 

رنگ ماچای برای دکوراسیون 2024

 

رنگ قهوه ای متمایل به قرمز (Intense Rust)

این رنگ ترکیبی از رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای است که بسیار شبیه به رنگ زنگ‌زدگی فلزات می‌باشد و با بهره‌گیری از این رنگ  می‌توانید جسارت و قدرت خود را در خلق فضایی مدرن و آرام نشان دهید.

رنگ ” Intense Rust” برای ایجاد فضای داخلی شیک در دکوراسیون دارای نورپردازی کافی و بزرگ مناسب است. توصیه می‌شود این رنگ را به عنوان رنگ غالب منزل استفاده نکنید؛ در عوض می‌توانید یک دیوار را به این رنگ اختصاص داده و رنگ‌های روشن را به عنوان مکمل در نظر بگیرید.

 

رنگ رنگ قهوه ای متمایل به قرمز دکوراسیون

 

رنگ سوییت ایمبریس

رنگ Sweet Embrace توسط شرکت دولوکس به عنوان رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی معرفی شده است که ترکیبی از رنگ‌های صورتی، خاکستری و لوندر می‌باشد. مؤسسه رنگ پنتون توصیه می‌کند Sweet Embrace را با بنفش تیره ترکیب کنید. این رنگ با سایه‌ها و ترکیب رنگ‌های زیر هماهنگی بیشری پیدا می‌کند:

 • سفید و خاکستری
 • رنگ‌های قهوه‌ای
 • پالت خاکستری – آبی
 • سایه‌های سبز

به طور کلی در این قسمت به رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی پرداختیم؛ اما همیشه هنگام تزیین خانه یا آپارتمان خود به یاد داشته باشید که هر رنگ معنایی دارد. ترکیب صحیح رنگ‌ها در کنار هم می‌تواند موجب خلق یک اثر هنری بی‌نظیر شود پس صرفاً استفاده از رنگ‌های ترند نمی‌تواند برای طراحی داخلی خانه مناسب باشد.

رنگ‌های ترند چگونه تعیین می‌شوند؟

دفاتر جهانی و مؤسسات پیش‌بینی رنگ، با در نظر داشتن تغییرات اجتماعی- فرهنگی، اطلاعاتی را در مورد اینکه کدام سایه‌ها بیشتر در حوزه‌های مختلف زندگی مردم استفاده می‌شوند، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند. آن‌ها روندهای پیشرو در نمایشگاه‌های مد در پاریس، میلان و لندن را دنبال کرده و شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات در فضای باز، لباس‌های سبک خیابانی، نمایشگاه‌ها، نوآوری‌ها، تکنولوژیکی و پروژه‌های هنری را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ایده‌هایی برای دکوراسیون منزل با جدیدترین رنگ‌های سال ۲۰۲۴

روندهای جدید به طور مداوم در دنیای طراحی ظهور می‌کنند و ما را به ارائه ایده‌های جدید برای ایجاد ظاهری مدرن برای فضاها ترغیب می‌نمایند.

سبک دکور دوپامینی

سبک دکور دوپامینی

یکی از دلپذیرترین سبک‌های طراحی داخلی برای سال ۲۰۲۴، دکوراسیون دوپامین است که ایده اصلی ایجاد فضایی مثبت در فضای داخلی خانه و  بهبود روحیه خانواده است. جهت پیاده‌سازی این ایده، می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 • از فرش‌ها و بافت‌های جذاب و دست‌بافت استفاده کنید.
 • رنگ‌های شاد و پاستیلی را در این سبک به کار ببرید.
 • از مجموعه‌ها یا اشیا هنری موردعلاقه‌تان برای تزئین اتاق استفاده کنید.
 • گل‌های تازه و گیاهان سبز با گلدان‌های خاص، به خصوص با گلبرگ‌های بزرگ، جلوه‌ای زیبا به این سبک می‌دهد.
 • از شمع‌های معطر و کوسن‌ها غافل نشوید.

تداعی طبیعت در خانه

 

دکوراسیون با عناصر طبیعی

 

حفظ انگیزه‌های طبیعی و استفاده از آن‌ها در طراحی خانه به حفظ محیط‌زیست و بهبود کیفیت زندگی ما کمک خواهد کرد. چندین راه برای طبیعی‌تر کردن خانه و سازگاری با محیط‌زیست وجود دارد:

استفاده از مواد طبیعی: هنگام ساختن یا بازسازی خانه سعی کنید، مواد طبیعی و سازگار با محیط‌زیست مانند چوب، سنگ، خاک رس، رنگ‌های ارگانیک و مواد تکمیلی را انتخاب کنید؛ برای مثال دوستی با محیط‌زیست یکی از دلایل اصلی انتخاب خانه‌های چوبی است.

استفاده از مواد بازیافتی: این سبک می‌تواند شامل استفاده مجدد از مبلمان قدیمی، بازسازی قطعات عتیقه یا بهره‌گیری از مواد بازیافتی باشد.

گیاهان و گل‌ها: شما می‌توانید از گلدان‌ها، گل‌های طبیعی و حتی از درختچه‌، برای طراحی داخلی بهره ببرید. با این کار نه ‌تنها فضا را با طبیعت ترکیب می‌کنید، بلکه به بهبود کیفیت هوای داخل خانه و ایجاد فضایی راحت‌تر کمک خواهید کرد. 

برخی از این گیاهان برای حیوانات، سمی و خطرناک هستند. در که حیوان خانگی دارید، درصورت تمایل به استفاده از گیاهان، مقاله دکوراسیون مناسب حیوانات خانگی را مشاهده فرمایید.

سطوح شیاردار

یکی دیگر از سبک‌ها ترند در دکوراسیون داخلی ۲۰۲۴، مبلمان با سطوح شیاردار است. این سطوح آجدار، اصالت و عمق را به طراحی داخلی خانه می بخشد و فضایی مدرن خلق می‌کند. بنابراین، دکور و مبلمان با بافت های شیار دار می‌تواند در طراحی خانه شما تاثیر بگذارند.

اغراق در اندازه‌ها

 

اغراق در اندازه در دکوراسیون خانه

 

یکی دیگراز روندهای جذاب، “گیگانتومانیا” است که تمایل به افزایش مقیاس اشیا در طراحی داخلی دارد. در اینجا چند ایده برای گنجاندن این روند هیجان‌انگیز در خانه وجود دارد:

 • مبلمان: مبل‌های بزرگ، صندلی‌های راحتی عریض، یا حتی یک میز طویل احساس راحتی و تجمل را در خانه ایجاد می‌کند.
 • لامپ‌ها: لامپ‌ها یا لوسترها به دلیل اندازه ‌بزرگ خود، می‌توانند جلب توجه می‌کنند.
 • عناصر تزیینی: استفاده از گلدان‌های بزرگ، مجسمه‌ها یا دیگر اشیای تزئینی در خانه، به فضای داخلی زیبایی می‌بخشد.

نحوه استفاده از رنگ‌های ترند و جدید

همان‌طور که اشاره شد، رنگ‌ها نقش مهمی در طراحی داخلی دارند و می‌تواند خانه‌ی شما را سرزنده‌تر، جذاب‌تر و شیک‌تر کند. در این مقاله نکاتی را از متخصصان در مورد نحوه استفاده از رنگ‌ها برای ایجاد یک فضای داخلی هماهنگ و منحصر به فرد جمع‌آوری کرده‌ایم:

 • یک پالت از ۳ الی ۵ رنگ ایجاد کنید که به طور هماهنگ ترکیب شوند. این رنگ‌ها می توانند زنگ‌های خنثی، رنگ‌های تاکیدی یا ترکیبی از هر دو باشند.
 • هنگام ایجاد یک فضای داخلی، از اصل ۶۰-۳۰-۱۰ استفاده کنید که ۶۰% فضا را رنگ‌های اصلی، ۳۰% رنگ‌های فرعی و ۱۰% را رنگ های تاکیدی در بر‌گرفته‌اند.
 • منسوجاتی مانند پرده، بالش و فرش را می‌توان برای ایجاد توجه و تکمیل پالت رنگ اصلی استفاده کرد.
 • گیاهان می‌توانند طراوت را به دکوراسیون شما ببخشند، به خصوص اگر از گلدان‌هایی با رنگ‌های روشن بهره بگیرید.
 • نقاشی‌ها، پوسترها و سایر آثار هنری می‌توانند راهی عالی برای تکمیل پالت رنگی طراحی داخلی شما باشند. آن‌ها می‌توانند سبک، شخصیت و روحیه شما را منعکس کنند و به فضای شما عمق و شخصیت ببخشند.
 • هنگام انتخاب پالت، تأثیر روانی رنگ‌ها را در نظر بگیرید.برای افزودن بافت و رنگ به فضای داخلی خود از کاغذدیواری و دیوارپوش استفاده کنید. کاغذدیواری با طرح‌های هندسی یا نقوش گل، می‌تواند فضا داخلی را زنده‌تر نشان دهد.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که دکوراسیون وسیله‌ای برای ابراز وجود شما و بهترین الهام از ترجیحات و سبک شما می‌باشد. رنگ ۲۰۲۴ دکوراسیون داخلی و در کل رنگ‌های ترند می‌توانند به شما کمک کنند تا عناصر مد روز را به فضای داخلی خود بیاورید و دکوراسیون شما منعکس‌کننده شخصیت منحصر به فرد شما باشد تا خانه‌ی شما را به فضایی دنج و راحت تبدیل کند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم