نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل

 

نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل

تهمانطور که در مقالات قبلی گفتیم یکی از جذاب ترین کارها، تغییر دکوراسیون خانه و تغییر چیدمان خانه میباشد. اما سوالی که ذهنمان را ممکن است درگیر کند این است که نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل چگونه است؟ از کجا باید شروع کنیم؟ چه موارد و نکاتی را باید رعایت کنیم تا بهترین چیدمان را برای لوازم و اثاثیه خانه خود داشته باشیم؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به پاسخ تک تک سوالات خود برسید.

از کجا شروع به دکوراسیون خانه کنیم؟

یکی از اصول اساسی طراحی دکوراسیون منزل این است که هرگز خرید لوازم جانبی لازم برای دکوراسیون منزل خود را با خرید مبلمان شروع نکنید.

· ابعاد خرید لوازم مورد نیاز را اندازه گیری کنید
· تعیین سبک کلی خانه یکی از اصول طراحی خانه است
· همچنین باید به تعداد اعضای خانواده که با شما و فرزندان زندگی می کنند توجه کنید.
· بر اساس اصول دکوراسیون منزل کار کنید!
· تعیین بودجه
· ایجاد تعادل در فضای خانه

“قوانین چیدمان دکوراسیون داخلی منزل چیست؟ “

وقتی که بحث دکوراسیون داخلی پیش می آید از خود میپرسیم که آیا دکوراسیون خانه من هم به زیبایی و جذابیت خانه های لوکس و لاکچری است؟ و هر کاری میکنیم تا بهترین دکوراسیون را برای خانه خود داشته باشیم. اما گاهی ممکن است حتی با وجود خرید گرانترین مبل ها و لاکچری ترین اکسسوری ها و باز هم زیبایی خانه به چشم نیاید و برعکس جلوه بدی به خانه دهد. آیا می دانید دلیل آن چیست؟ درسته چیدمان اشتباه می باشد که در ادامه به بررسی و رفع این اشتباهات میپردازیم.
چند نکته مهم برای نحوه چیدمان دکوراسیون منزل
اما قبل از آنکه به ترتیب نحوه چیدمان دکوراسیون منزل را بررسی کنیم باید به اصلی ترین نکته در چیدمان منزل بپردازیم که مرتب بودن خانه می باشد.
خانه نامرتب و کثیف و نامنظم بودن نه تنها زندگی استرس زا ایجاد می کند، بلکه کل زیبایی یک فضا را نیز از بین می برد. پس بهتر است همیشه خانه خود را مرتب و تمیز نگه دارید به طور مثال می توانید از سبدهای حصیری استفاده کنید که علاوه بر اینکه نوعی وسیله دکوراتیو می باشد می تواند به شما در نظم دادن لوازم و وسایل کمک کند.
۱- انتخاب بهترین رنگ و تناژ رنگی برای خانه
۲- نورپردازی درست و مناسب
۳- عدم استفاده از لوازم اکسسوری قدیمی
۴- خلاص شدن از کابل ها و سیم های بهم ریخته
۵- استفاده از کفپوش پارکت یا مرمر
۶- انتخاب بهترین فرش
۷- انتخاب مبل مناسب با متراژ منزل
۸- انتخاب پرده بلند
۹- انتخاب لوستر شیک
۱۰- انتخاب صندلی ناهار خوری مناسب با ابعاد میز ناهارخوری
۱۱- طراحی مناسب میز تلویزیون
۱۲- انتخاب قاب عکس مناسب با دکوراسیون
۱۳- استفاده از گیاهان خانگی
۱۴- روشن بودن رنگ کابینت آشپزخانه
۱۵- استفاده از نقش های زیاد

۱- انتخاب بهترین رنگ و تناژ رنگی برای خانه
اشتباه: استفاده از رنگ در دکوراسیون می تواند بسیار مفید باشد اما لازم است بدانید که بهتر است از رنگ های روشن و یا کاغذ دیواری روشن استفاده کنید. حتی اگر قصد دارید تا از کاغذدیواری طرح دار استفاده کنید بهتر است از رنگ های روشن و شیک استفاده کنید و حتما قبل از آنکه به روی دیوار خانه خود پیاده سازی کنید به عنوان تست و نمونه به روی یکی از دیوار ها امتحان نماید.
۲- نورپردازی درست و مناسب
روشنایی ناکافی و یا نامناسب عامل اصلی در خوب بودن یا بد بودن نوع چیدمان دکوراسیون داخلی خانه می باشد. به همین دلیل باید بتوانید تا هر فضای خانه را با توجه به کاربری که دارد و نوع چیدمانش نورپردازی نمایید. نورپردازی درست اصلی ترین عامل برای زیبا به نظر رسیدن دکوراسیون خانه می باشد.
۳- عدم استفاده از لوازم اکسسوری قدیمی
اغلب پیش آمده که از لوازم و اکسسوری های قدیمی در چیدمان دکوراسیون منزل خود استفاده میکنیم برای زیبایی بیشتر و یا به رسم یادبود از عزیزانمان اما لازم است بگویم که بهتر است دیگه از نگهداری لوازم قدیمی خودداری نمایم و به جای آن از جدیدترین اکسسوری های روز استفاده کنیم.
۴- خلاص شدن از کابل ها سیم های بهم ریخته
حتی اگر از بهترین و شیک ترین لوازم خانه استفاده کرده باشید و تمامی اصول را رعایت کرده باشید، اگر سیم های اضافی در اطراف خانه وجود داشته باشد تمام جذابیت خانه از بین میرود. علاوه بر این، وجود سیم اضافی در خانه بسیار خطرناک می باشد. بهتر است حتما سیم ها را مدیریت کنید.

۵- به فکر کفپوش مرمر باشید
هیچ کفپوشی به اندازه سنگ مرمر در لاکچری بودن دکوراسیون داخلی منزل دخیل نیست. کفپوش مرمر آینه‌ای زرق و برق‌دار با رنگدانه‌های طبیعی یکی از عناصر مهم دکوراسیون لاکچری به شمار می‌رود.
منتها سعی کنید رنگ کفپوشتان با سایر اثاثیه هماهنگ باشد. سنگ‌ مرمر با طرح‌های مرکب طلاکوب جزء گزینه‌های ایده آل برای ورودی و لابی به شمار می‌رود که از حداکثر تاثیر بصری نیز برخوردار است. و خبر خوش این است که تمیزکاری این کفپوش‌ها هر ۵ تا ۷ سال یکبار انجام می‌شود.

۶- فرش نامناسب برای دکوراسیون
همیشه و در همه مقالات گفتیم که بهتر است تا هر وسیله را با توجه به متراژ خانه و دیگر لوازم خریداری نماید. برای خرید و انتخاب فرش هم در ابتدا مبلمان خود را انتخاب نماید و ببینید که با توجه به ابعاد مبلمان و متراژ خانه، چه میزان فضا برای فرش وجود دارد، ابعاد فرش مه خیلی بزرگ باشد که به زیر مبل برود و نه خیلی کوچک که کف خانه خالی باشد. همچنین به متقارن بودن رنگ فرش با رنگ و طرح مبل ها نیز توجه نمایید.
۷- مبلمان یکپارچه
در انتخاب مبلمان باید در ابتدا ببیندی که قصد دارید تا چه سبکی را برای دکوراسیون منزل خود در نظر دارید، اگر قصد دارید تا یک فضای خیلی لوکس و لاکچری داشته باشید پس بهتر است تا از مبل هایی استفاده کنید که از پارچه‌های رومبلی ابریشم، زربفت، ژاکارد و مخمل استفاده کرده اند. همچنین میبل هایی را انتخاب نماید که از رنگ‌های عمیق نظیر آبی فیروزه‌ای، سرخابی، زرشکی، سبز زمردی، طلایی و یا پارچه‌های براق استفاده کرده اند.
نکته مهمی که وجود دارد این می باشد که در عین اینکه لازم است تا میان لوازم خانه تقارن ایجاد کنید اما حتما لازم نیست تا رنگ مبل با رنگ فرش و پرده یکی باشد. در این حالت جذابیت همه وسایل از بین میرود.
۸- انتخاب پرده بلند
حالا که به دنبال این هستید که بهترین چیدمان دکوراسیون منزل را برای خود داشته باشید، بهتر است تا از پرده های بلند به جای پرده های کوتاه استفاده کنید.
۹- انتخاب لوستر
لوسترها راهی فوق‌العاده برای چیدمان دکوراسیون منزل شیک و عالی می باشد. سعی کنید از لوستر هایی استفاده کنید که بیشترین نور را انتقال میدهند و باعث جذابتر شدن نور میشوند.
۱۰- انتخاب صندلی ناهار خوری مناسب با ابعاد میز ناهارخوری
صندلی های میز ناهار خوری نیز به اندازه مبلمان اهمیت بسیاری دارند که باید در انتخاب آن ها بسیار دقت نماید. باید توجه داشته باشید که صندلی ها نه خیلی نرم باشند و نه خیلی سفت و خشک و رسمی. همچنین به اندازه پایه های صندلی ها نسبت به میز دقت نماید که نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند.
۱۱- طراحی مناسب میز تلویزیون
همانطور که گفتیم تلویزیون یکی از مکان هایی می باشد که همه افراد به دور آن جمع میشوند پس شاید بتوان به کانون و مرکز خانه بودن اشاره کرد به همین علت در ابتدا باید توجه داشته باشید که از شلوغی زیادی از حد و بهم ریختگی اطراف تلویزیون حتما خودداری نماید. همچنین می توانید دیوار مخصوص پشت تلویزیون را به خوبی طراحی نمایید که فقط مخصوص تلویزیون و چند تا اکسسوری تزئینی خاص باشد.
۱۲- انتخاب قاب عکس مناسب با دکوراسیون
قاب عکس ها یکی از بهترین اکسسوری هایی هستند که علاوه بر زیبایی که به خانه شما میدهند، نقش و نگار خاصی را نیز به خانه شما میبخشند. بهتر است تا از گذاشتن قاب عکس های قدیمی که نشانه خاطرات غم و ناراحتی هستند بپرهیزید و به جای آن از عکس های رنگی و عکس هایی که به شما انرژی مثبت میدهند استفاده نماید.
۱۳- استفاده از گیاهان خانگی
کمبود گیاهان داخلی فضای سردی را به خانه خواهد داد. حتما از گیاهان سبز آپارتمانی برای چیدمان دکوراسیون منزل خود استفاده نماید.

۱۴- روشن بودن رنگ کابینت آشپزخانه
آشپزخانه یکی از شلوغ ترین فضاهای خانه می باشد که علت آن وجود کابینت های زیاد و یخچال و گاز و انواع ظروف و … می باشد. اگر بخواهیم از کابینت های چند رنگ استفاده کنیم نه تنها زیبایی به آشپزخانه شما نمیدهد بلکه بیشتر باعث شلوغی می شود. به همین علت بهتر است تا از کابینت های تک رنگ و رنگ های روشن استفاده کنیم. همچنین به هنگام انتخاب نوع کابینت، به ابعاد و متراژ آشپزخانه خود دقت نماید.
۱۵- استفاده از نقش های زیاد
برای چیدمان دکوراسیون منزل نباید از رنگ های زیادی استفاده کنیم استفاده از رنگ های زیاد باعث هرج و مرج در خانه و سپس ایجاد خلل های روحی روانی می شود. پس بهتر است برای انتخاب رنگ حتما از پالت های رنگی استفاده کنید.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله در رابطه با نحوه چیدمان دکوراسیون منزل صحبت کردیم و به باید ها و نباید ها پرداختیم تا بتوانیم بهترین و زیباترین چیدمان را برای خانه خود داشته باشیم. به طوری که خانه ساده خود را تبدیل به یک خانه لاکچری کنیم. به عنوان سخن پایانی لازم است بگویم که همه خانه ها متراژ بزرگی ندارند اما با استفاده از رنگ های روشن و ورودی مناسب خانه میتوان خانه کوچک خود را به یک خانه لوکس تبدیل نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم